דף הבית / חדשות בחקלאות / תלמידים בערבה יחד עם האמנית דליה מטמון יצרו מייצג ענק ומרשים מפסולת חקלאית!

תלמידים בערבה יחד עם האמנית דליה מטמון יצרו מייצג ענק ומרשים מפסולת חקלאית!

רגע לפני היציאה לחופש הגדול, תלמידי בית הספר שיטים ‘דרכא’ בערבה התיכונה, הפועל לקידום חינוך סביבתי בחיבור עם הקהילה בערבה התיכונה ויצירת סביבה נעימה ומטופחת,  ביצע פעילות מיוחדת הכוללת שלושה ימי שיא בדגש על סביבה ירוקה.

כ- 150 תלמידים השתתפו בפעילות המיוחדת בהובלת הצוות החינוכי בבית הספר, שכללה שש תחנות פעילות ובניהם: עבודות של גינון בבית הספר וסביבתו, טיפוח כיתות בדגש על ‘כיתה ירוקה’, צביעת מתקנים וכד’.

בנוסף, האמנית מהערבה, דליה מטמון, לקחה חלק בפעילות ויצרה יחד עם התלמידים מייצג ענק ומיוחד על שטח של 7.20 מ”ר. היצירה מדמה את החיים במדבר, תמונת נוף מדברית המדמה את הערבה, החיבור לארץ ולאדמה. לדבריה של האמנית דליה מטמון: “כל העבודה עשויה מפסולת חקלאית ממוחזרת: ארגזים, צינורות, רשתות, מחברים, טפטפות וחלקים שנאספו באתר מחזור פסולת חקלאית בערבה. הערבה אזור חקלאי ולכן עשינו שימוש במחזור של דברים מסוג זה לשם יצירת היצירה”.

פרסום

יצירת הנוף שמידותיה 3.60×2 מטרים, הוצבה בכניסה לבית הספר, שם ציינו, כי הפעילות הינה חלק מתוכנית “שחק ירוק”, של מנהל חינוך ההתיישבותי ומטרתה טיפוח ערכים אנושיים, אוניברסאליים של אחריות וכבוד לאדם ואחריות למשאבי טבע, ערכי טבע ונוף, תוך דאגה להווה ולדורות הבאים.

בית הספר שיטים ‘דרכא’ עבר לאחרונה הסמכה לשם הפיכתו לבית ספר ירוק על ידי המשרד להגנת הסביבה, תוך יצירת תשתית להפיכתו לבית ספר ירוק מתמיד.

ראש מועצה אזורית ערבה תיכונה אייל בלום ברך את התלמידים והאמנית על הפעילות הברוכה ואמר, כי השמירה על ערכי הטבע, מיחזור וטיפוח הסביבה, הינם מערכי היסוד אותם מנחילים בערבה התיכונה לדורות הבאים.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

גוף בטחוני-פרטי הוקם על ידי חקלאים במטרה לצמצם את נזקי הגניבות בענף האבוקדו

      פרסום   2 בדצמבר, 2018 החקלאי השומר גוף בטחוני-פרטי הוקם על ידי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *