קנט: היקף נזקי גל החום לחקלאים נאמד בכ- 10 מיליון ₪

היקף נזקי גלי החום לחקלאים בשלושת השבועות האחרונים נאמד בכ – 10 מיליון ₪. כך עולה מנתונים ראשוניים של קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע. מנתוני קנט המציינת השנה 50 שנות פעילות, עולה כי בתקופה שבין 25/6-18/7 התקבלו בחדר המצב של החברה כ-800 הודעות נזק מחקלאים בכל אזורי הארץ. בחברה מדגישים כי מדובר באומדן ראשוני והיקף הנזקים הסופי יקבע רק בהמשך. עוד מציינים בקנט כי כל החקלאים בארץ המגדלים פירות וירקות מבוטחים כנגד אירועים מסוג זה.

 

מהנתונים עולה כי מרבית ההודעות התקבלו ממגדלים בצפון הארץ – כ-370 הודעות נזק, כ- 320 הודעות התקבלו ממגדלים במרכז הארץ ולמעלה מ-110 הודעות התקבלו ממגדלים בדרום הארץ.

פרסום

 

מניתוח ההודעות עולה כי מרבית הנזקים עליהם דווח נגרמו מחוסר יבול, כתוצאה מהחום הכבד, בהדרים, בפירות, באבוקדו ובירקות. כמו כן דווחו נזקים בענפי הלול והמדגה. נזקים נוספים הם פגיעות בפירות ובירקות עצמם שהופכות אותם לבלתי ראויים לשיווק.

 

לדברי שמוליק תורג'מן, מנכ"ל קנט בפועל, גל החום הנוכחי הינו עדות נוספת להתמודדות היומיומית של החקלאים עם איתני הטבע. למרות שגלי חום וגלי קור הינם תופעה נפוצה באזורנו, בשנים האחרונות, כתוצאה  מההתחממות הגלובלית אנו עדים ליותר אירועים קיצוניים שמתבטאים בתכיפות שלהם ובעוצמות שלהם כך שלמעשה למגדל כמעט ואין דרך להתמודד איתם.

 

לדברי תורג'מן, קנט מתגברת בימים אלה את מערך השמאים ואנשי המקצוע כדי לתת מענה ביטוחי מהיר לחקלאים על מנת למנוע קריסה כלכלית. יחד עם זאת, תורג'מן מציין בשל אופיים של פגעי החום,  הנזק יכול לבוא לידי ביטוי מאוחר יותר ובהמשך עלול להיות מורגש מחסור ביבול.

 

פרסום

תורג'מן מציין כי בארבע השנים האחרונות שילמה הקרן, הנמצאת בבעלות משותפת של הממשלה ושל ארגוני המגדלים, פיצויים בהיקף של למעלה מ-1.4 מיליארד ₪, כאשר בעבר על אירועים דומים לאלו אותם אנו חווים כיום שילמה קנט עשרות מליוני שקלים.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים