דף הבית / חדשות בחקלאות / קנט מגדילה את סכומי הפיצוי הניתנים לדבוראים במסגרת ביטוח דבש דבורים לעונת 2023

קנט מגדילה את סכומי הפיצוי הניתנים לדבוראים במסגרת ביטוח דבש דבורים לעונת 2023

אינדקס חברות וספקים

הדבש הוא אחד מתוצרי המזון העתיקים ביותר של עולם החי. למעשה, שאריות של דבש התגלו במאובנים בני 100 מיליון שנה. תחום הפקת הדבש העתיק עובר תהפוכות רבות ובשנים האחרונות אנו עדים לכניסה מאסיבית של טכנולוגיה חדשנית לתחום הכוללות שיטות מתקדמות להפקת דבש, ובכלל זה יצור דבש מתורבת, פיתוח חיסונים לדבורי הדבש ועוד. אולם, דבר אחד לא השתנה במהלך אלפי שנים של עבודת הדבוראים: הצורך להתמודד עם פגעי מזג האוויר. מנתוני קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, עולה כי מאז השקת ביטוח דבש הדבורים ועד היום פיצתה החברה את מגדלי הדבורים המבוטחים בכ-3.6 מיליון ₪ עבור חוסר ביבול הדבש. בכך סייעה קנט למזער את הפגיעה הכלכלית במגדלים.

פרסום

 

בימים אלה מחדשת המועצה לייצור ושיווק דבש את ביטוח דבש הדבורים לעונת 2023 עבור מגדלים שפרטי נקודות הרעייה שלהם הועברו מהמועצה לקנט. כמדי שנה, גם השנה הממשלה משתתפת ב-80% מדמי הביטוח.

 

במסגרת חידוש הביטוח עבור חוסר יבול בדבש שופר החוזה והותאם לצרכי המגדלים ובכלל זה הוגדל סכום הפיצוי במקרה של נזק לנחיל והוא עומד על 650 ש"ח לנחיל (לעומת 600 ש"ח לנחיל בשנה שעברה). כמו כן, בדומה לעונה קודמת גם בחידוש הביטוח הנוכחי נוסף כיסוי ביטוחי כנגד נזקי חום ונוסף כיסוי גם לכוורות הנמצאות לצרכי האבקה במטעי אבוקדו. היבול המבוטח הוא 16 ק"ג דבש לכוורת. יבול הדבש האביבי מבוטח בהיקף של 27 ק"ג לכל כוורת ויבול הדבש הקייצי מבוטח ב-15 ק"ג לכל כוורת. סכום הפיצוי המירבי יעמוד השנה על 18 ש"ח לק"ג עבור יבולי האביב והקיץ וכן עבור יבול דבש במטעי אבוקדו להאבקה. בנוסף, הביטוח מכסה תמותה מוחלטת או אובדן מלא של הנחיל כתוצאה מסיכונים של קרה, סערה או שיטפון שאירעו בטרם תחילת ייצור הדבש בכוורת.

פרסום

 

את הכוורות יש להציב בנקודות הרעייה (לצורך ייצור דבש אביבי או קייצי או לצרכי האבקה ולצורך הכנת הנחיל במהלך תקופת הביטוח) לפני תחילת תקופת הפריחה.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר/ כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר