ABIM הארגון הבינלאומי של יצרני ההדברה הביולוגית העניק לחברת 'ביו-בי שדה אליהו' מקום הראשון (!)

 

ABIM הארגון הבינלאומי של יצרני ההדברה הביולוגית

העניק לחברת 'ביובי שדה אליהו' מקום הראשון (!)

פרסום

ל'מוצר ההדברה הביולוגי החדשני ביותר'

בטקס חגיגי שנערך בבאזל, שוויץ

 

ביו-בי תציג את הפיתוח החדש בתערוכה החקלאית הגדולה בישראל

שתפתח השבוע בחצבה, 23-24 בפברואר 2022

 

פריצת דרך במחקר חדשני, הביאה לזכייתה של החברה הישראלית 'ביו-בי שדה אליהו' במקום הראשון ל'מוצר הביולוגי החדשני ביותר', שהוענק לחוקרי החברה, באירוע חגיגי של 'איגוד יצרני ההדברה הביולוגית הבינלאומי' l Manufacturers AssociationABIM. שנערך בבאזל שוויץ.

הפיתוח החדש יוצג על ידי חברת 'ביובי' בתערוכה החקלאית, שתפתח השבוע 23-24.2.2022 בתחנת "יאיר", מו"פ ערבה תיכונה וצפונית-תמר, בחצבה.

 

המחקר במעבדות החברה בקיבוץ שדה אליהו, ארך כ-5 שנים, במטרה למצוא מדביר ביולוגי, ומזון חלופי יעיל לאקרית הפרסימיליס. מאמץ משותף לכלל מכוני המחקר בתחום, בכל העולם, שהתגייסו למציאת פתרון למחלה קטלנית זו, באמצעים ביולוגים ולא כימיים, כבר משנת 1968.

 

ד"ר שמעון שטיינברג, מדען ראשי 'ביו-בי': "מציאת מזון חלופי יעיל לאקרית הפרסימיליס משול ל"פרס נובל" בתעשיית ההדברה הביולוגית העולמית. מדובר במחקר אשר מביא בשורה חדשנית לעולם החקלאות בכל העולם, ופותח מגוון אפשרויות כמעט אין-סופי בהדברה ביולוגית. הפרס ניתן על פיתוח ומסחור של מוצר שקיק השחרור האיטי של אקרית הפרסימיליס אשר תודות לו ניתן ליישם את האקרית הטורפת בשטח באופן מניעתי, טרם הופעתה של האקרית האדומה המזיקה. הטכנולוגיה שפותחה הניבה את 'ביופרסי+', שכולל את המזון החלופי וכעת ניישם זאת בשטחי גידול בישראל לראשונה- בקנאביס רפואי, בגידולי חציל, פלפל, מלפפון, תות שדה ועוד".

 

אחד המזיקים החשובים בעולם שתוקף מגוון עצום של גידולים חקלאיים הוא עכביש קטן שנקרא: אקרית אדומה מצויה. כנגד מזיק זה מופעלים בעולם מאות רבות של טונות של חומרי הדברה אשר יעילותם כנגד המזיק הולכת ופוחתת. לאקרית האדומה המזיקה "מצא" הטבע אויב טבעי יעיל מאוד. עכביש קטן אחר, טורף שנקרא אקרית הפרסימיליס. המדביר הביולוגי הזה נחשב לאחד משני המדבירים הביולוגים המוצלחים והנפוצים מסחרית בכל העולם. חברת ביו-בי מייצרת אותו בארץ ומייצאת אותו לחו"ל זה למעלה מ-30 שנה. ד"ר שטיינברג מסביר כי, מאחר ו'אקרית הפרסימיליס', נחשבת לאנינת טעם וספציאליסטית, כאשר המזון היחידי עבורה הינו- האקרית האדומה, התקיים מרוץ מחקרי ארוך-שנים בעולם המדע בחיפוש אחר מזון חלופי עבור 'אקרית הפרסימיליס', על מנת ליישם אותה באופן מניעתי ולהרחיב את השימוש בה במגוון גידולים חקלאיים נוספים כמדביר ביולוגי יעיל.

פרסום

 

ארנון טביק, אנטומולוג מו"פ, מוביל הפרוייקט בביו-בי: "הצבע הטבעי של אקרית הפרסימיליס הינו כתום בוהק, אותו היא מקבלת כתוצאה מטריפה של האקרית האדומה וחומרים שזו האחרונה מכילה. הגזע החדש, ביופרסי+, שפותח על מזון חלופי הינו בעל צבע לבן. והינה זה פלא, ברגע שהפרסימיליס ה"לבנה" נחשפת לאקרית האדומה היא טורפת אותה כאילו התפתחה עליה מאז ומעולם. תוך יום עד יומיים משתנה הצבע של הביופרסי+ מלבן לכתום בוהק, המהווה סימן ויזואלי למגדל שהטורפת שפיזר בשטחו אכן עושה את העבודה וטורפת את המזיק".

רן גן-אל, מנכ"ל ביובי: "ניתן לומר כי טכנולוגיית הפרסי+ בכלל ומוצר שקיק השחרור האיטי של הפרסימיליס בפרט, מעמידים את חברת ביו-בי בשורה הראשונה של יצרני ההדברה הביולוגית מבוססת פרוקי רגליים בעולם".

 

שחר כרמי, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי 'ביו-בי': "באמצעות פיתוח פורץ הדרך תורמת ביו-בי הישראלית תרומה דרמטית להפחתת השימוש בחומרי הדברה בגידולים חקלאיים על ידי הצבת חלופה יעילה, כלכלית ובת קיימא. אנו נמשיך בפיתוח מוצרים חדשניים להדברה ביולוגית במטרה לשמור על החקלאות ועל ייצור מזון בריא לאזרחי ישראל והעולם".

 

ביובי תציג את הפיתוח החדש בתערוכה החקלאית, שתתקיים ב-23-24.2.2022 בתחנת "יאיר", מו"פ ערבה תיכונה וצפונית-תמר, בחצבה, תשתרע על פני 20 דונם ותציג את הפיתוחים והשכלולים הטכנולוגיים של-200 חברות. כחלק מהתערוכה יתקיים כנס ערבה בו יתקיימו שלושה מושבים בתחומי החקלאות, החינוך והתיירות. הכניסה לתערוכה ולכנס – ללא תשלום. לפרטים: https://www.aravaopenday.co.il

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים