רמת הנגב הוכרזה כאזור החקלאי הבא של ישראל:

"המדינה חייבת להכשיר שטחים חקלאיים בנגב"

 

המועצה האזורית הוכרזה במהלך ועידת ישראל לכלכלה ירוקה כ"אזור החקלאי הבא של מדינת ישראל". זאת בשל עתודות הקרקע הענקיות שיש במועצה וגם בשל העובדה שהיא משופעת במים. יענקל'ה מוסקוביץ', מנהל מו"פ רמת נגב, קיבל את הפרס והבהיר: "יש פה דור צעיר שיצעיד את מדינת ישראל לעצמאות תזונתית"

פרסום

 

 

כשהאירועים הקשים שעברו על המדינה ב-7 באוקטובר עדיין חקוקים עמוק בזיכרון, וכשיישובי הדרום זועקים את זעקתם, בוועידת ישראל לכלכלה ירוקה החליטו לעשות מעשה. המועצה האזורית רמת הנגב הוכרזה במהלך הוועידה כ"אזור החקלאי הבא של מדינת ישראל". זאת בשל עתודות הקרקע הענקיות שיש במועצה וגם בשל העובדה שהיא משופעת במים.

בוועידת ישראל לכלכלה ירוקה – כנס הכלכלה הירוקה הגדול בישראל, הוצג את היפוך המגמה שהמדינה חייבת לעשות לאחר אירועי ה-7 באוקטובר. ממדיניות של עידוד היבוא למדיניות של הכפלת היצור המקומי מה שיתרום לדעת מומחים גם להורדת יוקר המחיה, גם להגברת התחרות וגם לחיזוק העצמאות הכלכלית של ישראל.

פרסום

יענקל'ה מוסקוביץ', מנהל מו"פ רמת נגב, קיבל במהלך הטקס המרגש אות מיוחד מנשיא הוועידה, גיל ליבנה. מוסקוביץ' הודה למארגני הוועידה, ובראשם הנשיא והמייד חיים אלוש, ואמר: "משרד ראש הממשלה צריך לפעול לשחרר שטחים בנגב שמתאימים לחקלאות ויש הרבה כאלה. היקף השטחים ברמת הנגב הם 20 אחוז משטח המדינה ובהם יש שטחים רבים שמתאימים לחקלאות. שאפשר ליישב אותם, להביא דור חדש של חקלאים צעירים, חיילים משוחררים דור צעיר שיצעיד את מדינת ישראל לעצמאות תזונתית".

מוסקוביץ' הוסיף: "מדינת ישראל על מנת להבטיח את ביטחון המזון וייצור המזון לטובת מדינת ישראל חייבת להכשיר ולפתח שטחים חקלאיים בנגב ולהצעיד את מדינת ישראל לעצמאות כלכלית. למדנו את זה מאז ה-7 באוקטובר. אם אנחנו לא נדאג לעצמנו – אף אחד לא ידאג לנו".

מלבד האות לרמת הנגב, ועידת ישראל לכלכלה כללה פורומים מיוחדים לקידום נושא כלכלה ירוקה, "שולחנות עגולים" בתחומי חינוך סביבתי, תחבורה ירוקה, רגולציה סביבתית, התייעלות אנרגטית, בניה ירוקה ועוד. כמו כן, התקיימו בוועידה פאנלים ודיונים מרכזיים בהשתתפות מקבלי החלטות ומובילי דעה בחברה הישראלית, ראשי התעשייה, ראשי רשויות, מנהלי קיבוצים ומושבים, חקלאים , מנהלי מחלקות איכות הסביבה ברשויות ומנהלי מפעלים אנשי ממשל, בכירי המשק והכלכלה, משקיעים, יצואנים, יבואנים, רשתות שיווק, חוקרים, אנשי פיתוח, אנשי תקשורת ואקדמיה.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מחלוקת על אספקת מים בערבה: חברת מקורות מאיימת בהפסקת אספקת מים לחקלאים עקב ...

21 ביולי 2024

יובל ליפקין מונה לראש מִנהל ביטחון המזון במשרד החקלאות

21 ביולי 2024

מלון שגדל על המים - ניסוי חקלאי מרגש: מלון על מים באוויר

18 ביולי 2024

דבוראים מצפון הארץ וקו העימות השתתפו בכנס מקצועי שדן בהתמודדות עם אתגרי המ...

15 ביולי 2024

מלגות הצטיינות ע"ש משפחת דין מפנסלבניה ארה"ב לטובת הקמת פרויקטים חקלאיים מ...

15 ביולי 2024

משרד החקלאות וביטחון המזון ישקיע 10 מיליון ש"ח לחיזוק החקלאות והתשתיות החקל...

14 ביולי 2024

מחלוקת על אספקת מים בערבה: חברת מקורות מאיימת בהפסקת אספקת מים לחקלאים עקב ...

21 ביולי 2024

יובל ליפקין מונה לראש מִנהל ביטחון המזון במשרד החקלאות

21 ביולי 2024

מלון שגדל על המים - ניסוי חקלאי מרגש: מלון על מים באוויר

18 ביולי 2024

דבוראים מצפון הארץ וקו העימות השתתפו בכנס מקצועי שדן בהתמודדות עם אתגרי המ...

15 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים