דף הבית / חדשות בחקלאות / פורסמו תקנות להגנת רוכשי קרקע חקלאית

פורסמו תקנות להגנת רוכשי קרקע חקלאית

אינדקס חברות וספקים

המוכר יציין באופן בולט שהקרקע אינה זמינה לבנייה  יצרף דוח שמאי האם ומתי ישונה יעוד הקרקע למגורים, וכמה זה יעלה לקונה – בעיקר הטל השבחה

פרסום
שר הכלכלה משה כחלון חתם על תקנות להגנת רוכשי קרקע חקלאית, בעקבות פרשת היזם קובי אורן שהוא וחברותיו, שעסקו בתחום זה, נקלעו לקשיים. התקנות שפרסם כחלון (שהוא גם שר האוצר ) נוגעות לשלושה תחומים עיקריים:
מידע וגילוי נאות – המוכרים והמשווקים של קרקע חקלאית יהיו חייבים לציין בפרסומיהם באופן בולט, שהקרקע אינה זמינה לבנייה. יש להניח שיהיה עליהם גם לפרט את המקום המדויק של הקרקע – עיר, שכונה, רחוב, גוש וחלקה.
שמאות – כל משווק כזה יחויב לצרף דוח של שמאי מקרקעין מוסמך, שימסור מידע בנושאים הבאים: הסיווג הנוכחי של הקרקע כמיועדת לחקלאות בלבד האם ישונה יעוד הקרקע לבניה למגורים, על-פי המצב הקיים; מהן הבעיות העשויות לעכב את שינוי היעוד – כגון אישורי ועדות, מפעלים מזוהמים באיזור, קרקע מזוהמת.
כמה זה יעלה לקונה – ביחוד כמה יהיה על הקונה לשלם, על-פי הערכת השמאי, בתור הטל השבחה לרשות המקומית. כיום, גובות הרשויות הטל בגובה 50% מעלית ערך הקרקע עם השינוי מחקלאות למגורים. הדוח יפרט גם הוצאות אחרות.התקנות כברק אושרו על-ידי הממונה על הגנת הצרכן במשרד הכלכלה ועל-ידי ועדת הכלכלה של הכנסת. הן ייכנסו לתוקף בעוד חודש.

 

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות eladyanai

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר