דף הבית / חדשות בחקלאות / 39 קיבוצים בצפון מתנגדים לתכנית המבנים החקלאיים
צילום - החברה לפיתוח הגליל

39 קיבוצים בצפון מתנגדים לתכנית המבנים החקלאיים

אינדקס חברות וספקים

החברה לפיתוח הגליל:

פרסום

39 קיבוצים בצפון מתנגדים לתכנית המבנים החקלאיים

של הוועדה המחוזית לתכנון ובניה

במסמך ההתנגדויות שהגישה החברה לפיתוח הגליל בשם הקיבוצים נכתב: 

"החקלאות אינה אויבתם של השטחים הפתוחים, אלא ידידתם!"

 ביזמת החברה לפיתוח הגליל, אוגדו כלל 39 הקיבוצים המחוזיים-מדן שבצפון ועד לרשפים בדרום, לצורך הגשת התנגדויות לוועדה המחוזית לתכנון ולבניה במחוז צפון כנגד התכנית למבנים חקלאיים בצפון.

מטרת התכנית שגובשה למבנים החקלאיים, הינה לקבוע הוראות וסייגים למתן היתרי בנייה למבנים חקלאיים וכן תנאי שימוש במבנים אלו באזורים חקלאיים. מכוחה של תכנית זו ניתן להוציא היתרים למבנים חקלאיים בהתאם לתכנית המתאר המחוזית למחוז צפון.

פרסום

ב'חברה פיתוח הגליל' מציינים, כי אכן קיים צורך בהכנת תכנית שכזו, אך מתנגדים לתכנית שהוגשה, מאחר ואינה מתייחסת בצורה נכונה, ראויה ומדויקת לענף החקלאות.

את ה'חברה לפיתוח הגליל' בהגשת ההתנגדויות מייצגים עורכי הדין רני גורלי ואלברטו קופרשמיט והמתכננת עליזה רפופורט רוטמן. לדבריהם: "ההתנגדות כנגד התכנית מוגשת במישור התכנוני כללי ועקרוני" לגבי התכנית ובשם כלל הקיבוצים החתומים.

ב'חברה לפיתוח הגליל' דורשים, כי התכנית הקיימת תתוקן, תושלם, תעבור שינוי או ביטול של סעיפים הפוגעים פגיעות בלתי הכרחיות במקרקעי הישובים: "על התכנית למנוע הכבדות וסרבול כשאין בהם נחיצות, ביטול או הגמשה של הדרישות שאינן מתאימות בעליל לשטחי חקלאות נרחבים. על התכנית להקנות הגמישות המתבקשת לגבי הגבול בין המותר ובין האסור, להעניק מענה ראוי לצרכי החקלאות ואופייה, המשתנים תדיר על רקע המציאות הדינמית בת ימינו, הלימה לנסיבות ולנתונים של הקרקע" צוין במסמך ההתנגדויות שהוגש לוועדה המחוזית בנצרת עלית.

בסיום מסמך ההתנגדויות המשתרע על פני 15 עמודים צוין: "החקלאות איננה אויבתם של השטחים הפתוחים ויפי נופיים, אלא ידידתם! כדי שהחקלאות תמלא כיאות את תרומתה המכרעת לשמירה על השטחים הפתוחים, עליה להיות בת תחרות ולשגשג. לשם כך יש לאפשר לה תנאים בסיסים, ללא איסורים בלתי סבירים וסרבול שאין בהם צורך ממשי!".

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר/ כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר