פוג'יטסו לוקח את החקלאות לרמות חדשות

בריטניה: Fujitsu General Air Conditioning UK עוזר לספק את תנאי הגידול הטובים ביותר עבור מפעל חקלאות אנכי בנורת'המפטונשייר.

חקלאות אנכית כוללת גידול מזון בתוך הבית במספר רמות, בשכבות מוערמות אנכית, באמצעות תאורת UV. כאשר שטחים לעיבוד גידולים נכנסים יותר ויותר ללחץ מעיור, הטכניקה שואפת לספק מקור יעיל ובר קיימא של מזון בעתיד.

פרסום

Vertical Future, חברת הנדסה מלונדון ובונה של חוות אנכיות אוטומטיות, אומרת שהמערכות שלה משתמשות עד 98% פחות מים בהשוואה לחקלאות מסורתית, הן חסכוניות באנרגיה ובמשאבים, ויכולות לגדל את אותה כמות תוצרת ב-1% החלל בהשוואה לשיטות מסורתיות.

ההתקנה עבור חוות Syan של הורטון, נורת'המפטון, בוצעה על ידי CSL (מיזוג אוויר) מבוסס Hertfordshire עם ציוד שסופק על ידי מפיץ Fujitsu Oceanair.

Syan Farms משתמשת בטכנולוגיית חקלאות בסביבה מבוקרת, אשר קובעת את הטמפרטורה, האור והלחות בתוך כל ערימת גידול. על ידי ניטור כל היבט של הסביבה, הוא יכול להשיג את התשואה הטובה ביותר האפשרית ולהבטיח שהיבולים לעולם לא יושפעו מתנאי מזג אוויר גרועים או נזקי קרקע.

"האתגר הגדול ביותר הוא לתכנן מערכת שיכולה להפיץ אוויר ביעילות על פני אזור הגידול", אמר דייב Crate מ-CSL מיזוג אוויר. "פיתחנו פתרון עם כל יחידות המיזוג מותקנות ברמה גבוהה, עם אוויר קריר שוקע על פני תרמילי הגידול וכל חום עולה לתוך היחידות. תושבות הקיר ממוקמות בניצב למדפי הגידול כדי לספק אוויר על פני התרמילים המוערמים אנכית."

Oceanair סיפקה ל-CSL את הציוד הדרוש כדי לשמור על אזור הגידול ב-23 מעלות צלזיוס קבועה. זה היה חיוני גם לתכנן מערכת שנמנעה מתנועת אוויר במהירות גבוהה במרחב של 30 מ"ר , מכיוון שהצמחים דורשים תנאים קרובים לטבעיים ככל האפשר.

שתי יחידות תעלות סטטיות גבוהות של Fujitsu 22kW מזווגות עם מעבים ממירים של 22kW HP. יחידות הצינור מותקנות במרכז, וכל אחת משתמשת בגרב צינורות מבד גמיש כדי לפזר אוויר באופן שווה לאורך מרכז המחסן.

יחידות אלו פועלות לצד שמונה מעבים של משאבת חום מהפך Fujitsu 9.4kW, המחוברים לשמונה יחידות לתלייה על הקיר. שתי הקבוצות של ארבע מערכות, הפועלות באמצעות בקר יחיד, ממוקמות ברמה גבוהה על קירות פונים בניצב למדפי הגידול כדי למנוע תנועת אוויר עודפת.

פרסום

"זו הייתה חוויה חדשה לחשב עומסי בקרת אקלים עבור מפעלים ולא אנשים, אבל בעבודה כצוות של יצרן, מפיץ, מהנדס ומשתמש קצה, המצאנו מערכת רשת כדי לוודא שלכל חלק יש את הטעינה הנכונה לעשות העבודה וההוכחה של המחסן שפועל כעת ופועל במלוא יכולתו היא עדות לכל הצדדים הנוגעים בדבר", אמר מנהל החשבונות של Oceanair, טוני הולנד. 

במקום אחר באתר, מערכת רב מפוצלת המורכבת מקבל מולטי Fujitsu 6.8kW המחובר לשתי יחידות תליה על הקיר של 3.4kW וקסטה קומפקטית משרתת את הכניסה, המשרדים ואזור הישיבות.

הפרויקט הוא הראשון בסדר גודל כזה עבור Vertical Future ואתרים נוספים נמצאים כעת בפיתוח. האתר פעיל למעלה מ-12 חודשים ללא דיווחים על בעיות.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

"החקלאות וביטחון המזון": השם החדש למשרד של דיכטר

1 ביולי 2024

מהם סוגי הפירות מיוחדים שניתן למצוא בתאילנד

28 ביוני 2024

השיטות החקלאיות השונות לגידול זיתים

26 ביוני 2024

הנתונים המעודדים בחקלאות של שנת 2023 למרות המלחמה

29 במאי 2024

פוג'יטסו לוקח את החקלאות לרמות חדשות

28 במאי 2024

האם הפחתת המכסים על יבוא פירות וירקות הובילה לירידה במחירי התוצרת הטרייה?

23 במאי 2024

"החקלאות וביטחון המזון": השם החדש למשרד של דיכטר

1 ביולי 2024

מהם סוגי הפירות מיוחדים שניתן למצוא בתאילנד

28 ביוני 2024

השיטות החקלאיות השונות לגידול זיתים

26 ביוני 2024

הנתונים המעודדים בחקלאות של שנת 2023 למרות המלחמה

29 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים