ציונות בערבה תיכונה – 'עבודה עברית':

בערבה התיכונה מעודדים את תכנית "עבודה עברית" לבוגרי שירות צבאי או לאומי. התכנית הוקמה מתוך רצון להחזיר עטרה ליושנה ולעודד יותר ויותר צעירים ישראלים לעסוק בענף החקלאות בערבה.

 

60 חיילים משוחררים, נמרצים ונהדרים, מסייעים בתחום החקלאות בערבה התיכונה, כחלק מהפרויקט. הצעירים פועלים במשקים ובעבודת הגדיד במטעי התמרים ועובדים כל יום כתף אל כתף, עם חקלאי הערבה. בתום תקופת 'העבודה המועדפת', של שבעה חודשים, יכולים הצעירים לבחור האם להמשיך ולעסוק בחקלאות או לפנות לדרכים אחרות. השנה מציינים שנה שישית של הפרויקט בערבה תיכונה ומאות חיילים משוחררים כבר נטלו חלק בפרויקט.

פרסום

 

יהונתן ויצמן, מנהל תכנית 'עבודה עברית' מטעם עמותת 'בין השיטין' אומר: "התכנית שמה דגש על אזור ערבה תיכונה, עבודת האדמה במדבר וחיבור עם הקהילה, מתוך רצון לחשוף את הצעירים המגיעים לאחר השירות הצבאי ומכל צורת ההתיישבות בארץ, לחיים באזור המרוחק, מבחינתם, 'מהציוויליזציה'. תופעה שכיחה ביותר היא התאהבות של הצעירים בערבה ורצון להמשיך את התקופה כאן או חזרה אחרי טיול או לימודים לחיות בערבה, תופעה שאנחנו כמובן מברכים ומקווים, כי עוד צעירים יתאהבו בעבודת הכפיים ובתחום החקלאי, יגיעו וילקטו כאן".

 

הצלחת הפרויקט בערבה, הובילה לכך שבקיבוצים נוספים באזור פנו לעמותה על מנת להצטרף לתכנית המעניקה לחקלאים בערבה כח אדם זמין ואיכותי שמתגבר את העובדים הזרים ובפעמים רבות מתפקדים כעיניים של החקלאי במשק. במסגרת הפרויקט אף ניתנת אפשרות של קיום קורס פסיכומטרי שנפתח במיוחד בערבה,  במטרה לתת מענה לבוגרים שרוצים להישאר בערבה ובמקביל להתקדם לכיוון לימודים.

 

פרסום

ראש מועצה אזורית ערבה תיכונה, אייל בלום התייחס לפרויקט ואמר: "עבודת האדמה מלווה את עם ישראל מראשית ההיסטוריה זו גאווה גדולה לראות את הצעירים מגיעים אלינו, לערבה התיכונה, בשם הציונות ומבצעים עבודת כפיים חשובה זו. אנו שמחים לראות צעירים רבים הבוחרים להישאר חלק מהאוכלוסייה בערבה וממשיכים לעסוק בחקלאות. בעיקר בימים אלו חשוב לחזק את החקלאות והצטרפות של דור צעיר לענף, הינה חשובה במיוחד. החקלאות בערבה היא הקובעת את גבולות המדינה ושומרת עליהם. נשמח לקלוט את הצעירים שירצו לחזור אלינו כתושבי מושבי הערבה, בהרחבות החדשות שהתחלנו בהקמתן".

 

לפרטים והצטרפות לתוכנית:  [email protected].

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

הישראלי הממוצע צורך כ-40 ק"ג תפוחי אדמה בשנה

23 במאי 2024

דוח מבקר המדינה בחקלאות

21 במאי 2024

93.3% מהדגימות של דוח שאריות חומרי ההדברה עמדו בתקן הישראלי, שהוא מהמחמירים...

20 במאי 2024

פרופסור בני חפץ נכנס  הבוקר לתפקיד ראש מינהל המחקר החקלאי- מכון וולקני

19 במאי 2024

מחקרים חדשים פורצי דרך הוצגו בכנס מיגל ה-19 ע"ש יעקב ארזי ז"ל

15 במאי 2024

חתימה על הצהרת כוונות עם רומניה לאספקת חיטה לישראל בעת חירום

12 במאי 2024

הישראלי הממוצע צורך כ-40 ק"ג תפוחי אדמה בשנה

23 במאי 2024

דוח מבקר המדינה בחקלאות

21 במאי 2024

93.3% מהדגימות של דוח שאריות חומרי ההדברה עמדו בתקן הישראלי, שהוא מהמחמירים...

20 במאי 2024

פרופסור בני חפץ נכנס  הבוקר לתפקיד ראש מינהל המחקר החקלאי- מכון וולקני

19 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים