פיתחו טכנולוגיה אשר תשרת 450 מליון חקלאים קטנים ברחבי העולם

SupPlant ו- ClimaCell פתחו טכנולוגיה אשר

תשרת 450 מיליון חקלאים קטנים ברחבי העולם

תובנות מזג האוויר המדוייקות של ClimaCell, ישולבו יחד עם מאגר הידע והיכולות האגרונומיות של SupPlant למציאת פתרון עבור חקלאים קטנים בהודו ובסין תחילה

פרסום

 

חברת Climacell המספקת מודיעין מזג אוויר מדויק לחברות בינלאומיות כגון יונייטד איירליינס, אובר ואמזון חתמה על מזכר הבנות עם חברת האגרו-טק  SupPlant המפתחת טכנולוגיות השקייה אוטונומיות מבוססות IoT. Climacell תספק תחזית מזג אוויר היפר-לוקאלית ומדוייקת אשר תוטמע בפתרונות חברת SupPlant, על מנת לספק תובנות משמעותיות עבור החקלאים בנושא השקיה. שילוב הטכנולוגיות הייחודיות של שתי החברות יביא לכדי פתרון פורץ דרך המביא חקלאות מדייקת למאות מיליוני חקלאים קטנים. על פי הערכות, בעולם כיום כ-450 מליון חקלאים קטנים אשר מייצרים כ -80% מכלל המזון הנצרך בעולם המתפתח אך לא נהנים מהמהפיכה הטכנולוגית בחקלאות. בשילוב הטכנולוגיות של שתי החברות הן מבקשות להביא את הבשורה של חקלאות מדייקת, מותאמת לאקלים המשתנה climate smart irrigation לחקלאים קטנים. בתחילה, שתי החברות מתכוונות להתמקד בהודו ובסין, כאשר בהודו ישנם כ-110 מליון חקלאים קטנים, ובסין כ-180 מיליון.

 

SupPlant פתחה מערכת השקייה אוטונומית (GBI) הבנויה על בסיס טכנולוגיית אינטרנט של הדברים (IoT) שפועלת בענן ומשלבת מידע המתקבל ממערכת חיישנים הנמצאים בחלקה, נתוני מזג אויר נוכחי ומזג אויר חזוי, כלל המידע מועלה לענן, שם  , האלגוריתם הייחודי של סופלנט מנתח את הנתונים ובשילוב שנות הידע הרב שנצבר בו, מקבל החלטה על עיתוי וכמות ההשקיה הנדרשת לצמח. המערכת, אשר משמשת כיום חקלאים גדולים ברחבי העולם, מסייעת במיקסום יעילות השימוש במים וקבלת החלטות מבוססות נתונים המגדילות את היבול ואת החוסן של הגידולים.

Climacell היא פלטפורמת תובנות מזג אוויר בעלת יכולת חיזוי גבוהה, שמעניקה תובנות כמו היכן בדיוק ירד גשם ומתי, ברמת הרחוב והדקה. קליימסל משתמשים בדאטה המתקבל מאמצעי תוכנה בלבד וללא אמצעי חישה, כמו רשת הסלולר, מצלמות, מטוסים, IoT ועוד. פתרונות החברה מסייעים לנבא את ההשפעה העסקית של מידע עבור חברות שבשבילן מזג האוויר הוא קריטי, דוגמת חברות ביטוח, תחבורה, תעופה ועוד.

כאמור, ציבור החקלאים הקטנים ברחבי העולם, אינו נגיש להמלצות השקייה ואגרונומיה כמו גם לחיזוי מז"א ברמה כזו. שיתוף הפעולה שנוצר כעת, מייצר מערכת משולבת יחידה מסוגה בעולם, אשר תספק לכל מגדל קטן מידע מדוייק, בזמן אמת אשר ישפר את יכולותיו, וכן מענה הוליסטי לכל שינוי שמתרחש ומשפיע על הגידולים.

פרסום

 

דן סלאגן,  סמנכ"ל שיווק, ClimaCell: "אנו גאים ביכולתנו לאפשר את מודיעין מזג האוויר שלנו בעולם האגרטק, במטרה לשנות את חייהם של חקלאים קטנים ברחבי העולם ולעזור להם לגדל את הייבול שיאכיל וישרת את משפחותיהם. שיתוף הפעולה עם SupPlant יביא את הטכנולוגיה של חיזוי מזג האוויר אל התחום החקלאי."


אורי בן נר, מנכ"ל
SupPlant: "היכולת של SupPlant בכלל ושל השותפות הזו בפרט למצוא פתרון ייחודי שלראשונה פונה לרוב מוחלט מחקלאיי העולם – החקלאים הקטנים – היא בעלת פוטנציאל עם השלכות יוצאות דופן על כלכלות של קהילות שלמות ועל עתודות מזון ומים במדינות הללו. זאת לא רק גאווה פרטית שלנו אלא גאווה ישראלית – מדינה קטנה שיכולה לשנות את חייהם של מאות מיליונים״.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

פיתוח פירות וירקות המתייבשים באופן עצמאי על הצמח

21 בינואר 2024

מלגות בסכום כולל של מעל רבע מיליון שקלים לסטודנטים מצטיינים לחקלאות שיתנדבו...

18 בדצמבר 2023

מוצר חדש: תי-קו-מיקס - מערכת ייצור תה קומפוסט לחידוש פוריות קרקע בשטחים קטנ...
פטנט ישראלי: 70 ירקות ועשבי תיבול - בחבית אחת!
קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

פיתוח פירות וירקות המתייבשים באופן עצמאי על הצמח

21 בינואר 2024

מלגות בסכום כולל של מעל רבע מיליון שקלים לסטודנטים מצטיינים לחקלאות שיתנדבו...

18 בדצמבר 2023

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים