שר החקלאות אורי אריאל חנך היום את המרכז למחקר ומצוינות חקלאי הגדול ביותר מחוץ לישראל

ר החקלאות, ח"כ אורי אריאל ושר החקלאות ההודי רדה מוהן סינג (Radha Mohan Singh) חנכו היום (רביעי) את מרכז המצוינות והמחקר החקלאי הגדול ביותר בהודו. המרכז מתמחה בהדרכה ופיתוח טכנולוגי לגידולי פירות, והשבחת היבולים הן מבחינת האיכות והן מבחינת הכמות.

השר אריאל: "באמצעות מרכזי המצוינות אנחנו מביאים את הבשורה הישראלית לעולם כולו ולהודו בפרט".
==

בעיר לדאווה שבמדינת הריאנה שבהודו חנכו היום שר החקלאות הישראלי אורי אריאל ושר החקלאות הפדרלי של הודו מרכז מצוינות ומחקר חקלאי הגדול ביותר בהודו. למעשה זהו הפרויקט החקלאי הגדול ביותר שמדינת ישראל מנהלת מחוץ לגבולותיה מבחינת פרויקט ממשלה לממשלה (government to government).

פרסום

הפרויקט מובל על ידי יחידת מש"ב במשרד החוץ הישראלי בשותפות עם משרד החקלאות ההודי ושגרירות ישראל בהודו. יישום הפרויקט נעשה דרך הקמתם של מרכזי מצוינות (CoE) בהן מיושמות טכנולוגיות וידע ישראליים והביצוע בשטח הוא מקומי.

המרכז יתמחה בגידולים סאב-טרופים וההדרכה תהיה לכל שרשרת הגידול. הדגש הוא על השקיה ודישון של מטעים אינטנסיביים, גיזום והגנת הצומח, הצערה של עצים ופיתוח זנים חדשים. הכל כמובן בהתאם לתנאים המקומיים.

המודל של מרכז המצוינות הוא חוות הדגמה בהיקף של 60-120 דונם בה יש מיקוד בגידולי מפתח שהוגדרו ע"י ההודים ובמקרה זה מנגו וליצ'י.

הפרויקט החקלאי ישראל הודו (IIAP) הינו פרויקט ממשלתי שמטרתו להיטיב עם החקלאי המקומי. לפרויקט הוגדרו שלושה יעדים בהם פיתוח שרשת הגידול של גידולי מפתח נבחרים, העלאת היבולים הן מבחינת איכות והן מבחינת כמות ושימוש יעיל בתשומות ובדגש על מים.

שר החקלאות ח"כ אורי אריאל:

"באמצעות מרכזי המצוינות אנחנו מביאים את הבשורה הישראלית לעולם כולו ולהודו בפרט. המודל של מרכזי המחקר שנעשים בשיתוף פעולה של משרד החוץ ומשרד החקלאות מאפשר לחלוק ולשתף את הידע והמחקר המתקדמים בישראל גם במדינות אחרות.

היחסים והעבודה ומשותפת עם הודו הם מצוינים, ובימים אלו אנחנו מגבירים את קצב שיתוף הפעולה להעמקת הקשרים בין שתי המדינות לטובת שני העמים.

פרסום

זה לא היה קורה לולא העבודה המאומצת של אנשי השגרירות בהודו בראשות השגריר דניאל כרמון ושל אנשי מש"ב במשרד החוץ בראשות גיל השכל".


דניאל כרמון, שגריר ישראל בהודו:

"חנכנו היום מרכז מצוינות חקלאי נוסף במדינת הריאנה שבהודו, כחלק מתכנית שיתוף הפעולה החקלאי עם הודו בהובלת מש"ב, הסוכנות הישראלית לסיוע שיתוף פעולה בינלאומי במשרד החוץ. במרכז מודגמות יכולות וטכנולוגיות ישראליות מתקדמות בתחום החקלאות אשר מטרתן להגביר את התפוקה של חקלאי הודו.

אין ספק שהפעילות הישראלית בתחום החקלאות הינה נדבך חשוב ביחסי המדינות ותמשיך להיות כזו.
הרצון להגביר את שיתוף הפעולה עם ישראל בתחומי המים והחקלאות קיים בכל הרמות ובכל הדרגים. אנו שומעים זאת מפי שרים בכירים, גורמי ממשל והחקלאים עצמם וברור לי כי מרכזי מצוינות נוספים שיוקמו בקרוב יחזקו את הקשר בין המדינות."

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

שיא בהיקף הפיצויים למגדלי אגוזי האדמה: קנט פיצתה את המגדלים בכ-15 מיליון ש"...

4 באפריל 2024

בשלוש השנים האחרונות פיצתה קנט את מגדלי האבוקדו בקרוב ל-100 מיליון ש"ח

3 באפריל 2024

קנט פיצתה את מגדלי ההדרים בלמעלה מ-54 מיליון ש"ח במהלך שלוש שנים האחרונות –...

3 באפריל 2024

לקראת חג הפסח, מפקחי משרד החקלאות החלו לתגבר את פעילותם במעברי הגבול וסיכלו...

3 באפריל 2024

נחתם הסכם בין קרן הפיצויים במס רכוש ומשרד החקלאות למגדלי ירקות בבתי צמיחה

3 באפריל 2024

תחרות הצילום המסורתית "הגלריה החקלאית" של קנט תעמוד השנה בסימן הצדעה למתנדב...

20 במרץ 2024

שיא בהיקף הפיצויים למגדלי אגוזי האדמה: קנט פיצתה את המגדלים בכ-15 מיליון ש"...

4 באפריל 2024

בשלוש השנים האחרונות פיצתה קנט את מגדלי האבוקדו בקרוב ל-100 מיליון ש"ח

3 באפריל 2024

קנט פיצתה את מגדלי ההדרים בלמעלה מ-54 מיליון ש"ח במהלך שלוש שנים האחרונות –...

3 באפריל 2024

לקראת חג הפסח, מפקחי משרד החקלאות החלו לתגבר את פעילותם במעברי הגבול וסיכלו...

3 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים