פרויקטים מסחריים לאגרו-וולטאי כמנוע צמיחה לשיקום העוטף והגליל

פרויקטים מסחריים לאגרו-וולטאי כמנוע צמיחה לשיקום העוטף והגליל

ועוגן לביטחון מזון ואנרגיה בישראל

 

פרסום

לאור הסרת חסמים בשנה האחרונה בקידום אנרגיה מתחדשת 

מקיים מכון המחקר מיגל את הוועידה הבינלאומית השלישית  SunnySide APV 2024

 

בשיתוף- משרד החדשנות המדע והטכנולוגיה, משרד האנרגיה, משרד החקלאות, פורום האקלים של בית הנשיא, קק"ל, מו"פ צפון, innovalley, מרכז כנרת לחדשנות וחברות האנרגיה המובילות

 

3 באפריל 2024, אולם קימרון, עמק המעיינות

 

אל השפעת שינויי האקלים על החקלאות וייצור המזון, התווספו בשנה האחרונה אתגרי המלחמה והשפעתה על החקלאות הישראלית, בעיקר בקרב חקלאי העוטף והגליל. כך הופך הצורך בפתרון בר קיימא לברור ודחוף יותר בשני אתגרים קריטיים העומדים בפני האנושות בארץ ובעולם- החיפוש אחר מקורות אנרגיה מתחדשים והצורך להתאים את אופן גידול המזון, בתנאי אקלים קשים ובלתי צפויים.

 

בשנים האחרונות הצטברו בעולם המחקר נתונים על יתרונות הטכנולוגיה האגרו-וולטאית APV המשלבת: שימוש בקרקע חקלאית לגידולים והפקת אנרגיה סולארית בו-זמנית. היעד שהציבה ממשלת ישראל לשנת 2030, הינו הפקה של 30% מהחשמל באמצעות אנרגיה ירוקה, אך כיום רק 10% מהחשמל בישראל מבוסס על אנרגיות מתחדשות, לעומת מדינות מובילות באירופה כמו גרמניה, אנגליה וצרפת, שם כבר מדובר על 50% בממוצע.

 

בוועידה SunnySide APV 2024 ישתתפו עשרות גופים וחברות מהמובילות בתחום האנרגיה המתחדשת, ביניהם: דוראל, אנלייט, טריגו, שיכון ובינוי, EDF, סולאראדג', קבוצת לוצטו, KIC, סאן אגרי, גולן סולאר, איגוד התעשייה הקיבוצית, מרגלית סטארטאפ סיטי, החברה לפיתוח הגליל, אשכול גליל מזרחי, בנק הפועלים, ועוד.

 

כחלק מהוועידה יתקיים מושב מיוחד לקידום אגרו-וולטאי בענף החקלאות, כתורם קריטי לתוכנית חיזוק החקלאות והחקלאים בעוטף ובגליל.

 

בשולחנות עגולים– יבחנו החסמים החברתיים-פוליטיים שנותרו, כמו היעדר תמריץ פיננסי ומדיניות מגבילה של שימוש בקרקע, על ידי קובעי מדיניות ואסטרטגיה ממשרדי הממשלה והרשויות הרלוונטיות, חברות אנרגיה, חוקרים, יזמים וחקלאים.

 

פרסום

אורי בן הרצל סמנכ"ל פיתוח עסקי במכון המחקר מיגל אומר כי, ייצור אנרגיה חדשה הוא אחד האתגרים הגדולים של העולם, "לשמחתנו בשנה האחרונה חלה התקדמות משמעותית בתחום, עת הוסרו ונפתרו חלק מהחסמים הרבים שעמדו בפני יישום האגרו וולטאי ובכך הביאו לקידומם של תחילת פרויקטים לשילוב התחום בישראל. פרויקטים אלו עתידים לתרום לקידום בביטחון האנרגיה והבטחת הביטחון התזונתי של מדינת ישראל, ולשמש כמנוע צמיחה מוביל בשיקום וחיזוק החקלאות והפיתוח האזורי בעוטף ובגליל העליון שנפגעו קשות עקב המלחמה– במהלכה שטחי חקלאות רבים הוכרזו על ידי צה"ל כשטח צבאי סגור, והחקלאים לא מורשים (עד היום לסירוגין) להגיע לשטחים אלו וכן מתמודדים עם מחסור בכוח אדם, בשל עזיבתם של אלפי עובדים זרים". בן הרצל מוסיף: "הוועידה השלישית לאגרו-וולטאי תתרכז בקידום התחום במסגרת עולם המחקר וביישום השיטות השונות בשטח, במטרה לנצל את שטחי החקלאות הרבים בישראל וליצור בהן דו-שימוש, לגידולים חקלאיים כאשר במקביל על אותו שטח, לייצר גם חשמל נקי פוטו-וולטאי PV. אנו מאמינים כי בעתיד הלא רחוק, תהפוך האנרגיה הירוקה למצרך מבוקש, עקב מחיר הפקת החשמל שאמור לרדת עם הזמן, ואנו חייבים להיות ערוכים לכך בישראל".

 

מכון המחקר מיגל למחקר יישומי-מדעי בגליל-  MIGAL – Galilee Research Institute, המוביל את הוועידה, הקים את מרכז הידע בתחום ה-APV המהווה מוקד מחקרי וגיבוש הידע לטובת החקלאים, בעלי הקרקע, חברות האנרגיה והטכנולוגיה, היזמים והרשויות.

 

SunnySide APV 2024 יתקיים ב- 3.4.2024, באולם קמרון, עמק המעיינות. למידע והרשמה- באתר: https://sunnyside-apv.com/

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

שיא בהיקף הפיצויים למגדלי אגוזי האדמה: קנט פיצתה את המגדלים בכ-15 מיליון ש"...

4 באפריל 2024

בשלוש השנים האחרונות פיצתה קנט את מגדלי האבוקדו בקרוב ל-100 מיליון ש"ח

3 באפריל 2024

קנט פיצתה את מגדלי ההדרים בלמעלה מ-54 מיליון ש"ח במהלך שלוש שנים האחרונות –...

3 באפריל 2024

לקראת חג הפסח, מפקחי משרד החקלאות החלו לתגבר את פעילותם במעברי הגבול וסיכלו...

3 באפריל 2024

נחתם הסכם בין קרן הפיצויים במס רכוש ומשרד החקלאות למגדלי ירקות בבתי צמיחה

3 באפריל 2024

תחרות הצילום המסורתית "הגלריה החקלאית" של קנט תעמוד השנה בסימן הצדעה למתנדב...

20 במרץ 2024

שיא בהיקף הפיצויים למגדלי אגוזי האדמה: קנט פיצתה את המגדלים בכ-15 מיליון ש"...

4 באפריל 2024

בשלוש השנים האחרונות פיצתה קנט את מגדלי האבוקדו בקרוב ל-100 מיליון ש"ח

3 באפריל 2024

קנט פיצתה את מגדלי ההדרים בלמעלה מ-54 מיליון ש"ח במהלך שלוש שנים האחרונות –...

3 באפריל 2024

לקראת חג הפסח, מפקחי משרד החקלאות החלו לתגבר את פעילותם במעברי הגבול וסיכלו...

3 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים