קנט פיצתה את מגדלי הדבורים בכ-4 מיליון ₪ מהשקת הביטוח

 

בפודקאסט (הסכת) מעניין של האוניברסיטה העברית בירושלים, "כך הכחדנו את דבורת הדבש",  מתראיין  פרופ' שרון שפיר, מהפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה באוניברסיטה,  על עולמן המופלא של הדבורים. בכלל זה על היעלמותן מהטבע. לדבריו, בעבר הדבורים היו בכל מקום, אבל כיום ניתן למצוא דבורים רק בכוורות מעשה ידי אדם. יתרה מכך, לדבריו, גם הכוורות נעלמות. בין 20 ל-40 אחוזים מהכוורות מתות כל שנה. בין השאר בשל שינויי האקלים אבל גם בגלל  הגידול באוכלוסייה הגורמת לאובדן שטחים פתוחים, שמובילים לפחות שטחי מחיה, ובהן פחות פרחים ופחות דבורים. לכך יש להוסיף את זיהומי האוויר, וירוסים ומחלות. הדבר נכון גם למצב בישראל אבל לא רק. נתונים שפורסמו לאחרונה מראים כי בארה"ב חלה ירידה חדה בהיקף התוצרת של הכוורות.

גם נתוני קנט תומכים בגידול המתמשך בפגיעה בדבורים וכתוצאה מכך לפגיעה הכלכלית במגדלי הדבורים. על פי נתוני החברה, מאז הושק ביטוח דבש הדבורים קנט פיצתה את  מגדלי הדבורים המבוטחים בכ-4 מיליון ₪ עבור חוסר יבול.  בכך מוזער הנזק הכלכלי שנגרם למגדלים.

פרסום

בימים אלה, המועצה לייצור ושיווק דבש חידשה את הביטוח בקנט לעונת 2024. זאת עבור מגדלים שפרטי נקודות הרעייה שלהם הועברו מהמועצה לקנט. לאור חשיבות הביטוח, הממשלה משתתפת ב-80% מדמי הביטוח.  הביטוח מכסה את הנחיל עצמו ובנוסף  פחיתה כמותית ליבול הדבש האביבי או הקייצי בעקבות נזקים מוגדרים.

בהתאם לתכנית הביטוח, יבול הדבש האביבי מבוטח בהיקף של 27 ק"ג לכל כוורת דבורים ושנוצר בכוורת במהלך כל תקופת הביטוח (בהעדר תביעות). יבול הדבש המבוטח בכוורות הנמצאות לצורכי האבקה בשטחי מטע אבוקדו, בכפוף לדיווח שימסור המבוטח לבעלת הפוליסה בטרם הצבת הכוורות – יהיה 16 ק"ג לכל כוורת דבורים במהלך כל תקופת הביטוח. יבול הדבש הקייצי מבוטח לפי 15 ק"ג לכל כוורת דבורים, בהעדר תביעות.  בכל המקרים, סכום הפיצוי המירבי יעמוד על 18 ₪ לקילו. סכום הפיצוי המירבי עבור נחיל יעמוד השנה על 650 ₪.

מבחינת אתר הרעייה, יש להציב את כוורות הדבורים באתר לכל המאוחר לפני תחילת תקופת הפריחה. ניתן לרכז בתקופת החורף (חודשים נובמבר-פברואר) עד 80 כוורות מבוטחות בנקודה אחת.

בקנט מציינים עוד כי במסגרת שיפור השירות, החברה עברה לדיוור ירוק והוא ישלח למגדלים בדואר אלקטרוני. במסגרת זו, ועל מנת למנוע ניירת מיותרת, קנט מבקשת ממגדלי הדבורים שטרם עדכנו את פרטי הדוא"ל והטלפון הנייד שלהם בקנט, לעשות

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות: שיא בהיקף נזקי החום הישירים לגידולים החק...

3 ביולי 2024

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ...

26 ביוני 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים