דף הבית / חדשות ישראליות / רשות הטבע והגנים תייעץ לחקלאים ב”יום פתוח ערבה” על הדרכים להתמודדות עם נזקי חיות בר

רשות הטבע והגנים תייעץ לחקלאים ב”יום פתוח ערבה” על הדרכים להתמודדות עם נזקי חיות בר

במהלך יום פתוח ערבה, בין התאריכים 30-31.01.2019 תשיק, רשות הטבע והגנים את חוברת ההסברה “חקלאי, סובל מנזקי חיות בר? אנחנו כאן בשבילך!”

 

רשות הטבע והגנים צפויה לקחת חלק משמעותי באירוע “יום פתוח ערבה”, המתקיים בין התאריכים 30-31.01.2019. פקחי רשות הטבע והגנים ימתינו לחקלאים בשני ימי התערוכה, בביתן “אנחנו כאן בשבילכם”, ויעניקו ייעוץ על הדרכים להתמודדות עם נזקי חיות בר.

פרסום

את הביתן של רשות הטבע והגנים ינהל הראל בן שחר,  מנהל מרחב ערבה, יחד עם דורון ניסים פקח נזקי חקלאות באזור הדרום, אשר בעזרתו חיברה הרשות חוברת הסברה ממוקדת המספקת ארגז כלים לחקלאים- “חקלאי, סובל מנזקי חיות בר? אנחנו כאן בשבילך!”. במהלך ימי התערוכה פקחי רשות הטבע והגנים יספקו לחקלאים מידע ועצות לגבי הדרכים להתמודד עם נזקי חיות הבר  ויענו על שאלות בנושא.

החיכוך הגדול ביותר בין חיות בר לאדם מתרחש בשטחי החקלאות. הנזקים העיקריים שנגרמים מחיות בר לשטחי החקלאות הם אכילת יבול, פגיעה בתשתיות חקלאיות (כגון צינורות מים), טריפה ועוד. מתוקף תפקידה לשמר את עולם הטבע של ישראל, רשות הטבע והגנים ממונה על יישום חוק הגנת חיית הבר והיא משקיעה משאבים גדולים בגיוס עובדים וציוד במטרה לסייע לחקלאים להתמודד עם נזקים של חיות בר ובה בעת לשמור על חיות הבר בטבע. לשם כך פיתחה הרשות שיטות וכלים להתמודדות עם מיני בעלי חיים שאוכלוסיותיהם גדלות לעיתים וגורמים נזק ליבולים. שיטות הפעולה העיקריות למניעת נזקי חיות בר בחקלאות הן שימוש באמצעי הרתעה ודחייה באמצעות טעם, ריח, רעש, קול, אור וגידור.

בחוברת ההסברה “חקלאי, סובל מנזקי חיות בר? אנחנו כאן בשבילך!”, החקלאים ימצאו ארגז כלים מלא להתמודדות עם נזקי חיות הבר על ידי אמצעים לדחייה והרתעה פשוטים ויעילים ללא פגיעה בחיות. לדוגמא, בחוברת ניתן למצוא פתרונות פשוטים להתמודדות עם נזקים לתשתית החקלאית (צנרת וניילון חממה), נזקים משמעותיים המגיעים ל-50% מכלל הנזק, כמו עטיפת הצינור בצינור נוסף.

הראל בן שחר, מנהל מרחב ערבה, אמר כי “לרשות הטבע והגנים ניסיון מצטבר של שנים בסיוע לחקלאים בכל רחבי הארץ, בדרכים שאינן מזיקות לטבע ולבעלי החיים. המטרה שלנו לאפשר קיום של המערכת הטבעית לצד החקלאית מבלי שתהיינה השפעות אחת על השנייה. ” עוד הוסיף כי, “בשנה האחרונה ניטרנו נזקים לעצי תמר בערבה ורק לאחר שהצבנו מצלמות ווידאנו מהם המזיקים ובעזרת פתרון פשוט וזול של התקנת גדר חשמלית ניתן מענה ארוך טווח ללא שימוש ברעלים או פגיעה בחיות הבר ובסביבה.”

פרסום

יום פתוח ערבה, הצפוי להתקיים בין התאריכים 30-31.01.2019, נחשב לאירוע הגדול בתחום החקלאות בישראל, יתקיים זו השנה ה-28 במהלכו יחשפו המבקרים לכ-200 עסקים וחברות, ביניהן רשות הטבע והגנים, שמציגים בתערוכה את החידושים והפתרונות האחרונים בתחומי החקלאות וההשקיה.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

“80% מהקנאביס הרפואי שבשימוש לא נבדק במדויק”

“תעשיית הקנאביס זקוקה כיום לבדיקה אמינה ומדוייקת של פרחי הקנאביס שבהם היא משתמשת”. כך אמרה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *