דף הבית / חדשות בחקלאות / שיאי נזקים למגדלי הכותנה: קנט שילמה למגדלי הכותנה כ-23 מיליון ₪ בשלוש השנים האחרונות בלבד
Photo by Trisha Downing on Unsplash

שיאי נזקים למגדלי הכותנה: קנט שילמה למגדלי הכותנה כ-23 מיליון ₪ בשלוש השנים האחרונות בלבד

נדמה כי השנה מזג האוויר החריג שבר כל שיא. הגשמים המאוחרים בחודש מאי גרמו לנזקים של עשרות מיליוני שקלים למגדלים, ובמיוחד לגידולים שנקטפו כבר והושארו בשדות לייבוש. עבור מגדלי הכותנה, אולי העוצמה של הגשמים הייתה חריגה, אבל לא התופעה של גשמים מאוחרים. מנתוני קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, עולה כי בשלוש השנים האחרונות פיצתה הקרן את מגדלי הכותנה בסכום של כ-23 מיליון ₪, מרביתם כתוצאה מהנזקים שגרמו הגשמים בעת הקטיף וכן ממקרי ביטוח נוספים שהביאו לפחיתת היבול, בהיקף איזורי.

 

כמדי שנה מועצת הכותנה רכשה למגדליה ביטוח כותנה בסיסי לעונת 2018. בימים אלו החלה ההרשמה לביטוח כותנה במסלול המורחב. הביטוח המורחב מאפשר למגדל לרכוש כיסוי הולם שייתן פתרון טוב יותר לנזקים כמותיים לכל חלקה בנפרד בהתאם לפוטנציאל היבול שלה וללא תלות ביבול הממוצע הרב שנתי.

פרסום

 

בביטוח הכותנה הוכנסו העונה מספר שינויים: בתאום עם מועצת הכותנה עודכנו סכומי הפיצוי לנזקים כמותיים בשלב הזריעה כך שיינתן ביטוי למלוא הוצאות הייצור, הוגדר כי סיכון גשם חל רק החל מחודש אוגוסט 2018 ועד לתום תקופת הביטוח. בנוסף, לאור הנזקים האדירים של שלוש העונות האחרונות, עודכנו תעריפי דמי הביטוח, כמפורט בחוזה הביטוח.

 

המועד האחרון להצטרפות לביטוח במסלול מורחב ישירות בקנט הינו 31.7.2018,  ובתנאי שלא ארע מקרה ביטוח כלשהו עד למועד זה.

 

 

פרסום

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

גוף בטחוני-פרטי הוקם על ידי חקלאים במטרה לצמצם את נזקי הגניבות בענף האבוקדו

      פרסום   2 בדצמבר, 2018 החקלאי השומר גוף בטחוני-פרטי הוקם על ידי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *