דף הבית / חדשות בחקלאות / שיתוף פעולה חדש בין מכון וולקני לקרן פולברייט ישראל

שיתוף פעולה חדש בין מכון וולקני לקרן פולברייט ישראל

לראשונה- מימון של מלגה לדוקטורט עבור סטודנט/ית מארה”ב במכון וולקני בתחום המחקר החקלאי.

תכנית פולברייט מטעם ממשלת ארה”ב היא אחת התכניות המפורסמות והיוקרתיות ביותר בעולם לחילופי סטודנטים ומרצים. התכנית נחשבת לספינת הדגל של הממשל האמריקני, ובוגריה הטביעו את חותמם על העולם האקדמי. מבין בוגרי תכנית פולברייט בישראל, שניים זכו בפרס נובל: פליקס בלוך ואהרן צ’חנובר.
הסכם שיתוף הפעולה שנחתם בין מכון וולקני לקרן פולברייט בישראל סולל את הדרך להשתלבות עתידית של סטודנטים מארה”ב בעלי יכולת מחקרית ברמה הגבוהה ביותר בעבודת המחקר במכון וולקני. זו הפעם הראשונה שבה הקרן בוחרת להשקיע במחקר החקלאי בישראל וזאת הערכה להישגים של המחקר החקלאי בישראל הפורץ דרך.
ד”ר ענת לפידות, מנהלת קרן פולברייט בישראל: ” הקרן רואה את עצמה כאחראית בזיהוי אנשים מצוינים אשר יהיו המנהיגים המובילים בתחומם. כמו כן, חשוב לקרן לזהות את הענפים בהם ישראל יכולה לתרום לארצות הברית וההפך. אין ספק שמכון וולקני הינו בין הטובים בעולם בכל הקשור לחקר החקלאות, ולכן הקרן רואה במכון שותף טבעי לקידום ידע, טיפוח מנהיגים וחיזוק קשרי המדע עם ארצות הברית. מה שמיוחד בהסכם זה הוא שהינו ההסכם המוסדי הראשון של הקרן עם מוסד מחקר. הקרן מקווה שהסכם זה יהווה מודל להסכמים נוספים.”

מהנהלת מכון וולקני נמסר :”האתגרים החקלאיים הם אתגרי העתיד. כבר היום אנו חיים בעולם שבו חיים 7.5 מיליארד איש ובשנת 2056 צפויים לעבור את ה 10 מיליארד איש. משאבי המים המתוקים של העולם מתדלדלים וההתחממות משפיעה בראש ובראשונה על היכולת שלנו ליצר מזון עבור כלל האוכלוסייה. אנו שמחים שקרן פולברייט מסמנת יחד אתנו את האתגרים החקלאיים העולמיים מולם אנו עומדים ומסייעת להביא אל התחום את טובי המוחות.
אנו מקווים להצלחת שיתוף הפעולה בין מכון וולקני לקרן פולברייט, ואם יתרחב תהיה לו השפעה על איכות המחקר החקלאי בארץ בכלל.

פרסום
Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

גנבת אבוקדו מחקלאי? תשב שנתיים בכלא

גנבים חקלאיים התרגלו לעונשים קלים יחסית לאחר שנתפסו. אולם בזמן האחרון שלפה המשטרה את איום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *