פטנט ישראלי: 70 ירקות ועשבי תיבול – בחבית אחת!

חברת "חביתותים", פיתחה שני מוצרים חדשניים – בעלי עקרון פעולה אקולוגי רב עוצמה – המאפשרים לכל אחד מאיתנו – גם אם מעולם לא שתל שתיל אחד לרפואה – לגדל עשרות ירקות, עשבי תיבול וצמחי נוי בביתו הפרטי – ללא חשש מחוסר מקום או לכלוך. הפיתוח יוצג ב-5.6.9 בתערוכה החקלאות הגדולה של ישראל "אגרומשוב" במתחם אקספו בתל אביב

 

מי מאיתנו לא חולם על אורח חיים בריא, לגדל בעצמו את הירקות ועשבי התיבול, לחסוך כסף ובעיקר כאב ראש בקניות לבית? עכשיו זה גם אפשרי – ובזכות פטנט ישראלי חדשני, שיוצג ב-5-6.9 בתערוכת החקלאות הגדולה בישראל "אגרומשוב", שתיערך ב-5.6.9 במתחם אקספו בתל אביב.

פרסום

אורי פלג ולי יוסף סמוחה זיהו את הצורך של הציבור הישראלי והקימו את חברת "חביתותים", המתמחה בשני מוצרים בעלי עקרון פעולה אקולוגי רב עצמה המאפשרים לכל אחד מאיתנו – גם אם מעולם לא שתל שתיל אחד לרפואה – לגדל ירקות, עשבי תיבול וצמחי נוי בביתו הפרטי.

מוצר הדגל של "חביתותים": חבית 220 ליטר בשימוש חוזר מתעשיות המזון בעלת כמות פתחים של 40-70, שיכולה להאכיל בית שלם. משמע: 40-70 מקומות לגידול ירקות, עשבי תיבול או צמחי נוי בחבית אחת שמתאימה לכל בית. יש לציין כי המוצר תופס מינימום מקום של חצי מטר מרובע ואפשר לשים אותו בכל מקום במרפסת.

מוצר חדשני נוסף הוא חבימיני 60L – בשימוש חוזר מתעשיות המזון בעלת כמות פתחים של 15-36, המוצעת לרוב לעשבי מרפא/תבלין.  גם המוצר הזה תופס מינימום מקום של חצי מטר מרובע וצורך מעט שמש.

"פיתחנו מוצר ומערך אשר ייתן לכל אדם את היכולת לצבור ידע בעצמו, לקחת אחריות על אורח החיים הבריאותי ולחנך את הדור הבא לחשיבה אקולוגית מקיימת ומעגלית", מסביר מנכ"ל החברה, אורי פלג. "שני המוצרים שלנו מתאפיינים במנגנון אקולוגי ייחודי המקנה להם יתרון עצום על מתקני גידול רגילים".

פרסום

פלג הוסיף: "זיהינו את החסך ולפיכך גם את הפוטנציאל ולכן החלטנו לעשות את שיתוף הפעולה הראשון שלנו עם ליאור וקנין, יזם והוגה רעיון החביתותים. אנו פועלים לשיפור וייעול המוצר תוך שמירה על העקרונות והערכים המלווים אותנו קדימה".

תערוכת החקלאות אגרומשוב 2023 תתקיים במתחם אקספו בתל אביב ב-5-6.9.2022. במסגרת התערוכה, יוצגו מגוון טכנולוגיות מתקדמות וחדשניות לעולם החקלאות ולחקלאי ויתקיימו כנסים מקצועיים. תערוכת אגרומשוב תתקיים זו השנה ה-32, מדובר בתערוכה המובילה והגדולה בישראל לחקלאות, עם מאות מציגים ואלפי חקלאים ויזמים בתחום החקלאות. התערוכה שמתקיימת בחללים ממוזגים כאשר מציגים ויזמים גם מעבר לים ישתתפו באירוע.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

פיתוח פירות וירקות המתייבשים באופן עצמאי על הצמח

21 בינואר 2024

מלגות בסכום כולל של מעל רבע מיליון שקלים לסטודנטים מצטיינים לחקלאות שיתנדבו...

18 בדצמבר 2023

מוצר חדש: תי-קו-מיקס - מערכת ייצור תה קומפוסט לחידוש פוריות קרקע בשטחים קטנ...
חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

פיתוח פירות וירקות המתייבשים באופן עצמאי על הצמח

21 בינואר 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים