דף הבית / חדשות בחקלאות / קנט שילמה למגדלי הפלחה כ-115 מיליון ש"ח בחמש השנים האחרונות
זו הדרך שאני בה פוסע - כץ ירון - גל-און

קנט שילמה למגדלי הפלחה כ-115 מיליון ש"ח בחמש השנים האחרונות

אינדקס חברות וספקים

 – מתוכם כ-14 מיליון בשנה החולפת

פרסום

 

69 מיליון ש"ח שולמו במסגרת ביטוח ההכנסה הייחודי

 

בחודשים האחרונים אנו עדים לנזקים אדירים שנגרמו לגידולי הפלחה ברחבי העולם כתוצאה ממשבר האקלים. תופעות של בצורות קשות, בעיקר באירופה ובארה"ב, פגעו במאות אלפי דונמים של גידולי חיטה, תירס וסויה. המחסור החמור בגשם הביא לפגיעה הן בהיקף היבולים והן באיכותם. לכך הצטרפה בשנה החולפת גם הפלישה הרוסית לאוקראינה והמגבלות על ייצוא החיטה משתי המדינות. מדובר על שתי מדינות האחראיות על כ-30% מאספקת החיטה העולמית. בעקבות המשבר, מחיר החיטה זינק בשיאו ל- 1,756 ₪ לטון, גבוה בכ-70% ממחיר החיטה בתחילת 2022.

 

גם בישראל היינו עדים לנזקים גדולים שנגרמו לגידולי הפלחה בשנה החולפת. מנתוני קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, עולה כי במהלך 2022 שילמה קנט למגדלי הפלחה כ-14 מיליון ש"ח בגין נזקי מזג האוויר, כ-8 מיליון מתוכם שולמו במסגרת ביטוח ההכנסה הייחודי. מהנתונים עולה כי עיקר הנזק נגרם כתוצאה מקרה אביבית שהתרחשה בחודש מרץ ופגעה בגידולי הפלחה למיניהם, וכן בגלל מחסור בגשמים בדרום הארץ. עוד עולה כי בחמש השנים האחרונות שילמה קנט למגדלי הפלחה סכום כולל של כ-115 מיליון ש"ח, מתוכם כ-69 מיליון ש"ח שולמו במסגרת ביטוח ההכנסה.

פרסום

 

כזכור, ביטוח ההכנסה פותח על ידי קנט בשיתוף המדינה וארגון מגדלי הפלחה. זאת מתוך מודעות והכרה בחשיבות הלאומית של החזקה ועיבוד השטחים הפתוחים. הביטוח מאפשר למגדלים להבטיח את היקף הכנסתם מגידולי החיטה, השעורה, שיבולת שועל ודגני חורף לתחמיץ ולתת מענה לשינויי המחיר ושערי המטבע הצפויים. בכך מתאפשר למגדלים ייצוב מהותי בהכנסות ויכולת משופרת לתכנון כלכלי. בקנט מציינים כי ההצטרפות לביטוח ההכנסה אפשרית רק למגדלים שירכשו בקנט ביטוח נזקי טבע לאותם גידולים.

 

ביטוח נזקי הטבע בפלחה לעונת 2022-2023 אותו מחדשת קנט בימים אלה מכסה סיכוני טבע מוגדרים כגון: קרה, סערה, שיטפון, עצירת גשמים ועוד. במסגרת חידוש הביטוח עודכנו תעריפים וסייגים שונים, נוספו קודי גידול כך שניתן יהיה לבטח גידולי שחת (דגנים וקטניות) עם כיסוי גשם וללא כיסוי גשם (בדמי ביטוח מופחתים) עודכן מחיר זרעי החיטה למקרה של זריעה שנפסדה ועודכנו סכומי הביטוח בגידולי החיטה לגרעינים ולתחמיץ.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר/ כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר