רשתות השיווק יסמנו את ארץ הייצור של תוצרת חקלאית

 

ועדת הכלכלה אישרה להחיל דין רציפות על ההצעה לפיה רשתות השיווק יסמנו את ארץ הייצור של תוצרת חקלאית

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום להחיל דין רציפות על ההצעה לתקן את חוק הגנת הצרכן, שנועדה לחייב סימון ארץ הייצור של תוצרת חקלאית שאינה ארוזה.

פרסום

ח"כ רם בן ברק הציג את הבקשה, ואמר כי הצעת החוק קודמה בכנסת הקודמת בהסכמת הקואליציה והאופוזיציה. "כמו שאנחנו יודעים איפה יוצרה החולצה שלנו או הרכב שקונים אז על אחת כמה וכמה רצוי שנדע איפה גודלו מוצרי המזון שאנחנו קונים בסופר. אם יוצרו בישראל בהתאים לתנאים בארץ, או בעזה או בטורקיה", אמר. לדבריו, הדבר יסייע לחקלאות הישראלית. ח"כ אלון שוסטר הוסיף כי מדובר חלק מההסכמות במסגרת הרפורמה בחקלאות, שהצעת החוק הזו הייתה חלק מהן אך לא קודמה.

ח"כ שלום דנינו, שמילא את מקומו של היו"ר, אמר כי בסוף השבוע התארח במושב בו מגדלים עגבניות, וסיפר על התוצרת המובחרת ותנאי הגידול שלה. הוא הוסיף כי החקלאות תורמת גם לאחיזה בקרקע ואמר כי הצעת החוק תתרום לחקלאות הישראלית. ח"כ בן ברק הוסיף כי בעקבות רעידת האדמה הפסיקה טורקיה את ייצוא העגבניות, ולכן על אחת כמה וכמה חשוב לשמור על החקלאות הישראלית.

בתום הדיון אישרה ח"כ דנינו, ח"כ בן ברק, ח"כ שוסטר וח"כ ינון אזולאי פה אחד להחיל דין רציפות על ההצעה. כעת תימסר למליאת הכנסת הודעת הוועדה על כך, ויינתן לממשלה ולסיעות השונות בכנסת זמן של שבועיים לבחון אם ברצונם להתנגד לה. במידה ולא תהינה התנגדויות תהייה המליאה רשאית, בתום השבועיים, להצביע על ההצעה. אם המליאה תצביע בעד החלת דין הרציפות המשמעות היא כי ההצעה התקבלה בקריאה ראשונה, והיא תוחזר לוועדה להכנתה לקריאה השנייה והשלישית.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

בגבול הצפון לא ייקטף חלק מהפרי עקב המלחמה

26 במאי 2024

מי תהיה התמונה הנבחרת ב"הגלריה החקלאית"  של קנט

26 במאי 2024

הישראלי הממוצע צורך כ-40 ק"ג תפוחי אדמה בשנה

23 במאי 2024

דוח מבקר המדינה בחקלאות

21 במאי 2024

93.3% מהדגימות של דוח שאריות חומרי ההדברה עמדו בתקן הישראלי, שהוא מהמחמירים...

20 במאי 2024

פרופסור בני חפץ נכנס  הבוקר לתפקיד ראש מינהל המחקר החקלאי- מכון וולקני

19 במאי 2024

בגבול הצפון לא ייקטף חלק מהפרי עקב המלחמה

26 במאי 2024

מי תהיה התמונה הנבחרת ב"הגלריה החקלאית"  של קנט

26 במאי 2024

הישראלי הממוצע צורך כ-40 ק"ג תפוחי אדמה בשנה

23 במאי 2024

דוח מבקר המדינה בחקלאות

21 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים