דף הבית / חדשות בחקלאות / תיקון לחוק עידוד השקעות הון בחקלאות

תיקון לחוק עידוד השקעות הון בחקלאות

אינדקס חברות וספקים

משרד החקלאות יוזם תיקון לחוק שיעניק הטבות מס לחקלאים: לראשונה מזה 20 שנה, משרד החקלאות יגיש תיקון לחוק עידוד השקעות הון בחקלאות, אשר יטיב עם היצואנים החקלאיים, על מנת לסייע בידיהם להתחרות במגרש העולמי

פרסום

 

שר החקלאות אורי אריאל: "אנו ממשיכים לפעול למען החקלאים הישראלים. כפי שמתנהל מערך הייצוא של מדינת ישראל, עלינו לדאוג שיתנהל הייצוא החקלאי. אנו פותרים עוול של כ- 20 שנה שבו לא היה כל תיקון לחוק, וחקלאים אשר ייצואו תוצרת חקלאית לא קיבלו כל הטבת מס. אני מברך על הצעד החשוב הזה"

 

לאחר שלא תוקן החוק כ-20 שנה, משרד החקלאות יגיש תיקון לחוק עידוד השקעות הון בחקלאות. מטרת החוק – להיטיב עם היצואנים החקלאיים, על מנת לסייע בידיהם להתחרות במגרש העולמי.

 

ענף החקלאות מניב תרומה משמעותית לחברה הישראלית. כעת, על מנת להטיב עם החקלאים ועם הייצוא החקלאי, לאחר שלא תוקן החוק כ- 20 שנה, משרד החקלאות יגיש תיקון לחוק עידוד השקעות הון בחקלאות. מטרת החוק הינה להטיב עם החקלאים בכדי לסייע בידיהם להתחרות במגרש העולמי, ולשים דגש על החקלאות כאמצעי לחיזוק ההתיישבות והביטחון התזונתי הלאומי של תושבי מדינת ישראל. כל זאת לשם שיפור יכולתו של המשק החקלאי להתמודד בתנאי תחרות בשווקים הבינלאומיים.

פרסום

 

השינויים העיקריים בחוק לעידוד השקעות הם בשלושה נושאים עיקריים. ראשית, השוואת תנאי הטבות המס המוחלות על הייצוא החקלאי בדומה לאלו המוחלות על הייצוא התעשייתי. הטבות אלה יחולו על עסק חקלאי שמייצא לפחות 25% מהייצור החקלאי שלו, באופן דומה לחוק עידוד השקעות הון בתעשייה.

שנית, הכללת מענקים במסגרת החוק גם כשאינם בהתאם לאזורי הפיתוח ואינם בהתאם לשיעור המענק הנקוב בחוק, וזאת בהתאם להחלטות ממשלה. הכוונה למענקים שמחלק המשרד לחקלאים בהם אחוז המענק גבוה מאחוז המענק המצוין בחוק, כדוגמת רפורמות ענק, כגון: הרפורמה בהטלה, הרפורמה במדגה או מענקים במסגרת הסכם המים.

שלישית, הגדלת שיעורי המענק ההיסטוריים שהיו רשומים בחוק באזור עדיפות לאומית א' מ- 20% ל- 25%, ובאזור עדיפות לאומית ב' מ- 10% ל- 20%, בהתאם למפת אזורי עדיפות לאומית של משרד החקלאות.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר/ כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר