תו ירוק למשתלות.

: מפחיתים את החשיפה לחומרי הדברה ונלחמים במינים פולשים: המשרד להגנת הסביבה ומכון התקנים מציגים תו ירוק למשתלות

התו החדש יאפשר לציבור לרכוש ממשתלות בטוחות ונקיות ממחלות ומזיקים

 המשרד להגנת הסביבה ומכון התקנים יעניקו לראשונה תו ירוק למשתלות, אשר יידרשו לעמוד בשורה של קריטריונים. במשרד להגנת הסביבה ובמכון התקנים מציינים, כי התו יאפשר לציבור לרכוש ממשתלות בטוחות ונקיות ממחלות ומזיקים, לצד הפחתת החשיפה לחומרי הדברה.

פרסום

באמצעות התו, המשתלות ייהנו מהביקוש הגובר למוצרים ירוקים בקרב הציבור, והמשרד להגנת הסביבה יפעל לקדם עדיפות ברכש ממשלתי למשתלות בעלות תו ירוק.

בשנים האחרונות ישראל מותקפת על-ידי מיני צמחים ומזיקים פולשים הפוגעים באדם ובסביבה ומאיימים לשנות את המערך האקולוגי, ועלולים להביא להכחדת מינים מקומיים.

למשתלות תפקיד מרכזי בעיצוב המרחב ומגוון הצמחייה והנוף בישראל, ובהתמודדות עם מזיקים שפוגעים באדם ובסביבה. מזיקים מופצים באמצעות צמחים נגועים, בגלל חוסר מודעות או בהיעדר טיפול נאות והדברה ראויה, ומאיימים על המגוון הביולוגי המקומי. עם הפולשים העיקריים המופצים באמצעות המשתלות נמנים יתוש הטיגריס האסיאתי העלול להפיץ מחלות כקדחת מערב הנילוס ונמלת האש הקטנה הידועה בעקיצותיה.

התו הירוק יוענק למשתלות שיאמצו את העקרונות הבאים: הימנעות מסחר במינים פולשים, טיפוח והפצה של זנים מקומיים, ביעור שיטתי ויסודי של מוקדי מזיקים, שימוש בתכשירי הדברה מאושרים, ייבוש ומניעה של מים עומדים, מחזור והתייעלות בצריכת מים וחשמל ועידוד סחר בצמחייה חסכונית במים.

פרסום

פרטים נוספים באתר המשרד להגנת הסביבה ובמכון התקנים:

http://www.sviva.gov.il/subjectsEnv/PestControl/Pages/green_standard_for_plants_nurseries.aspx

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תקנות לייבוא זרעים לישראל
התקנות לקניית זרעים לחקלאות בישראל
חוק הזרעים, התשט"ז 1956
עסקים בתחום החקלאות הנכללים תחת ההגדרה כ"חיוניים "
נוהל "הסדרת הפרות במגזר החקלאי".
תו ירוק למשתלות.
תקנות לייבוא זרעים לישראל
התקנות לקניית זרעים לחקלאות בישראל
חוק הזרעים, התשט"ז 1956
עסקים בתחום החקלאות הנכללים תחת ההגדרה כ"חיוניים "
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים