דף הבית / חרבות ברזל - חקלאות בצל המלחמה / ריכוז חדשות האיחוד החקלאי

ריכוז חדשות האיחוד החקלאי

אינדקס חברות וספקים

השבת השחורה שאליה נקלענו חשף עובדות קשות מנשוא ובהם מאות הרוגים, פצועים, חטופים ונעדרים ושבר גדול בקהילות רבות.

פרסום

החברה האזרחית מתגלה בימים קשים אלה במלוא עוצמתה, ובהם בודדים, קבוצות וישובים שפועלים על מנת לסייע מי לחיילים בחזית, מי לאנשים בעוטף ישראל שאיבדו את ביתם ולעיתים גם חלק מבני משפחתם ומי לחקלאים שנלקעו למצב לא פשוט.

המצב המיוחד מחייב גם היערכות אחרת ומיוחדת ופועלים יחד עם התאחדות חקלאי ישראל, משרד החקלאות וגורמים אחרים למתן מענה לאתגרים השונים.

במסמך זה שלפניכם אנו מנגישים לכם מידע על נושאים שונים שתוכלו להיעזר בהם :

הקמת מרחב מוגן דירתי (ממ"ד)

שר הפנים אישר תקנות (הוראת שעה לשנה) המאפשרת קבלת היתר לבניית ממ"ד תוך 14 יום, באישור פיקוד העורף בלבד. (בהמשך יידרש להשלים את קבלת ההיתר).
בתנאים הבאים:

  • גודל הממ"ד הוא 9 מ"ר (נטו ללא מעטפת)
  • הפטור מיועד רק לבתי מגורים צמודי קרקע בלבד או בנייני מגורים עד שתי קומות.

בשל חשיבות הנושא קיימנו לפני מספר ימים יום עיון בזום.

נושאים נוספים בתכנון ובניה

האיחוד החקלאי פנה לשר השיכון בבקשה להתקין הוראת שעה דחופה לשימוש במבנים למגורים והסבת מבנים אחרים בישובים הכפריים לטובת שיכון מפונים.

לידיעה בנושא ולעיון בהעתק הפניה.

 

קרן הפיצויים של רשות המיסים

לקרן הפיצויים של רשות המיסים קיים מוקד לטיפול בכל נזק ישיר הנגרם לרכוש פרטי ועסקי והוא זמין בימים א' עד ה' בין השעות 08.15 ועד השעה 19.00 ובימי שישי בין השעות 08.15 ועד 13.00 בטלפון 4954*
וכן בכתובת הבאה:

פתיחת מסלולי הלוואות מיוחדים בערבות מדינה

משרד האוצר פתח מסלולי הלוואות מיוחדים במסגרת הקרן להלוואות בערבות מדינה במטרה לסייע לעסקים להתמודד עם קשיי תזרים מזומנים וצרכי הון חוזר אשר עלולים להיווצר מהשפעות המלחמה על המשק.

בקרן ייפתחו שני מסלולים מיוחדים – מסלול לעסקים קטנים ובינוניים ומסלול לעסקים גדולים – במסגרתם יועמדו הלוואות לעסקים בכל רחבי הארץ בתנאים אטרקטיביים, תוך מתן תקופת גרייס משמעותית על תשלומי הקרן והריבית, הגדלת שיעור ערבות המדינה לכל הלוואה, הפחתה בשיעור הבטוחות שהעסקים נדרשים להעמיד, והכל בתהליך הגשה פשוט ומהיר.

שינוי במדיניות רשות מקרקעי ישראל בשל המלחמה

הנהלת רמ״י קיבלה החלטה לדחיית מועדים בשל מצב הלחימה.

החלטות בנושא מכסות מים

רשות המים קיבלה ביום 20/10/2023 החלטה כי בשל מצב המלחמה ניתנת לכל חקלאי בעל הקצאת מים (כול אגודות כמובן) לצרוך עד 30% מעל מכסתו ללא תעריף חריגה, קרי בתעריף רגיל עד לסוף שנת 2023.

 

דחיית מועדים בבחירות לרשויות האגודה (הודעת האגף לאיגוד שיתופי)

בשל מצב החירום במדינה ובכדי להימנע מפגיעה בהתנהלותן השוטפת של אגודות שיתופיות,

 

תביעת פיצויים עבור "נזק עקיף" (מסלול אדום)

 

לשכת עורכי הדין למען החקלאים

לאור פניות רבות שהתקבלו בלשכה לצד פרסומים בתקשורת, לפיהם מספר עורכי דין הגיעו למתחמים אליהם פונו עובדים זרים מהעוטף וניסו לשדל אותם להגשת תביעות נגד המעסיקים שלהם, עדכנתי הבוקר את ידידי דובי אמיתי, נשיא התאחדות האיכרים ויו"ר נשיאות המגזר העסקי, כי ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין תברר את התלונות וככל ויימצא בהן אמת, הן יטופלו במלוא החומרה.

כמו כן כל חקלאי שהוגשה נגדו תביעה בנסיבות אלה יוכל להיעזר למחלקת דיני העבודה במשרד קנולר ישינובסקי קינן ושתו' לעורכי הדין הבאים:

  • בר גלזר 054-2620277  [email protected], עו"ד מירב מונבז-יוספיאן 054-4230546 [email protected] או עו"ד מיכל כהן 052-8349340  [email protected] או למשרד 03-7611611   הסיוע והייצוג ינתן ללא תשלום.

אם יתווספו לרשימה עורכי דין נוספים הם יופיעו בקישור הבא באתר האיחוד החקלאי .

 

תנאי הזכאות להכרה כנפגע פעולות איבה

 

פיתוח מיזמים כלכלים והרחבת פיתוח מיזמים סולאריים

המצב הביטחוני, הביא להאצת הצורך לחיזוק מרכיבי הביטחון ובהם הקמת גידור היקפי בישובים, זאת בנוסף על הקמת מתקנים אגרו סולאריים, מתקני אגירה, עידוד הקמת מתקנים סולאריים על גגות מבנים ובהם מבנים חקלאים (תוך הסרת גגות האסבסט).  כמו כן קיימים הקלות משמעותיות להקמת מיזמים אגרו סולאריים באזורי עדיפות.

פרסום

אנו פועלים בשיתוף פעולה עם שיכון ובינוי.

פרטים נוספים ניתן לקבל בטל או בוואצפ  050-5347387 לבקש את אורליה או שירי.

קבוצת תדמיר שיאון הקימה מוקד סיוע התנדבותי לבעלי מערכות סולאריות –  לפרטים נוספים.

 

פעילות תנועת הנוער של האיחוד החקלאי

תנועת הנוער של האיחוד החקלאי פועלת במתכונת חירום מיוחדת בשל מצב המלחמה והיא פועלת במספר מוקדים עם ילדים וקהילות שפונו מהעוטף במלונות בים המלח ואילת וכן בישובים אחרים שאליהם פונו משפחות מהעוטף.  בנוסף מקיימת תנועת הנוער פעילות שונה באזורים הקרובים לעוטף כמו מועצה אזורית מרחבים.

הצורך המיידי להיערכות המיוחדת מחייב הקצאת משאבים גדולים ביותר, שהוא מעבר לשיגרה של פעילות תנועת הנוער.

אנו פועלים לגיוס משאבים ממקורות שונים ובין היתר גם נעשתה פנייה לאגודות האיחוד החקלאי לתרום לפעילות חשובה זו.

תרומה לעמותת תנועת הנוער מוכרת לצורכי מס.

פרטים ניתן לקבל באיחוד החקלאי מסיגל 03-5620621

לאתר תנועת הנוער של האיחוד החקלאי.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר/ כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר