שר החקלאות אבי דיכטר קיים הערכת מצב בחמ״ל משרד החקלאות בהשתתפות יו״ר ועדת הכלכלה ח״כ דוד ביטן וחברי הוועדה

שר החקלאות אבי דיכטר קיים היום (א׳), הערכת מצב בחמ״ל משרד החקלאות בהשתתפות סגן שר החקלאות משה אבוטבול, מנכ״ל משרד החקלאות אורן לביא, יו״ר ועדת הכלכלה ח״כ דוד ביטן, חברי כנסת מוועדת הכלכלה, נציגי מועצות וגורמי מקצוע במשרד החקלאות.

שר החקלאות דיכטר הדגיש בדיון כי בכדי שיהיה אפשר להמשיך לדאוג לביטחון המזון של האוכלוסייה גם בהמשך עונת החורף והאביב, יעניק משרד החקלאות מענקים בשיעור של 75% מהשקעת החקלאי לצורך השמשת חממות ובתי צמיחה לא פעילים בכל הארץ, לטובת שתילה של גידולים כתחליף לאיזורי לחימה, בהם לא ניתן לעבד את האדמה.

להערכת המשרד ניתן יהיה להשמיש עד כ-2,000 דונם חממות ובתי צמיחה בכל הארץ.

פרסום

שר החקלאות דיכטר אמר בדיון כי לצד הסיוע והעזרה המידיים, יש להיערך גם ל"יום שאחרי": "אני רוצה שהחקלאות הישראלית תייצר יותר לשוק המקומי, בדגש על פירות וירקות, מעתה והלאה, במתווה סדור לתמיכה לטובת מטרה זו עד לשנת 2030. ננסח הצעת מחליטים בנושא לחיזוק החקלאות המקומית".

בנוגע למס רכוש אמר השר דיכטר: "הגוף האופרטיבי ביותר עבור החקלאי בהעברה ישירה של סכומי כסף בלוח זמנים קצר הוא מס רכוש. מבחינתי, יש להסתייע בגוף זה כדי לעזור לחקלאים בצורה המהירה והיעילה ביותר".

כמו כן, בישיבה הציג מנכ"ל משרד החקלאות, אורן לביא, ליו"ר ועדת הכלכלה ונציגיה תמונת מצב מפורטת של ענף החקלאות נכון להיום.

המנכ"ל לביא סקר את משבר כוח האדם הפוקד את הענף מאז פרוץ המלחמה, את המאמצים לפתרונו ואמר: "נכון להיום חסרים כ-25,000 עובדים בענף החקלאות, כ-18,000 מתוכם עלינו להשלים באופן מיידי על מנת לשמור על רציפות תפקודית. אנחנו מובילים שורה של מהלכים לפתרון משבר כוח האדם בחקלאות, הגדול ביותר מאז קום המדינה".

פרסום

המנכ"ל ציין כי נכון למועד הישיבה לא קיים מחסור בתוצרת חקלאית טרייה, לרבות ירקות, פירות, בשר עוף ובקר, ביצים וחלב.

עוד השתתפו בדיון חברי כנסת מוועדת הכלכלה ומשדולת החקלאות: ח"כ אלון שוסטר, ח"כ שלום דנינו, ח"כ ששון גואטה, ח"כ מטי צרפתי-הרכבי וח"כ אליהו ברוכי.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

משרד החקלאות פועל למיצוי זכויות חקלאי הצפון

17 ביוני 2024

קול קורא לחקלאים שציודם החקלאי נפגע ב 7-באוקטובר

11 ביוני 2024

עשרות אלפי דונם של שטחי מרעה נשרפו בגולן ובגליל כתוצאה מהשריפות שנוצרו מיר...

4 ביוני 2024

הודעת המדינה שאומרת למספר קיבוצים מהנגב המערבי כי עליהם לחזור הביתה מהמקום ...

1 ביוני 2024

תמיכה במתנדבים בחקלאות ביישובים כפריים

28 במאי 2024

מה החליטו שר החקלאות, חה"כ אבי דיכטר, שנפגש עם שר העבודה התאילנדי בקשר להבא...

28 במאי 2024

משרד החקלאות פועל למיצוי זכויות חקלאי הצפון

17 ביוני 2024

קול קורא לחקלאים שציודם החקלאי נפגע ב 7-באוקטובר

11 ביוני 2024

עשרות אלפי דונם של שטחי מרעה נשרפו בגולן ובגליל כתוצאה מהשריפות שנוצרו מיר...

4 ביוני 2024

הודעת המדינה שאומרת למספר קיבוצים מהנגב המערבי כי עליהם לחזור הביתה מהמקום ...

1 ביוני 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים