מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #3724 הגב
  איילת
  אורח

  עודד יפה משלף ממעבדה חקלאית שאל
  מה דעת המומחה
  לגבי פיזור קומפוסט
  על מדשאה בבית החקלאי

  #3742 הגב
  אלמוני
  לא פעיל

  בוקר טוב עודד,
  יישום קומפוסט במדשאה: זוהי פעולה מבורכת שיסודה כבר לפני מאות שנים כשהשטחים הירוקים סביב לבתי העשירים באירופה היו מוקפים בשדות-ירוקים לכל אורך השנה. בשדות אלה רעו עדרי החווה – ניזונו מן העשב ואף זיבלו את השדה. כך נשמרו מינרלים וחומר אורגני לאורך השנים.
  במדשאות שלנו, שהן למעשה צמחים רב שנתיים, אנו מסירים ומרחיקים בכל שבוע אחוז נכבד מן החומר האורגני ויסודות מזון שנאגרו ויוצרו ע"י העלים. יוצא מכך שאנו מחוייבים להחזיר את אותה הכמות ואף יותר מכך למדשאה.
  עונת הסתיו שאנו מצויים בה כעת, מתאימה ביותר ליישום קומפוסט על המדשאה.
  לקראת הסתיו אנו מנמיכים את גובה הכיסוח בהדרגה עד לגובה הנמוך האפשרי במכסחת, וכך לאחר סילוק שכבת העלים העליונה מפזרים כמות נכבדה של קומפוסט על כל שטח המדשאה ומשתדלים שלא לדרוך עליה לפחות כחודש.
  גשמי הברכה היורדים כעת (או המטרה במידה ויש הפסקה ארוכה) מרבידים את הקומפוסט, מעוררים את המגוון העצום של מיקרואורגניזמים (פטריות וחיידקים מועילים) הרדומים בקומפוסט וכך מתחילה הפעילות הנימרצת להנגשת חומרי המזון לדשא.
  המדשאה תרויח גם הזנה מועילה לפי צרכיה, חומר אורגני עשיר שיעודד צמיחת שלוחות דשא רעננות וחזקות ואף אלסטיות של משטח הדשא שזו מטרתו העיקרית – הנאה מפעילות חוץ ביתית תחת כיפת השמיים ואויר צח ונקי…בהצלחה. איל.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
מענה ל־קומפוסט על דשא
פרטים:
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים