2 מיליון ש"ח יתוקצבו לשתילה מוקדמת של עגבניות למאכל  באזורים חלופיים ליישובי עוטף עזה

משרד החקלאות יתקצב כ-2 מיליון ש"ח  לשתילה מוקדמת של עגבניות למאכל  באזורים חלופיים ליישובי עוטף עזה

המשרד יתמרץ מגדלי עגבניות באזורים המאפשרים גידול מוקדם על מנת למנוע מחסור אפשרי באספקת עגבניות לשוק המקומי, זאת כחלופה לאספקת עגבניות משטחי העגבניות שלא טופלו או שלא נשתלו ביישובי עוטף עזה בעקבות מלחמת "חרבות ברזל"

 

פרסום

בעקבות מלחמת "חרבות ברזל" הוכרז אזור קו הגבול עם רצועת עזה כשטח צבאי סגור, וכתוצאה מכך  נותרו באזור שטחים חקלאיים רבים שלא ניתן לגדל, לטפל ולקטוף בהם תוצרת חקלאית. על כן, ובמטרה לשמור על ביטחון המזון ורצף האספקה של עגבניות טריות ובמחירים סבירים לתושבי ישראל, מפרסם משרד החקלאות נוהל תמיכה לעידוד שתילה מוקדמת של עגבניות למאכל באזורים חלופיים, בערבה, אזור ים המלח ובבקעת הירדן.

 

משרד החקלאות יתמרץ מגדלים המעבדים שטחים באזורים חלופיים באזורי הערבה, ים המלח ובקעת הירדן, שם תנאי הגידול יאפשרו לגדל עגבניות גם בחודשי החורף, כך שהשתילות יחלו בחודשים דצמבר-ינואר, ויהיו מוכנים לקטיף באפריל-מאי. אזורים אלו נבחרו בשל הטמפרטורות הגבוהות יחסית בחורף בהשוואה לשאר אזורי הארץ, טמפרטורות אשר יאפשרו שתילה מוקדמת של שתילי עגבניות. חשוב לציין, כי הקדמת הגידול של עגבניות לחודשי החורף מגלם סיכון בגידול ומכאן באה התמיכה במטרה לתמרץ את המגדלים להתגבר על סיכון זה.

פרסום

 

החקלאות הישראלית ביישובי עוטף עזה (אשכול, שדות נגב, שער הנגב וחוף אשקלון) מהווה "אסם הירקות של מדינת ישראל". על פי נתוני המשרד, באזור הדרום מגודלים כ-16,000 דונם חממות עגבניות לסוגיהן, מה שמהווה כ-70% מהיקף גידול העגבניות בישראל. חלק מהמגדלים הספיקו לשתול שתילים לפני המלחמה, אך לא טופלו ובכך הופסק הגידול ולא הגיע לקטיף. להערכת  המשרד, בחודשי החורף עלול להיווצר מחוסר באספקת עגבניות טריות למאכל ובעקבות כך קיים חשש מהתייקרות מחירי העגבניות לצרכן. על מנת לצמצם את התלות בייבוא יש להגדיל את ההיצע מייצור מקומי ועל כן רואה משרד החקלאות חשיבות רבה בתמיכה ועידוד מגדלי עגבניות להתחיל בשתילה מוקדמת באזורים המתאימים לכך, ותקצב את הנושא בכ-2 מיליון ₪.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

התנועה הקיבוצית פתחה קמפיין גיוס המונים עבור ציוד כיבוי ראוי לצפון. מוזמנים...

26 ביוני 2024

משרד החקלאות פועל למיצוי זכויות חקלאי הצפון

17 ביוני 2024

קול קורא לחקלאים שציודם החקלאי נפגע ב 7-באוקטובר

11 ביוני 2024

עשרות אלפי דונם של שטחי מרעה נשרפו בגולן ובגליל כתוצאה מהשריפות שנוצרו מיר...

4 ביוני 2024

הודעת המדינה שאומרת למספר קיבוצים מהנגב המערבי כי עליהם לחזור הביתה מהמקום ...

1 ביוני 2024

תמיכה במתנדבים בחקלאות ביישובים כפריים

28 במאי 2024

התנועה הקיבוצית פתחה קמפיין גיוס המונים עבור ציוד כיבוי ראוי לצפון. מוזמנים...

26 ביוני 2024

משרד החקלאות פועל למיצוי זכויות חקלאי הצפון

17 ביוני 2024

קול קורא לחקלאים שציודם החקלאי נפגע ב 7-באוקטובר

11 ביוני 2024

עשרות אלפי דונם של שטחי מרעה נשרפו בגולן ובגליל כתוצאה מהשריפות שנוצרו מיר...

4 ביוני 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים