דף הבית / חדשות ישראליות / קנט: היקף נזקי גל החום לחקלאים נאמד בכ- 10 מיליון ₪

קנט: היקף נזקי גל החום לחקלאים נאמד בכ- 10 מיליון ₪

היקף נזקי גלי החום לחקלאים בשלושת השבועות האחרונים נאמד בכ – 10 מיליון ₪. כך עולה מנתונים ראשוניים של קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע. מנתוני קנט המציינת השנה 50 שנות פעילות, עולה כי בתקופה שבין 25/6-18/7 התקבלו בחדר המצב של החברה כ-800 הודעות נזק מחקלאים בכל אזורי הארץ. בחברה מדגישים כי מדובר באומדן ראשוני והיקף הנזקים הסופי יקבע רק בהמשך. עוד מציינים בקנט כי כל החקלאים בארץ המגדלים פירות וירקות מבוטחים כנגד אירועים מסוג זה.

 

מהנתונים עולה כי מרבית ההודעות התקבלו ממגדלים בצפון הארץ – כ-370 הודעות נזק, כ- 320 הודעות התקבלו ממגדלים במרכז הארץ ולמעלה מ-110 הודעות התקבלו ממגדלים בדרום הארץ.

פרסום

 

מניתוח ההודעות עולה כי מרבית הנזקים עליהם דווח נגרמו מחוסר יבול, כתוצאה מהחום הכבד, בהדרים, בפירות, באבוקדו ובירקות. כמו כן דווחו נזקים בענפי הלול והמדגה. נזקים נוספים הם פגיעות בפירות ובירקות עצמם שהופכות אותם לבלתי ראויים לשיווק.

 

לדברי שמוליק תורג’מן, מנכ”ל קנט בפועל, גל החום הנוכחי הינו עדות נוספת להתמודדות היומיומית של החקלאים עם איתני הטבע. למרות שגלי חום וגלי קור הינם תופעה נפוצה באזורנו, בשנים האחרונות, כתוצאה  מההתחממות הגלובלית אנו עדים ליותר אירועים קיצוניים שמתבטאים בתכיפות שלהם ובעוצמות שלהם כך שלמעשה למגדל כמעט ואין דרך להתמודד איתם.

 

לדברי תורג’מן, קנט מתגברת בימים אלה את מערך השמאים ואנשי המקצוע כדי לתת מענה ביטוחי מהיר לחקלאים על מנת למנוע קריסה כלכלית. יחד עם זאת, תורג’מן מציין בשל אופיים של פגעי החום,  הנזק יכול לבוא לידי ביטוי מאוחר יותר ובהמשך עלול להיות מורגש מחסור ביבול.

 

פרסום

תורג’מן מציין כי בארבע השנים האחרונות שילמה הקרן, הנמצאת בבעלות משותפת של הממשלה ושל ארגוני המגדלים, פיצויים בהיקף של למעלה מ-1.4 מיליארד ₪, כאשר בעבר על אירועים דומים לאלו אותם אנו חווים כיום שילמה קנט עשרות מליוני שקלים.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

סופלנט הישראלית מביאה חקלאות חכמה לרחבי העולם עם טכנולוגיית ענן מבוססת אינטרנט של דברים (IoT)

תציג את המערכת שפיתחה בתערוכת פרש אגרומשוב 2018 בגני התערוכה בין 26-27 ליוני  חברת סופלנט(SuPlant) …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *