דף הבית / חדשות בחקלאות / תחילת עבודות הכשרת הקרקע על ידי קקל במושב עידן שבמועצה האזורית הערבה התיכונה

תחילת עבודות הכשרת הקרקע על ידי קקל במושב עידן שבמועצה האזורית הערבה התיכונה

רגע לפני חג השבועות קיימו בקק”ל ובמועצה אזורית הערבה התיכונה  טקס הנחת אבן פינה לתחילת עבודות הכשרת הקרקע על ידי קרן קימת לישראל במושב עידן שבמועצה האזורית הערבה התיכונה. בשבועות הקרובים יחלו לעבוד צוותי פיתוח הקרקע של קק”ל מרחב דרום יחד עם המועצה בערבה, לטובת הרחבת הישוב עידן בעשרות נחלות חדשות.

בטקס שהתקיים בישוב עידן, הונחה אבן הפינה המסמלת את תחילת עבודות הכשרת הקרקע של קק”ל בישוב. בטקס נכחו תושבי הישוב והמועצה. לכבוד חג השבועות ילדי כיתות א’-ג’ בישוב קיימו מופע ריקודים חגיגי.

 

פרסום

במהלך הטקס ראש המועצה אייל בלום, מנהל מחוז דרום בקק”ל דניאל גיגי ומזכיר הישוב עידן יובל ברזילאי, טמנו באדמה מגילה ובה הכרזה על תחילת העבודות להרחבת הישוב: “היום, יום רביעי בשבוע, ב’ בסיוון תשע“ח, 16 במאי 2018 שנת ה-70 למדינת ישראל, התכנסנו כאן, במושב עידן, תחת שמי המועצה האזורית הערבה התיכונה, להנחת אבן הפינה להכשרת הקרקע עבור מגרשי המגורים בנחלות החקלאיות החדשות. זאת, כביטוי לחזוננו ולתמיכתנו בהמשך פיתוח וחיזוק ההתיישבות בערבה התיכונה”. על המגילה חתמו נציגי קק”ל והמועצה.

 

בשבועות הקרובים יחלו העבודות בהובלת קק”ל להכשרת הקרקע לבנייה שיכונית והרחבת הישוב ב-31 נחלות חדשות שיאפשרו קליטת משפחות חדשות בישוב. ראוי לציין כי בימים אלו מתבצע פרויקט הרחבות קהילתיות בכל שבעת ישובי הערבה התיכונה כחלק מתוכנית המועצה להרחיב את אוכלוסיית הערבה בעשור הקרוב מ 4,000 תושבים ל 15,000.

 

פרסום

בטקס החגיגי בעידן השתתף מנהל מרחב דרום בקק”ל, דניאל גיגי, שבירך על תחילת העבודות: “קרן קימת לישראל עוסקת בערבה ובנגב במגוון תחומים ביניהם הכשרות חקלאיות, פיתוח תשתיות לישובים ואף שיקום נזקי שיטפונות. אנו היום חונכים את תחילת העבודות לשכונה החדשה של הישוב ואני מאחל שתקום במהרה וניפגש פה בקרוב מאוד לחנוך את הבתים ולברך את המתיישבים החדשים.  אנו בקק”ל מאמינים כי העתיד של מדינת ישראל הוא כאן, בחבלי הארץ הללו. אנשים נוטים לחשוב שגאולת הארץ הסתיימה כשקמה המדינה אבל גם היום אנו נוטעים בנגב בין 5,000 ל10,000 דונם כל שנה. עבודות משמעותיות שייעודן תפיסת שטחים למען מדינת ישראל. אני אוהב את כל מה שקורה בערבה ואצלכם בפרט ואני חושב שבשנים הקרובות נוכל לפעול יחד למען מיזמים שמטרתם פיתוח ושימור. מסיבה זו אני שמח על ההזדמנות שניתנה לי ואני רוצה להודות במיוחד לצוות העובדים של קק”ל מרחב דרום שיחלו בעבודות הפיתוח וההכשרה השיכונית בימים הקרובים”.

 

ראש המועצה האזורית הערבה התיכונה , אייל בלום, אמר באירוע: “התרומה של קק”ל לערבה התיכונה משמעותית מאוד, הפיתוח של השטחים החדשים מאפשר המשך צמיחה דמוגרפית של הערבה התיכונה. לולא קק”ל, הערבה לא הייתה נראית כפי שהיא כיום ומסיבה זו התרומות של קק”ל בכל רחבי הערבה משמעותיות מאוד. אנחנו שואפים שהמגרשים והנחלות יקדמו את בואם של המשפחות החדשות ליישב את מושב עידן במקביל לפרויקט ההרחבות שאנו מקדמים יחד עם קק”ל ו JNF ארה”ב בכל יישובי הערבה התיכונה”.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

גוף בטחוני-פרטי הוקם על ידי חקלאים במטרה לצמצם את נזקי הגניבות בענף האבוקדו

      פרסום   2 בדצמבר, 2018 החקלאי השומר גוף בטחוני-פרטי הוקם על ידי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *