דף הבית / חדשות בחקלאות / ראש ממשלת הודו במכון הוולקני: ”השת”פ בחקלאות הוא במרכז הביקור”

ראש ממשלת הודו במכון הוולקני: ”השת”פ בחקלאות הוא במרכז הביקור”

אינדקס חברות וספקים

הטכנולוגיות שהוצגו היו מכונה לאיתור רמת הסוכר בפירות, חיישנים לעצים שמאפשרים להתחקות אחרי זרימת המים וטכנולוגיה שמאפשרת בקרה מדויקת של מערכת השקיה

פרסום

ביקורו ההיסטורי של ראש ממשלת הודו, נרדנה מודי, בישראל נפתח בסיור חקלאי עם ראש הממשלה נתניהו ושר החקלאות אריאל. בסיור ב"חוות דנצינגר", הציג השר אריאל יחד עם חוקרי מכון וולקי מספר טכנולוגיות ישראליות שמשפרות ומשדרגות את העבודה והתוצרת החקלאית.

 

הטכנולוגיות שהוצגו במהלך הסיור היו מכונה לאיתור רמת הסוכר בפירות, חיישנים לעצים שמאפשרים להתחקות אחרי מסלול זרימת המים דרך הצמח וטכנולוגיה שמאפשרת בקרה מדויקת על מערכת ההשקיה במגוון גידולים.

 

הביקור הראשוני בנושא חקלאות מבטא היטב את שיתוף הפעולה הקיים היום בין ישראל להודו בתחום החקלאות ומדגיש כי אחד הנושאים שעומדים במרכז ביקורו של ראש ממשלת הודו בישראל, הוא החקלאות והטכנולוגיות החקלאיות שלישראל יש בה יתרון משמעותי.

 

יצוין, כי שר החקלאות אריאל ואנשי המשרד בישראל יחד עם מקביליהם בהודו, מקדמים בתקופה האחרונה תכנית משותפת לשדרוג שיתוף הפעולה בין שתי המדינות, מתוך כוונה למקסם את היכולות הישראליות בחקלאות ההודית.

 

עיקר הדגש ניתן בהטמעת טכנולוגיות ישראליות בחקלאות ההודית לאיתור ותזמון בשלות התוצרת החקלאית ובנוסף, שדרוג היבול והתוצרת החקלאית במשקים משפחתיים המאפיינים את החקלאות בהודו.

 

תחום נוסף, זה הגברת היצוא של תוצרת חקלאית מישראל להודו ובדגש על אבוקדו, אשכולית אדומה ותמרים.

 

שר החקלאות אורי אריאל:"מדינת ישראל רואה חשיבות עצומה בהרחבת שיתופי הפעולה עם הודו והמסר שלנו הוא מחויבות להעמקת שיתופי הפעולה בינינו על מנת להיטיב עם העמים של שתי המדינות.
לחקלאות הישראלית יש יתרונות עצומים בעיקר בזכות הידע והטכנולוגיה שפותחו על ידי החוקרים והחקלאים הישראלים.

 

שיתוף הפעולה עם הודו בתחום החקלאות מצוין אבל יש עוד מה לעשות ואני מאמין שבקרוב נגיע לגבהים חדשים".

 

פרסום

עוד אמר ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו במהלך הביקור: "מכון וולקני הוא מכון המחקר החקלאי הטוב ביותר, אין מכון מחקר חקלאי טוב יותר ממכון וולקני."

 

פירוט הטכנולוגיות שהוצגו במהלך הסיור על ידי חוקרי מכון וולקני:
חיישנים לעצים – באמצעות חיישנים הצליחו החוקרים להתחקות אחרי מסלול זרימת המים דרך הצמח, זה מאפשר מידע מדוייק מאי פעם על כמות המים שהצמח צורך. הטכנולוגיה חוסכת שימוש בשאבי מים רבים ומתאימה לכל סוגי האקלים.

 

צילום תרמי – צילום תרמי מראה את רמת החום הנפלטת מחומר מסויים. את המידע ניתן לתרגם להוראות השקייה מדוייקות. השימוש בטכונולגיה זו, יכולה להביא בממוצע חסכון של עד 30% במשאבי המים. הטכנולוגיה מאפשרת בקרה על מערכת ההשקייה ומונעת מקרים של עודף השקייה ומקרים של מחסור בהשקיה.

 

מכונת NIR לאיתור רמת הסוכר בפירות וירקות – מכונת NIR מאתרת את רמת הסוכר בתפוח עוד בשלב בית האריזה. זה שמאפשר תמחור נכון וקבלת החלטה נכונה לגבי שימוש בתפוחים, האם לתעשייה או למכירה. בנוסף יכולה המכונה למדוד את רמת השמן באבוקדו או לאתר מרכיבים נוספים בפירות וירקות.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר/ כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר