iPonic משיקה מערכות מתקדמות לגידול צמחיית מזון בבנייני מגורים

להכניס את החקלאות לערים:

iPonicמשיקה מערכות מתקדמות לגידול צמחיית מזון בבנייני מגורים

הכנסת גינות הירק הפרטיות והשדות החקלאיים לתוך הערים, תוך צמצום הפגיעה בסביבה ושיפור האופן בו אנו מגדלים את המזון שלנו באמצעות שיטות גידול מתקדמות יעמדו במרכז תערוכת "פרש אגרו משוב" שתיערך ב-28-29 ביוני בגני התערוכה תל אביב •  iPonic, נציגת "אקופארם" בישראל, תציג מערכות גידול הידרופוניות אשר הוטמעו בבנייני חברת מייקרוסופט ובחממות ענק בארה"ב

פרסום

זו אולי האבולוציה החקלאית המתבקשת ביותר, היות וזיהום האוויר במרכזי הערים הגדולות צפוי להיות גורם המוות מספר 1 בשנת 2050. תרומתם של צמחים לניקוי האוויר היא עליונה והכנסתם לאזורי מחייה מאוכלסים צפויה להוריד את התחלואה ולהעלות את איכות החיים של המקומיים.חקלאות אורבנית תורמת גם להקטנה משמעותית של המרחק אותו עוברת התוצרת בדרכה מהשדה אל הצרכן, חוסכת בדלקי המטוסים, האוניות והמשאיות וכמובן גם בזיהום האוויר הנפלט מהם. הכנסת החקלאות לערים תעמוד במרכזה של תערוכת פרש אגרו משוב שתיערך בסוף יוני בגני התערוכה תל אביב.

iPonic, היבואנית הבלעדית של מוצרי "אקופארם" בישראל, משיקה ליין חדש של מערכות גידול מתקדמות ,AirPonic אשר מספקת פתרונות טכנולוגיים שמאפשרים לגדל צמחייה לגובה וב- 360 מעלות ללא אדמה – עובדה שמאפשרת ניצול שטח מקסימאלי ופוטרת מהצורך ביותר אדמות וכריתת יערות לגידול יותר מזון. בנוסף, מסוגלת  השיטה ההידרופונית  לחסוך עד 95% מהמים הנצרכים להשקיית התוצרת החקלאית לעומת הגידול המסורתי. חסכון כה אדיר במי השקיה יתרום רבות למאבק האנושי כנגד הידלדלות משאבים ויוריד משמעותית את צריכת המים העולמית. כמובן שההידרופוניקה הופכת את הגידול הביתי לזמין הרבה יותר בשל העובדה שאינה מסתמכת על אדמה ופותחת את עולם גידול המזון בפני תושבי הערים שגרים בבניינים.

מעבר לתועלות הברורות שהיא מקיימת כמו יצירת מקומות עבודה, הפחתה משמעותית של ריסוס היבולים, אספקת מזון טרי ובריא יותר לתושבים המקומיים, ניצול שטחים בנויים להקמת חממות ועידוד מודעות ומעורבות אקולוגית, החקלאות האורבנית גם מסוגלת להגיע לרמות יעילות שאף חקלאות קונבנציונאלית טרם הגיעה אליהן. כך למשל, מפעל פלדה ישן הוסב לחווה אירופונית בגודל של 6.5 דונם בלבד צפוי להניב מיליון ק"ג ירקות בשנה.

תערוכת Fresh AgroMashov 2016 תיערך ב- 28-29 ביוני, גני התערוכה תל-אביב, האירוע השנתי הבינלאומי הגדול בישראל לשיווק תוצרת חקלאית

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

תגובה אחת

  1. יש לי את המגדל הזה במרפסת ואני כל כך נהנה. באמת. זה מהדברים האלה שלא חשבתי שישנו לי כל כך אבל וואלה, סלט ביום! ונשבע שזה הכי טעים בעולם. במסעדת שף אין דברים כאלה. אז מרוצח סדרתי של צמחים הפכתי למגדל ביתי ופריק של ירקות טריים.
    ממליץ בחום לכל מי ששוקל להכנס להידרופוניקה. לכו על זה. זה עולם ומלואו מלא כל טוב.
    שם בקישור את החנות ממנה קניתי את המגדל שלי למי שמסקרן אותו לנסות.
    בהצלחה בכל
    שמואל ניסים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים