קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ואדמה״ במושב שדה ניצן שבמועצה אזורית אשכול, בהשקעה

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים אישרה מהלך תמיכה בחקלאות באזור הנגב המערבי במסגרתו תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ואדמה״ במושב שדה ניצן שבמועצה אזורית אשכול, בהשקעה כספית של מיליוני שקלים

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים אישרה מהלך תמיכה בחקלאות באזור הנגב המערבי, במסגרתו תקים בית ספר חקלאי במושב שדה ניצן במועצה אזורית אשכול בהשקעה כספית של מיליוני שקלים. ענף החקלאות בעוטף עזה והנגב המערבי נפגע אנושות ב-7.10 ובמהלך מלחמת ״חרבות ברזל״. 89% מהמשקים באזור דיווחו על פגיעה כלשהי בעקבות המלחמה, מתוכם 19% מהמשקים עצרו פעילות לחלוטין.לאור זאת, קרן ״פועלים לתקומה״ של בנק הפועלים החליטה להעניק חסות להקמת בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר "אדם ואדמה", מבית השומר החדש, במושב שדה ניצן שבמועצה אזורית אשכול. זאת, במטרה ליצור מסגרת חינוכית חקלאית אשר תחבר את הדור הצעיר אל עבודת האדמה ותייצר עתודה לענף החקלאות באיזור, לאחר הפגיעה הקשה שספג.

 

בית הספר החדש ישלב בין חינוך לחקלאות ולימודים לבגרות מלאה לבין עבודה חקלאית. כל זאת, תוך יצירת חיי קהילה עשירים בקמפוס פנימייתי לתלמידים בכיתות ט`-י"ב. בית הספר החקלאי של רשת "אדם ואדמה," בחסות קרן פועלים לתקומה, הינו המיזם החדש הראשון שמוקם באזור הנגב המערבי לאחר ה-7.10 והוא מסמל את שיקום האזור והצמיחה המחודשת שלו, בתקווה שימשוך אליו משפחות חדשות.

פרסום

ראובן קרופיק, יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים: "החקלאות בנגב המערבי הינה אחד מסימני ההיכר והגאווה של חבל הארץ הזה ומהווה עוגן מרכזי להתיישבות, לביטחון התזונתי ולכלכלה. לאור מספרם הקטן והולך של החקלאים והמחסור בדור חקלאים חדש, מצאנו לנכון לתמוך בהצמחת הדור הבא של חקלאי החבל ולסייע בחיזוק חוסנה של החקלאות בנגב המערבי".

עמית מאיר, מנכ"ל ״אדם ואדמה״: "מתחילת המלחמה, הדור הצעיר מוכיח את עצמו שוב ושוב במלחמה על הבית, בבנייה מחודשת, ברוממות הרוח של העם שלנו. כאן במועצה אזורית אשכול, באותו מקום בו ניסו לשבור את רוחנו – נבנה את דור העתיד, שימשיך לפעול על פי אותם ערכים: אהבת הארץ, רעות, אהבת האדמה, מנהיגות. דווקא כאן נקים את בית ספרנו החדש, נפתח את החקלאות הישראלית, ונחנך את הדורות הבאים. אנו מודים לבנק הפועלים על הזכות להקים כאן ביחד את אדם ואדמה אשכול יחד עם כל השותפים. החוסן הלאומי נמדד גם בתקומה מחודשת – זו התקומה שלנו."

כחלק ממחויבות ארוכת שנים של בנק הפועלים לחברה ולקהילה, בנק הפועלים הכריז בתחילת מלחמת ״חרבות ברזל״ על הקמת קרן סיוע בסך של עד 100 מיליון שקלים. הקרן מתמקדת בחיזוק ופיתוח חוסן אישי, קהילתי וכלכלי של תושבים, קהילות ועסקים בעוטף עזה והנגב המערבי ותפעל במשך כשלוש שנים. בראש הקרן עומדת וועדה ציבורית בראשותו של אלוף במיל` עמרם מצנע ואישי ציבור נוספים, אשר קובעת את מדיניות הקרן, מקבלת החלטות העוסקות במימון פרויקטים ועוקבת אחר פעילותה באופן שוטף. מאז ההכרזה על קרן הסיוע התכנסה הוועדה שלוש פעמים ואישרה פרויקטים בהיקף של 41 מיליון שקלים.

בוועדה הציבורית של קרן ״פועלים לתקומה״חברים שלושה אישי ציבור נוספים: יפעת ביטון, פרופסור למשפטים, נשיאת המכללה האקדמית ״אחווה״ ויו"ר ועד ראשי המכללות האקדמיות הציבוריות; סיגל מורן, שכיהנה כמנכ"לית משרד הרווחה והביטחון החברתי וכראש המועצה האזורית בני שמעון, וקרן טרנר אייל, שותפה בקרן הון סיכון ״וינטג׳״, אשר כיהנה כמנכ"לית משרד האוצר ומשרד התחבורה.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות: שיא בהיקף נזקי החום הישירים לגידולים החק...

3 ביולי 2024

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ...

26 ביוני 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים