25 הסטארט-אפים החדשניים בעולם בתחום האגרו-טק ע"י פורבס

בתקופה שבה הקרקע החקלאית בעולם הולכת ואוזלת, האוכלוסייה גדלה, האקלים משתנה ומשאבים רבים מתמעטים, סטארט-אפים בתחום החקלאות ממציאים מחדש, פשוטו כמשמעו, את גידול המזון של כולנו. הנה 25 החברות המובילות, ובהן גם CropX הישראלית

AgCode: חברת ניהול הכרמים הזו מסייעת לכורמים לעקוב אחר היבול שלהם, מצבו של השדה ובשלות הענבים מתוך מטרה למקסם את כמות היבול ולנהל את העבודה בכרם. חובבי היין התגייסו גם הם: שבעה מתוך 10 היקבים המובילים בארצות הברית משתמשים בטכנולוגיה הזו. אשראי: בפברואר האחרון השיגה החברה השקעה של סכום לא ידוע מ-Cavallo Ventures, זרוע ההון סיכון של Wilbur-Ellis.

AGERpoint: הסטארט-אפ הזה מייצר תוכנה לניהול מטעי אגוזים ופרדסים שמשתמשת במידע מלוויינים. מאגר המידע הוא מספיק מדויק בכדי לספק מידע ספציפי לכל עץ, כמו למשל גודל חופת העלים או קוטר הגזע. החברה מצפה לסיים את שנת 2017 מאוזנת ברמת ההוצאות וההכנסות שלה, עם מכירות בשווי 3 מיליון דולר. אשראי: גייסה כמעט 9 מיליון דולר והערכת השווי שלה עומדת נכון להיום על כ-30 מיליון דולר.

פרסום

Arvegenix: בכירים לשעבר בתאגיד הביו-טכנולוגיה הרב לאומי מונסנטו עומדים מאחורי הסטארט-אפ הזה, שמפתחת יבול חדש שמייצר הכנסות ממשפחת החופניים (pennycress) שניתן להוסיפו לסבבי השדה בין גידולי התירס ופולי הסויה. היבול הסה, שמהווה כיסוי לקרקע במהלך החורף, מגן עליה מפני סחף וסופג את פליטות החנקן – מה שמייצר לחקלאים כסף. אשראי: את סבב הגיוס האחרון הובילה Monsanto Ventures.

BluWrap: כשהיא משתמשת בטכניקה רשומה כפטנט לניהול חמצן, אשר מאריכה את אורך חיי המדף של חלבונים טריים, BluWrap מאפשרת לספקי חלבונים לשנע את מרכולתם בדרך הים במקום באוויר, ובכך לחסוך משמעותית בהוצאות. אשראי: Anterra Capital, קרן ההון סיכון הבינלאומית שמשקיעה בעסקי המזון והחקלאות, היא משקיעה מובילה בחברה, אשר גייסה 18.6 מיליון דולר עד כה.

Bovcontrol: מנהלת חיי המשק הזו מסייעת למגדלי צאן לעקוב טוב יותר אחרי העדרים שלהם באמצעות טכנולוגיית ענן. החברה עוקבת בין היתר אחרי המלאי, חיסונים, צרכים תזונתיים של העדר ועוד. אשראי: חקלאים בכל יבשת בכדור הארץ (חוץ מאנטרקטיקה) עושים שימוש בתוכנה של החברה.

BrightFarms: הביקוש להגברת התוצרת המקומית פורח ברחבי העולם, והחברה הזו בונה ומפעילה חממות באזורים אורבניים ובפרפרים עירוניים, כמענה לדרישה. לחברה שותפות עסקית עם סופרמרקטים מובילים ומציבה את החווה בתוך, או בסמוך, לחנות על מנת למקסם את טריות המוצרים. אשראי: החברה גייסה 57.9 מיליון דולר עד כה.

Clear Labs: הסטארט-אפ המדעי הזה מייצר מאגר מידע מקיף של אספקת המזון העולמית על ידי כך שהוא חוקר מזונות ברמה המולקולרית. המטרה היא להשתמש במידע על מנת לסייע לקמעונאי מזון לבחור בספקים הטובים ביותר ולהתחמק מהתפרצות מחלת היבולים הבאה. אשראי: לפי נתוני Pitchbook, לחברה יש מימון של 21.2 מיליון דולר; המשקיעים כוללים Khosla Ventures ואת GV.

CropX: סטארט-אפ ישראלי שמוכר תוכנה מבוססת ענן שמטרתה להאיץ את תנובת היבולים באמצעות חיסכון במים ובאנרגיה. באמצעות חיישנים שמותקנים בתוך השדה, המערכת מעבירה באופן אוטומטי את כמות המים הנכונה לכל צמח, במקום להשקות את כל השדה בכל פעם. אשראי: החברה נוסדה ב-2013 וגייסה מאז כ-10 מיליון דולר.

Farmer's Edge: מוצר תוכנה וחומרה שמשתמש בתמונת לוויין ובטכנולוגיות דיוק תמונה שעוזר לחקלאים לזהות, למפות ולנהל שינויים בקרקע החקלאית. אשראי: נכון להיום, הסטארט-אפ גייס 94.3 מיליון דולר.

Farmer's Business Network: חברת הביג-דאטה הזו מחברת יותר מ-3,400 חוות קטנות ומעניקה להם מידע פתוח לגבי היבולים, מחירי האספקה ומידע נוסף שמאפשר להם להתחרות בתאגידים גדולים בענף. אשראי: גייסה מימון של 83 מיליון דולר ממשקיעים כמו GV ו-Double Bottom Line Partners.

FarmLead: שוק תבואה מקוון, שמאפשר למגדלי הדגנים להתרחב מעבר לשוק המקומי שלהם ולמכור לכל המרבה במחיר. המוכרים והקונים יכולים להירשם בחינם, והמשא ומתן במהלך העסקאות מתנהל באנונימיות. אשראי: את סבב א' של הגיוסים הובילה Monsanto Growth Ventures.

FoodLogiQ: משיכה בחזרה של מוצרי מזון (מה שמכונה ריקול) עולה לחברות בממוצע כ-10 מיליון דולר. FoodLogiQ מכוונת להפחתת העלויות הללו באמצעות נתונים שעוקבים אחרי שרשרת האספקה, מהחווה ועד למזלג, ומוודאים שרק המזונות הנכונים נמשכים בחזרה כשיש בכך צורך. אשראי: עובדת עם יותר מ-3,500 מזון, לרבות Whole Foods, Subway וצ'יפוטלה.

Full Harvest: כ-20 מיליארד פאונד (כ-9.07 מיליארד ק"ג) של תוצרת "מכוערת" הולכת לאשפה ברחבי ארה"ב מדי שנה. Full Harvest מנסה להפחית את הבזבוז הזה באמצעות בנייה של שוק מקוון בין משתמשי קצה, שבו המגדלים יכולים להתקשר עם חברות מזון כדי לצמצם את העודפים או את המוצרים הלא מושלמים. אשראי: החברה זכתה בפרס החדשנות ב-United Fresh, אחד מכנסי התבואה הגדולים בארה"ב.

Granular: קמעונאים גדולים נשארים קלילים וזריזים בעזרת תוכנות מבוססות נתונים שעוזרות להם לעקוב ולנתר את הכל. התוכנה של Granular עושה זאת עבור חקלאים, כשהיא מאפשרת להם לתעדף את כוח האדם העובד שלהם, לעקוב אחרי הרווחיות שלהם, לחזות את ההכנסות ועוד. אשראי: גייסה הון בשווי למעלה מ-24 מיליון דולר מגופים כמו אנדרסן הורוביץ, Tao Capital Partners ו- Khosla Ventures.

Mavrx: התוכנה של הסטארט-אפ הזה מאפשרת לחקלאים לחזות בכל השדות שלהם מיידית, תוך הדגשת האזורים שאליהם יש להכווין משאבים, ומסמנת את רמת הביצועים של היבולים. אשראי: גייסה למעלה מ-22 מיליון דולר מגופים כמו Bloomberg Beta ו-Crosslink Ventures.

mOasis: מפתחת תוסף דמוי ג'ל בלתי רעיל לקרקעות שעוזר לזרעים לקבל יותר, על פחות מים. הפתרון עובד באמצעות אגירת מים עודפים ליד שורשי הצמח ושחרורם כשהאדמה מתייבשת. אשראי: מחקר שטח שביצעה אוניברסיטת קליפורניה בדייוויס מצאה שהמוצר סיפק עלייה של 30% בתנובה של ברוקולי – באמצעות 25% פחות מים.

Produce Pay: הסטארט-אפ הזה, מייסודה של אוניברסיטת קורנל משנת 2014, שם לעצמו למטרה לפתור בעיות בתזרימי מזומנים באמצעות תשלום על המוצר כבר ביום שלמחרת המשלוח שלו, בניגוד לשיטת השוטף פלוס שמאפיינת את הענף. אשראי: המימון הכולל שלו עומד על כ-13.4 מיליון דולר, מגופים כמו CoVenture ו-Menlo Ventures, ועוד כ-70 מיליון דולר במימון חוב.

RipeIO: כלכלנים לשעבר הביאו באמצעות החברה הזו את טכנולוגיית הבלוקצ'יין אל שרשרת האספקה של המזון. האלגוריתמים שלה מפצחים נתונים שונים כדי לחשב את ציוני מידת הקיימות, כמו גם את רמות הקלקול והבטיחות של המזון. אשראי: החברה הצטרפה לקבוצה הראשונה של Terra Accelerator, בגיבוי של Rabobank, RocketSpace ו-Nestle USA.

פרסום

S4: חברת הדיוק החקלאי הארגנטינאית הזו פיתחה צד של פינטק שמשלם לספקיות ולחברות שונות לאורך שרשרת האספקה כשמופיעים סיכונים מערכתיים כמו בצורת או שטיפונות. הסטארט-אפ מצפה לרווח של 2 מיליון דולר עד סוף השנה. אשראי: גייסה 3.5 מיליון דולר בסבב א' שלה.

Sample6: החברה טוענת שיש לה "את מערכת זיהוי מחוללי מחלות המזון המהירה בעולם", שיכולה לזהות חיידקים בתוך 6 שעות. מוצרי החברה יכולים לזהות מחוללי מחלות וליסטריה בצמחים. אשראי: גייסה יותר מ-30 מיליון דולר מגופים כמו Acre Venture Partners וסם קס, לשעבר יועץ המדיניות והשף הפרטי של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה.

Spensa Technologies: התוכנה שלה מספקת לחקלאים תיעוד ותצפיות מעקב לגבי השדות שלהם; החומרה שלה מאפשרת להם לעקוב אחרי מסיגי גבול בשדות ולהטיל מלכודות בפני חרקים ולאפיין את הזן שלהם. אשראי: פיתחה חומרה במענק קרן המדע הלאומית האמריקאית; גייסה למעלה מ-5 מיליון דולר מגיוסים חיצוניים נכון להיום.

Strider: סטארט-אפ ברזילאי לניהול חוות שמוכר אפליקציה לפיקוח על מזיקים שמאפשרת לחקלאים לעקוב ולהחליט כיצד להתמודד עם הידבקויות. אשראי: גייסה 5 מיליון דולר מ- Qualcomm Ventures ואחרים.

SWIIM: התהליך הרשום כפטנט שעומד מאחורי החברה (שראשי התיבות של שמה הם "ניהול מים בר קיימא והשקיה חדשנית"), עוקב אחרי תקציבי המים של החקלאי ומחשב את הנתונים. זה מאפשר למשתמשי מים גדולים, כמו חוות, או חברות ציבוריות, לנהל את השימוש שלהם בתבונה. אשראי: השותפים כוללים את Western Growers Association, ומחוז המטרופולין של קליפורניה הוא לקוח של החברה.

Terviva: חברה שמבוססת באוקלנד שמטפחת את עץ הפונגמיה, שהוא צמח ילידי באוסטרליה ובהודו, על אדמה אמריקאית. מהעצים ניתן להפיק זרעים עשירים בשמן עם תנובה גדולה פי 10 מפולי סויה, שיש להם את הפוטנציאל להפוך לאלטרנטיבה של דלק ביולוגי. אשראי: החברה מוערכת בכ-32 מיליון דולר לאחר גיוס של כ-15 מיליון.

Trace Genomics: זה סוג של 23andMe (חברת ביו-טכנולוגיה שחוקרת תאים אנושיים) של בריאות הקרקע: באמצעות למידת מכונה ובדיקות גנומיות, החברה יכולה לזהות מיקרובים ומידע ביולוגי אחר באדמה, מה שעוזר לחקלאים למקסם את היבולים. אשראי: גייסה 4 מיליון דולר כדי לפתח את הטכנולוגיה שלה ועבדה עם תאגידים חקלאיים גדולים כמו Western Growers Association ו- Driscoll.

למאמר במלואו

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

האם הפחתת המכסים על יבוא פירות וירקות הובילה לירידה במחירי התוצרת הטרייה?

23 במאי 2024

המגוון הביולוגי בישראל – תמונת מצב ארצית לשנת 23

19 במאי 2024

פריחת הדובדבן ביפן: מסע מטוקיו דרך קיוטו עד אוסקה

11 באפריל 2024

מומחים קוראים לבצע את תהליך השיקום הארוך והמשמעותי של החקלאות בעוטף באופן ס...

15 בפברואר 2024

לאן נעלם כל הדבש בארה"ב?

31 בינואר 2024

מדוע חשוב המיתוג של מיכלי איסוף לפירות וירקות

22 בינואר 2024

האם הפחתת המכסים על יבוא פירות וירקות הובילה לירידה במחירי התוצרת הטרייה?

23 במאי 2024

המגוון הביולוגי בישראל – תמונת מצב ארצית לשנת 23

19 במאי 2024

פריחת הדובדבן ביפן: מסע מטוקיו דרך קיוטו עד אוסקה

11 באפריל 2024

מומחים קוראים לבצע את תהליך השיקום הארוך והמשמעותי של החקלאות בעוטף באופן ס...

15 בפברואר 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים