1200 סטודנטים מרחבי העולם בחרו ללמוד חקלאות מתקדמת בערבה תיכונה!

רגע לאחר פתיחת שנת הלימודים האקדמית, עושה רושם, כי בכל רחבי העולם מבינים, כי ערבה תיכונה הינה מקור ידע נרחב בנושא חקלאות מתקדמת ומשגשגת.

 

מרכז המשתלמים בערבה תיכונה בניהולה של חני ארנון החל לפעול בשנת 1994 ובו תכניות לימוד מגוונות וכיום משתלמים בו מעל 1,200 משתלמים ממדינות שונות: תאילנד, ויטנאם, לאוס, מיאנמר, קמבודיה, אינדונזיה, נפאל, מזרח טימור, אתיופיה, קניה, מאוגנדה, רואנדה וניגריה.

פרסום

 

המרכז פועל בשיתוף אוניברסיטת תל אביב, כשמחזור רביעי של סטודנטים לתואר שני יצא לדרך, אליו הצטרפו סטודנטים צעירים ממגוון מדינות ברחבי העולם- קניה, וייטנאם, הודו, ניגריה, אוגנדה, זימבבואה, דרום סודן ופיליפינים.

 

מטרת המרכז, הינה להכשיר משתלמים בתחום החקלאות. הפעילות בו מתבססת על תכנית מקצועית וייחודית של הדרכה וחונכות מעשית, המבוססת על הקניית ידע ומיומנויות בתהליך משולב, המעניק למשתלמים הכשרה מעשית במשקי הערבה השונים ולימודים עיוניים.

 

"השנה הקדמנו את הגעתם לישראל, של הסטודנטים הזרים, בכדי ליצור התאמה בין תחילת העונה החקלאית בערבה, לבין שנת הלימודים האקדמית. כמו כן, השלמנו את מכסת הסטודנטים המשתלמים ללימודים  המאושרת על ידי ממשלת ישראל ואנו מקדמים אותם בברכה. הסטודנטים רוכשים מיומנויות, רעיונות וביטחון והופכים ליזמים. אנו חווים סיפורי הצלחה מרגשים בכל אחת מהמדינות והסטודנטים תורמים לשיפור תדמיתה של מדינת ישראל ברחבי העולם" אומרת חני ארנון, מנהלת מרכז המשתלמים בערבה תיכונה.

פרסום

 

המרכז משתף פעולה עם משרדי הממשלה, מוסדות חינוך ברחבי העולם, שגרירויות וגופים חקלאיים. במהלך שנת הפעילות נחשפים המשתלמים לטכנולוגיה מתקדמת ומקבלים כלים לחשיבה עצמאית, יוזמה, יצירתיות וקידום עצמי.
ראש מועצה אזורית ערבה תיכונה אייל בלום ציין, כי בוגרי המרכז הינם שגרירים של רצון טוב למדינת ישראל  בכלל ולערבה תיכונה בפרט: "אנחנו גאים לראות את התרחבות הפעילות החינוכית במרכז המשתלמים בערבה ולקלוט סטודנטים מכל רחבי העולם הבוחרים ללמוד חקלאות בערבה תיכונה, ליבה של החקלאות המתקדמת במדינת ישראל".

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

בגבול הצפון לא ייקטף חלק מהפרי עקב המלחמה

26 במאי 2024

מי תהיה התמונה הנבחרת ב"הגלריה החקלאית"  של קנט

26 במאי 2024

הישראלי הממוצע צורך כ-40 ק"ג תפוחי אדמה בשנה

23 במאי 2024

דוח מבקר המדינה בחקלאות

21 במאי 2024

93.3% מהדגימות של דוח שאריות חומרי ההדברה עמדו בתקן הישראלי, שהוא מהמחמירים...

20 במאי 2024

פרופסור בני חפץ נכנס  הבוקר לתפקיד ראש מינהל המחקר החקלאי- מכון וולקני

19 במאי 2024

בגבול הצפון לא ייקטף חלק מהפרי עקב המלחמה

26 במאי 2024

מי תהיה התמונה הנבחרת ב"הגלריה החקלאית"  של קנט

26 במאי 2024

הישראלי הממוצע צורך כ-40 ק"ג תפוחי אדמה בשנה

23 במאי 2024

דוח מבקר המדינה בחקלאות

21 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים