תופעת הטרור החקלאי הפכה למגפה ארצית

חברת הכנסת שרן השכל בסיור בגליל העליון:

"הטרור החקלאי הפך למגפה ארצית. המדינה אינה ממלאת

את תפקידה הבסיסי ביותר – שמירה על ביטחון האזרחים"

פרסום

 

ח"כ שרן השכל (ליכוד), קיימה היום ( ראשון, 29.4), סיור וביקור הזדהות עם חקלאי הגליל העליון, בעקבות הטרור החקלאי ממנו סובלים החקלאים בכל רחבי הארץ, בהשתתפות דובי אמיתי נשיא התאחדות האיכרים, עמוס לוין סמנכ"ל החקלאות בחברה לפיתוח הגליל, עופר ברנע מנכ"ל החברה לחקלאות גליל עליון ועופר גרשוביץ מנהל ג"ג, ששני כלים חקלאיים שלה הוצתו לפני כחודש, כחלק מאירועי הטרור החקלאי.

 

הסיור התקיים לקראת הדיון בוועדת הפנים של הכנסת עם פתיחת המושב בנושא הטרור החקלאי. לדברי חברת הכנסת השכל: ״החקלאות היא שליחות ציונית ותפקידה לשמור על אדמות המדינה. תופעת הטרור החקלאי הפכה למגפה ארצית, אם המשטרה לא תטפל בה היא תהפוך לאחד האתגרים הגדולים של מדינת ישראל, יותר מהגבולות החיצוניים. הפרוטקשנים (דמי החסות), הגניבות, ההצתות ומלחמת התשת החקלאים על בסיס קבוע, אסון לאומי. אם לא נמקם את מיגור הטרור החקלאי בראש סדר העדיפויות, זו תהיה בכייה לדורות. המדינה אינה ממלאת את תפקידה הבסיסי ביותר, שמירה על ביטחון האזרחים".

 

השכל הוסיפה ואמרה: "לקחתי על עצמי קידום פתרון ובמקביל לעבודה מעמיקה מול המשרד לביטחון פנים כדי להגביר את האכיפה, אני מנסחת בימים אלה הצעת חוק להגברת הענישה, כך ניצור הרתעה ולא נפקיר את החקלאים להתמודד מול כנופיות פשע, שהופכות אט אט את מדינת ישראל למערב הפרוע".

 

דובי אמיתי, נשיא התאחדות האיכרים, אמר לחברת הכנסת במהלך הסיור: "ראינו בשבוע האחרון כשממשלת ישראל רוצה, היא מקבלת החלטות וגם מבצעת. תוך 24 שעות מהפצת סרטון ויראלי על אלימות הבדואים בדרום, מקימים תחנת משטרה ומרשתים את הדרום במצלמות. אנחנו מבינים, כי ממשלת ישראל פשוט לא רוצה לטפל בטרור החקלאי. ההתיישבות והחקלאות במדינת ישראל מצויים תחת איום קיומי והממשלה מפקירה אותנו ללא ביטחון!. ממשלת ישראל חייבת להתעורר לפני שיהיה מאוחר מדי ומישהו יחליט לקחת את החוק לידיים".

אורי דורמן, יו"ר החברה לפיתוח הגליל אמר: "לצערנו הטרור החקלאי לא פוסק ולא מצטמצם, הוא ממשיך לפגוע בחקלאים בכל רחבי הארץ והמדינה חייבת לפעול כמה שיותר מהר למיגור התופעה.

פרסום

יש לתקצב את החקלאים בתקציב מיוחד להצטיידות באמצעים טכנולוגים שיתנו מידע בזמן אמת באשר למתרחש בשטחים. בנוסף, המדינה חייבת לאשר מסלול לביטוח מפני נזקים הנעשים בזדון לפגיעה בחקלאים, במימון המדינה".

 

עופר ברנע, מנכ"ל החברה לחקלאות בגליל העליון ציין: "החקלאות תפקידה לשמור על השטחים הפתוחים במדינה ובגליל, הטרור מנסה להחליש אותנו ולגרום לכך שנפסיק להיות חקלאים וננטוש את אדמות המדינה. אני מצפה מהמדינה למצוא פתרון ראוי למיגור התופעה ולפיצוי מלא לחקלאים". כמו כן, השמיעו החקלאים באוזנייה של חברת הכנסת השכל, את הדרישה ליצירת ערוץ לפיצוי החקלאים על נזקי הטרור החקלאי, באחריות המדינה.

בחברה לפיתוח הגליל ברכו את חברת הכנסת על דבריה הנחרצים והירתמותה לסייע  לחקלאים בהתמודדות עם הטרור החקלאי

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תוצאות הסקר- 85% מהציבור מעדיף לרכוש תוצרת חקלאית מקומית

26 בפברואר 2024

צפוי יבול שיא של כ-250 אלף טון פרי אבוקדו

26 בפברואר 2024

הגשת בקשה לקבלת המלצה להעסקת עובדים זרים לחקלאים פעילים אשר העסיקו עובדים פ...

25 בפברואר 2024

מחלוקת בין משרדי הבריאות והחקלאות על אימוץ תקנים אירופאיים בחומרי הדברה

12 בפברואר 2024

קנט מחדשת את ביטוח זיתי השמן – השנה יופרדו חוזי הביטוח של גידולי הבעל וגיד...

7 בפברואר 2024

הפגיעה העולמית בגידולי גפן היין לא פוסחת על ישראל:

7 בפברואר 2024

תוצאות הסקר- 85% מהציבור מעדיף לרכוש תוצרת חקלאית מקומית

26 בפברואר 2024

צפוי יבול שיא של כ-250 אלף טון פרי אבוקדו

26 בפברואר 2024

הגשת בקשה לקבלת המלצה להעסקת עובדים זרים לחקלאים פעילים אשר העסיקו עובדים פ...

25 בפברואר 2024

מחלוקת בין משרדי הבריאות והחקלאות על אימוץ תקנים אירופאיים בחומרי הדברה

12 בפברואר 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום

כדי להיות תמיד מעודכנים