7.5 טון תותי קיץ מתוקים משווקים לצרכן בימים אלו.

תות שדה פרי חורף עד כה טופח בימי החורף עקב הצורך של התות למעט שעות אור יום וטמפרטורות שאינן גבוהות, התות שווק בישראל בדרך כלל בחודשים נובמבר- מאי.

אך הראש היהודי עושה לנו פטנטים… מחקר ויוזמה חדשה של מו"פ (מחקר ופיתוח) צפון של החברה לפיתוח הגליל, ענף החקלאות בקיבוץ מרום גולן, הנעזרים בחומרים ומצעי קרקע מקצועיים ואיכותיים של טוף מרום גולן, מאפשרים לראשונה בישראל גידול מסחרי של תות שדה, מתוק במיוחד, ברמת הגולן בשיא הקיץ, בחודשים יוני עד אוקטובר.

 תותי הקיץ משווקים באופן מסחרי לראשונה בימים אלו! ומאפשרים לחקלאי הגולן יתרון שיווקי כלכלי בהארכת עונת שיווק תות השדה ולנו הצרכנים ליהנות תקופה ארוכה יותר מהפרי היפה והטעים.

פרסום

החל משבוע זה ובמהלך יוני-אוקטובר ישווקו כ- 7.5 טון תותי קיץ הגדלים על שטח של 3 דונמים ומניבים כ- 7.5 טון תותי קיץ מתוקים ויפים. הגידול מתבצע בשני אופנים: אדמה טבעית ומצע טוף מנותק מהאדמה.

tot2

ערן פישר, מרכז המטעים המרום גולן מסביר את היתרון של מרום גולן בגידול: "כיום מתאפשרת פריחה של התותים עד לטמפרטורה של 37-38 מעלות. בגולן לעיתים הטמפרטורה גם חוצה את המעלות הללו ולכן אנחנו מצלילים ברשתות את חלקות התות, למניעת מגע ישיר של הפרי עם קרני השמש ומשקים יותר להורדת הטמפרטורה. היתרון במרום גולן, 1000 מטרים מעל פני הים, בלילות הקרירים המאפשרים מנות קור ופריחה מצוינת של התותים".

אלקנה בן ישר, מנכ"ל מו"פ צפון בחברה לפיתוח הגליל אומר: "אנו שמחים על ההישג המחקרי יישומי של התותים, לשלב בו ניתן לשווק לרווחת הציבור תותי קיץ הגדלים בשני סוגי קרקע: אדמה טבעית ומצע טוף מנותק מהאדמה, המניבה תות שדה איכותי".

פרסום

תותי הקיץ גדלים על מצע מנותק ואיכותי מתוצרת טוף מרום גולן, חיים שטיינברג, מנכ"ל חברת טוף מרום גולן מציין, כי שיתוף הפעולה הפורה עם חוקרי מו"פ צפון וחקלאי קיבוץ מרום גולן הניבו תוצר מוצלח ופורץ דרך המאפשר לצרכן הישראלי כבר בימים אלו ליהנות מתותי קיץ ובעתיד היקף התוצרת יורחב וייתכן, כי פירות וירקות עונתיים נוספים האופייניים לחורף יטופחו גם בקיץ.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות: שיא בהיקף נזקי החום הישירים לגידולים החק...

3 ביולי 2024

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ...

26 ביוני 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים