קיווי

היבול העולמי של הקיווי הגיע אשתקד ל-3.4 מיליון טון. עיקר הגידול בביקוש העולמי הוא בסין.

דר' טלי גולדברג מהמעבדה לאחסון פירות בקריית שמונה של החברה לפיתוח הגליל אמרה: "פרי הקיווי נקטף כשהוא בוגר אך בעודו קשה. לדרגת הבשלת הפרי בקטיף, יש השפעה מכרעת על איכותו בהוצאה מאחסון ועל משך חיי המדף שלו".

בישראל צורכים כ- 5,000 טון פרי מקומי, הגדל בשטח של כ- 1,800 דונם מניב וכ- 500 דונם צעיר. מדי שנה מייבאים לארץ 500 טון פרי.

פרסום

הקיווי נחשב לדל-קלוריות, בריא, עשיר בוויטמינים, יעיל למניעת מחלות, תורם לבריאות העצם, מכיל השפעות נוגדות סרטן ואף מסייע לתפקוד תקין של מערכת העיכול. הוא מכיל 100 מ"ג ויטמין C ב-100 גרם, שווה ערך לכמות ויטמין המומלצת לאדם ליום. כמו כן, מהווה מקור מצוין לאשלגן ומכיל חלבונים, ברזל, מגנזיום, זרחן, אבץ, ויטמינים מסדרת B ועוד. הקיווי הישראלי איכותי במיוחד ונקי כמעט לגמרי ממזיקים וממחלות. כמו כן, יש לו חיי מדף ארוכים, הוא נשמר זמן רב במקרר ושומר על ערכיו התזונתיים.

את הקיווי עדיף לקנות כשהוא קשה יחסית ולאפשר לו להתרכך בטמפרטורת החדר. כאשר הוא רך, הוא מוכן לאכילה וכמובן לרכוש רק פרי קיווי מתוצרת ישראל!

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ירקות ופירות תוצרת ישראל - כך נבחין בהם .
איך לבחור אבטיח ומלון
הרימון- אדום, אצילי ומאוד מאוד בריא
איך גדל קינמון - מה היתרונות ומה התכונות של הקינמון
חרוב - מה רצינו לדעת
טיפים לבחירת אבטיח: כיצד לרכוש אבטיח משובח וכיצד לאחסן אותו לשמירת טריותו
ירקות ופירות תוצרת ישראל - כך נבחין בהם .
איך לבחור אבטיח ומלון
הרימון- אדום, אצילי ומאוד מאוד בריא
איך גדל קינמון - מה היתרונות ומה התכונות של הקינמון
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים