שיתוף פעולה חדש בארץ בתחום טיפוח העגבניות

חברת הזרע וחברת וילמורין-מיקאדו הצרפתית יפנית רכשו את פעילות

טיפוח העגבניות והגנטיקה מחברת יישום

חברת הזרע סידס, מהחברות המובילות בעולם בטיפוח, ייצור ושיווק זרעי מכלוא של ירקות וחברת וילמורין – מיקאדו מודיעות בימים אלה על הסכם עם יישום, חברת מסחור הטכנולוגיה של האוניברסיטה העברית, לרכישת כל הגנטיקה והפעילות של קבוצת טיפוח העגבניות הפועלת בפקולטה לחקלאות ברחובות תחת השם BonTom.

פרסום

חברת הזרע סידס וחברת וילמורין – מיקאדו הינן חברות אחיות השייכות לחברת האם, קבוצת לימגרין, קואופרטיב חקלאי צרפתי המתמחה בזרעי שדה, זרעי ירקות ותחום המאפים. הפעילות נרכשה לאחרונה ומאותו הרגע הועבר כל החומר הגנטי וחברת הזרע סידס וחברת וילמורין – מיקאדו החלו בניהול הפעילות ומיזוגה בפעילות השוטפת שלהן.

פעילות BonTom הובלה במשך שנים רבות ע"י פרופסור נחום קידר ז"ל, חתן פרס ישראל בחקלאות וע"י פרופסור חיים רבינוביץ, רקטור האוניברסיטה העברית בעבר. לאחר פרישתו של פרופסור קידר לגמלאות נוהלה הפעילות על ידי  פרופסור רבינוביץ. פעילות קבוצת BonTom ידועה בפריצת הדרך העולמית, שהובילה בשנות השמונים והתשעים של המאה הקודמת פיתוח זני עגבניות עם חיי מדף ארוכים, והזן הידוע מכולם דניאלה. זנים אלו הובילו למהפכה בתחום גידול העגבניות וצריכת העגבניות בעולם. בנוסף הובילה קבוצת BonTom את פיתוח זני עגבנית הצ'רי בעולם, ביניהם הזן הידוע בשם שירן. זנים אלו שפיתחה קבוצת BonTom שווקו בעולם ע"י הזרע. במהלך השנים הקבוצה שיתפה פעולה עם חברות זרעים מובילות נוספות, אך לפני כעשר שנים נכנסה לשיתוף פעולה בלעדי עם קבוצת לימגרין הצרפתית, בעלת המניות של הזרע ושל וילמורין – מיקאדו, וכאמור היום הפעילות הזאת נרכשה ואוחדה לתוך החברות עצמן.

רמי דר, מנכ"ל הזרע: "אני מברך על המחויבות של קבוצת לימגרין לפיתוח הפעילות בישראל הבאה לביטוי באמצעות הרכישה החשובה זאת. זהו מהלך מבורך המרחיב את הבסיס הגנטי ומעשיר את הידע והמומחיות בתחום העגבניות בחברת הזרע".

פרופסור חיים רבינוביץ הוסיף: "אנו שמחים על ההזדמנות להמשיך את הפעילות ארוכת השנים, שנעשתה במסגרת האוניברסיטה, במסגרת מתאימה יותר לימינו ושיתוף פעולה עם חברות זרעים מובילות כדוגמת הזרע ווילמורין – מיקאדו".

דר' ירון דניאלי, נשיא ומנכ"ל יישום: "הגילויים פורצי הדרך לאורך השנים של הפרופסורים חיים רבינוביץ' ונחום קידר, שניהם מהפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה של האוניברסיטה העברית, מהווים מרכיב חשוב בהתפתחות תעשיית הזרעים העולמית. לאור שיתוף הפעולה הפורה לאורך השנים בין האוניברסיטה העברית וחברת BonTom לבין חברת הזרע , אנו משוכנעים שהחברות הזרע סידס ווילמורין – מיקאדו השייכות לקבוצה לימגרין, מחברות הזרעים הגדולות בעולם, הן השותפות האידיאליות כדי למצות את מלוא הפוטנציאל המסחרי בתחום טיפוח עגבניות הטמון בחברת BonTom".

 

אודות יישום

פרסום

יישום היא חברת מסחור הטכנולוגיה של האוניברסיטה העברית בירושלים. יישום, שהוקמה ב 1964, היא חברת מסחור הטכנולוגיה השלישית שהוקמה בעולם, והיא מגשרת בין מחקר פורץ דרך לבין קהילה גלובלית של יזמים, משקיעים והתעשייה. החזון של יישום הוא להיטיב עם החברה על ידי הפיכת טכנולוגיות וחידושים יוצאי דופן לפתרונות מסחריים עבור הבעיות הגלובליות הבוערות ביותר. עד היום, רשמה יישום למעלה מ-10,000 פטנטים על 2,800 המצאות שונות. היא חתמה הסכמי רישוי עבור למעלה מ- 900  טכנולוגיות, והקימה למעלה מ- 125 חברות פורטפוליו. ליישום הסכמי שיתופי פעולה עם חברות בינלאומיות מובילות דוגמת בוסטון סיינטיפיק, גוגל, כיל, אינטל, ג'ונסון אנד ג'ונסון, מרק, מיקרוסופט, נוברטיס ועוד רבים נוספים. לפרטים נוספים www.yissum.co.il.

אודות הזרע

"הזרע" מהווה חלק מקבוצת "לימגרין", תאגיד חקלאי בינלאומי שבסיסו בצרפת. כקואופרטיב חקלאי, קבוצת "לימגרין" מבינה ומכירה את צרכי הלקוחות וכיום הינה חברת הזרעים הרביעית בגודלה בעולם והשנייה בגודלה בתחום זרעי הירקות. "לימגרין", עם מחזור מכירות הנאמד בכ-2 מיליארד יורו, מתמחה בזרעי ירקות, גידולי שדה ובמוצרי דגנים ומאפה.

"הזרע" נמנית על החברות המובילות בעולם בטיפוח, ייצור ושיווק זרעי מכלוא של ירקות באמצעות מחקר ופיתוח מתקדמים, מספקת החברה למגדלים וצרכנים ברחבי העולם פתרונות ייחודיים וחדשניים ופותחת בפניהם אפשרויות חדשות של צמיחה ושגשוג. בהתאם לדרישות הצרכנים, "הזרע" מפתחת מוצרים בעלי טעם ומראה משופרים, שהינם בריאים יותר ובעלי חיי מדף ארוכים. עם זאת, החברה קשובה לצרכי המגדלים ועוסקת בפיתוח זנים הצורכים פחות מים, מניבים יבול רב יותר, עמידים בפני מחלות וידידותיים יותר לסביבה. זרעי מכלוא אלה ביססו את מעמדה של "הזרע" כמותג עולמי מוביל.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

קול קורא לחקלאים שציודם החקלאי נפגע ב 7-באוקטובר

11 ביוני 2024

חוקרים, מגדלים ומדריכים מכל הארץ השתתפו בסיור השנתי למגדלי הדובדבן

10 ביוני 2024

התמונה "בהצדעה" נבחרה לתמונת הטבע וההתנדבות של ישראל לשנת 2024

9 ביוני 2024

משרד החקלאות יתמרץ חקלאים מגדלי עגבניות, שישווקו את תוצרתם במהלך החודשים ספ...

9 ביוני 2024

מפקחי יחידת הפיצו"ח במשרד החקלאות סיכלו, בסוף השבוע, הברחה של 10 טון מלונים...

2 ביוני 2024

איזה סוגי פירות נאכל השנה הרבה

28 במאי 2024

קול קורא לחקלאים שציודם החקלאי נפגע ב 7-באוקטובר

11 ביוני 2024

חוקרים, מגדלים ומדריכים מכל הארץ השתתפו בסיור השנתי למגדלי הדובדבן

10 ביוני 2024

התמונה "בהצדעה" נבחרה לתמונת הטבע וההתנדבות של ישראל לשנת 2024

9 ביוני 2024

משרד החקלאות יתמרץ חקלאים מגדלי עגבניות, שישווקו את תוצרתם במהלך החודשים ספ...

9 ביוני 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים