קנט מחדשת את ביטוח הפירות לשנת 2018

 

בקנט מתריעים כי השנה המועצה לא תרכוש ביטוח בסיסי לחלק ממיני הפירות  ולכן , הדרך של המגדלים להתגונן מפני נזק כלכלי שיגרם כתוצאה מאתני הטבע   תהיה רק באמצעות רכישת ביטוח פירות מורחב ישירות בקנט 

מסקר שערך מכון וולקני ושבדק את העדפות הישראלים בכל הנוגע לצריכת פירות, שפורסם לאחרונה,  עולה כי מרבית הישראלים (80.9%)  מעדיפים לאכול פרי טרי, ורק עשירית (10%) יבחרו בהכנת מיץ. השאר יעדיפו פירות בתוך סלט פירות (6%) או בקינוח כמו עוגה (1.7%). 1.4% לא החליטו מהי צורת האכילה המועדפת עליהם.

פרסום

שפע הפירות הטריים, המוצעים לכולנו לאורך כל השנה במרכולים, בא הודות לרשת הביטחון שמעניקה קנט לחקלאים שמצליחים לעמוד כלכלית בהיקף הנזקים שנגרמו להם כתוצאה מנזקי הטבע בשנים האחרונות.  מנתוני קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, עולה כי בשלוש השנים האחרונות פיצתה החברה את מגדלי הפירות המבוטחים בסכום כולל של למעלה מ-169 מיליון ₪, כ-144 מיליון ₪ מתוכם שולמו למבוטחים בביטוח המורחב.

עוד עולה מהנתונים כי מבין מגדלי הפירות, את הנזקים הגדולים ביותר בשנה האחרונה ספגו מגדלי תפוחי העץ ולאחריהם מגדלי המנגו, אפרסק ונקטרינה. מבחינת גורמי הנזק, אירועים אקלימיים שונים גרמו למעלה מ-70% מהנזקים, החום גרם לכ-10% מהנזקים ולאחר מכן הקרה והברד.

לקראת חידוש ביטוחי הפירות לשנת 2018, בקנט מתריעים כי משרד החקלאות החליט לאחרונה על גריעת מספר מיני פירות מחובת תשלום היטלים. משמעות הדבר הינה שהמועצה לא תרכוש בעונת 2018 ביטוח בסיסי כנגד נזקי טבע ואסונות טבע בקנט  עבור המינים הבאים: אגוז המלך, אגס, אוכמניות, אוסנה, אנונה, אפרסק, בבקו, בוטנה, גויאבה, חבוש, לונגן, נקטרינה, משמש, מקדמיה, ספוטה, פטל, פיג'ואה, צבר, קרמבולה, רימון, שזיף (יפני ואירופי), שיזף, שסק, תאנה ותות עץ. הדרך היחידה של המגדלים להיות מכוסים ביטוחית תהיה רק באמצעות רכישת ביטוח פירות מורחב ישירות בקנט.

בביטוח נזקי טבע מורחב, הנותן כיסוי ביטוחי כנגד פגעי מזג האוויר הגורמים לנזק כמותי ואיכותי בפרי, ניתן לבטח כל חלקה ע"פ היבול הצפוי בה וכן לבחור בסכום הפיצוי בהתאם לרמות הביטוח המוצעות כך שישקף את יכולת הייצור של כל מגדל. השתתפות העצמית במרבית המינים ומרבית האירועים תהיה בשיעור של 5% מהיבול הפוטנציאלי או היבול המבוטח, לפי הנמוך מבניהם.

פרסום

בביטוח אסונות טבע למטעים מניבים, הנותן כיסוי ביטוחי לנזקים אקלימיים שאינם מכוסים בביטוח נזקי טבע וכן נזקי מזיקים ומחלות לפרי, שפגיעתם הינה בהיקף אזורי, הגורמים לנזק כמותי ליבול ניתן לבטח  את המטעים לפי יבול נורמטיבי או להגדיל את היבול המבוטח עפ"י ממוצע השיווק בארבע השנים (2013-2016). בנוסף, ניתן לבחור בין שתי רמות פיצוי מרבי. כמו כן ניתן לבטח מטעים לא מניבים בביטוח אסונות טבע ישירות בקנט.

במקרה של נזק למבוטחים במסלול המורחב, התשלום יועבר מקנט ישירות למגדל.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות: שיא בהיקף נזקי החום הישירים לגידולים החק...

3 ביולי 2024

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ...

26 ביוני 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים