דף הבית / חדשות בחקלאות / 10 מיליון שקלים לתמיכה במשק המים החקלאי בצפון,

10 מיליון שקלים לתמיכה במשק המים החקלאי בצפון,

שר האוצר משה כחלון הורה להקצות 10 מיליון שקלים לתמיכה במשק המים החקלאי בצפון, זאת על מנת לסייע לחקלאים להתמודד עם ההשלכות של הקיצוץ שחל במכסות המים, ולאור העובדה כי האזור סובל זו השנה הרביעית מחורף שחון.

ממשרד האוצר נמסר, כי התקציב יאפשר ניהול נכון של הקצאות המים וימנע פגיעה בחקלאות בצפון הארץ בכלל ובמטעים בפרט, וכי המשרד ימשיך לפעול לסיוע לחקלאים בצפון.

מזכ”ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר: “בתיווכו של יצחק הרצוג, יו”ר האופוזיציה והמחנה הציוני, ישבתי עם שר האוצר במשך שעה ארוכה בנוגע לנזקים שנגרמו לחקלאות, בעיקר לחקלאי הצפון, הן בעקבות הבצורת והן בעקבות תיקון 27 לחוק המים. היה לי חשוב ששר האוצר יקבל כי לא ניתן לכרוך את אלו באלו. אני מודה לשר כחלון שהבהיר לאנשי המקצוע כי יש לשלם לחקלאים על הנזק בעקבות הבצורת הקשה, בלי קשר לדיונים אחרים. התנועה הקיבוצית תמשיך לעשות למען החקלאים ממרום גולן ומנרה ועד נחל עוז ואילות”. מאיר הודה ליו”ר האופוזיציה והמחנה הציוני, יצחק הרצוג על פועלו ותיווכו.

פרסום

מזכ”ל התנועה הקיבוצית אף הכריז כי יתמוך ביו”ר המפלגה והאופוזיציה, יצחק הרצוג, לראשות מפלגת העבודה. הוא אף קרא לחברי הקיבוצים בארץ לעשות כמותו. “הרצוג סייע להגיע להבנות עם שר האוצר בנושא העברת פיצוי על קיצוץ מכסת המים לחקלאי הגליל ללא תנאי, ואני יודע להעריך את המאמץ ואת יכולת השכנוע שהושקעו במהלך הזה. מבין המועמדים ישנם חברי כנסת נוספים שהפגינו מחויבות לתנועה הקיבוצית במשך שנים רבות, אבל בחרתי להעניק את תמיכתי למי שהביא את התוצאות”.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

גנבת אבוקדו מחקלאי? תשב שנתיים בכלא

גנבים חקלאיים התרגלו לעונשים קלים יחסית לאחר שנתפסו. אולם בזמן האחרון שלפה המשטרה את איום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *