200 טון תותים איכותיים ומתוקים במצע מנותק וללא הדברה ישווקו השנה ממושב אחיטוב!

  על שטח של 20 דונמים במושב אחיטוב שבעמק חפר, מגדלים בימים אלה שמעון חי ושמשון חי הנחשבים למגדלי התותים הגדולים בישראל, תות תלוי ואיכותי במיוחד. צמחי התות מטופחים בגובה, על מנת להקל במלאכת הקטיף וכן למניעת הגעת מזיקים מהקרקע לתותים. בחברת טוף מרום גולן מספקים למגדלים מצע בשרוולים העשירים בכבול, המאפשרת לחקלאים לגדל בשיטת 'תות תלוי', השיטה הרווחת יותר כיום ונחשבת ליעילה ביותר מבחינת קליטת שעות האור וכמות החום הנחוצה לשתילי התות.

 אבי מעוז, מנהל התחום החקלאי בחברת טוף מרום גולן מציין: "הגידול במצע כבול מ'סדרת רם' מטיב עם צמח התות, מדובר במצע העשוי מחומר אורגני וידידותי לסביבה, המאפשר לזרעי התות לשאוב יותר מינרליים וברזל ממצע הקרקע ולצמוח חזק ובריא יותר ולכן גם פירותיו בריאים יותר".

 

פרסום

לדבריו השימוש בשרוולי הגידול שהינם מצע מנותק מהקרקע, מבטל, ברוב המקרים, את הצורך בריסוס מפני מזיקים ומאפשר גידול אורגני, איכותי ובריא הרבה יותר לצרכן: "ניסיון העבר ומחקרים שביצענו מלמדים, כי השימוש במצע כבול מנותק מהקרקע לגידול תות, מגדיל את כמות היבול באחוזים גבוהים, נוח יותר לטיפוח עבור המגדל ואיכותי יותר לכולנו הצרכנים, שכן השיטה מבטלת את הצורך בריסוס".

 

על פי הערכות, לאור שיטת הגידול היעילה ואיכות מצע הקרקע, יקטפו השנה במושב אחיטוב יבול שיא של 200 טון תותים איכותיים ללא ריסוס וללא מזיקים.

פרסום

 

זני תות השדה אותם מגדלים בארץ, אוקלמו מזנים שיובאו מקליפורניה וגם זכו לשמות עבריים: אורלי, מלאך, תמר, יובל, ברק ורותמי. במהלך השנה האחרונה, הצליחו במו"פ (מחקר ופיתוח) צפון של החברה לפיתוח הגליל, לטפח תותים בשיא הקיץ בגולן, בזכות הלילות הקרירים בגבהים של צפון רמת הגולן (900-1000 מטרים מכל פני הים), אך התות גדל בארץ בעיקר בימי החורף, מתחת למעטה פלסטיק מוגן מנזקי החורף לרבות גשם, ברד וכו'.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

תגובה אחת

  1. את הקרדיט לגידול תות בקיץ בגולן צריך לתת לחקלאי שעל ומו"פ צפון מעולם לא היה שותף לתהליך ולא תרם כלום. וגם נכון להיום הם לא נרתמים .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים