עקב ההצתות בעוטף עזה נאמד הנזק לדבוראים במאות אלפי שקלים

זאב מידן מנכ"ל מועצת הדבש: על ממשלת ישראל לפצות את החקלאים על הנזק הכבד

מועצת הדבש מוסרת, כי עקב ההצתות בעוטף עזה, נגרם נזק של מאות אלפי שקלים למכוורות של הקיבוצים ארז ויד מרדכי. בהצתות ניזוקו שטחי מרעה בהם הוצבו הכוורות וחלק מהמכוורות נשרפו.

כ- 30 כוורות של יד מרדכי שהוצבו בשטחים החקלאיים של קיבוץ כרמיה נשרפו כליל וכ-30 כוורות נוספות ניצלו על ידי הדבוראים וכיבוי אש. בשריפה בשטחי קיבוץ ארז וניר עם, נשרף שטח חקלאי של כ- 700 דונם ממנו חולצו כמעט רוב הכוורות.

פרסום

אלון סגרון, דבוראי ממכוורת קיבוץ ארז שחילץ את הכוורות: "מראה השריפה המכלה את שטחי החקלאות והכוורות הוא קשה במיוחד. במאמץ רב ניצלו חלק מהכוורות, אך הבעיה העיקרית שכרגע אין מקום חלופי להצבת הכוורות שניצלו, לכן תפגע רדיית הדבש המתבצעת בעונה זו. בהמשך יגיעו שמאים לאמוד את גובה הנזקים", אומר סגרון ומוסיף "אלפי כוורות עדיין ממוקמות בשטחי החקלאות בעוטף עזה להאבקת הגידולים החקלאיים ולאגירת דבש, החשופות מדי יום לפגיעה מההצתות. אנו תקווה, כי לא יישרפו עוד כוורות ושטחי מרעה נוספים וכי הממשלה תפצה את הדבוראים והחקלאים שנפגעו מהשריפות".

 זאב מידן, מנכ"ל מועצת הדבש: "שטחי החקלאות בעוטף עזה נפגעים פעמיים, פעם אחת בשל השריפות ובפעם השנייה אי יכולת של הדבוראים להציב כוורות בשטחים שרופים ולכן לא מתבצעת האבקה של הגידולים החקלאיים. הדבר מהווה נזק כלכלי לחקלאות וכן לענף הדבש. הכוורות שהוצבו לצורך אגירת דבש נשרפו או הושמדו בחלקן ולא ניתן לשקמן. לכוורות שנותרו בשטח לא תמיד קיימת נגישות, בגלל השריפות ולכן אין אפשרות לבצע רדיית דבש, דבר הגורם נזק נוסף והפסד לדבוראים הנאמד במאות אלפי שקלים. אנו נערכים לבדיקת הנזקים ומקווים, כי ממשלת ישראל תעמוד בהבטחתה לפצות את החקלאים והדבוראים על הנזק הכבד שנגרם עקב ההצתות. אנו במועצת הדבש וארגון מגדלי הדבורים נפעל על מנת שכל הדבוראים שנפגעו, הן במישור הכלכלי והן ברכוש, עקב ההצתות, יקבלו את הפיצוי המתאים. אנו בקשר יומיומי עם כל הדבוראים במרחב דרום ובהתאם להנחיות מצה"ל וכיבוי האש, מסייעים להצלת כמה שיותר כוורות, בכניסה לאזור ההצבה, לטיפול ושיקום הכוורות או בהעברתן לנקודות הצבה רחוקות מקו השריפות".

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

קול קורא לחקלאים שציודם החקלאי נפגע ב 7-באוקטובר

11 ביוני 2024

חוקרים, מגדלים ומדריכים מכל הארץ השתתפו בסיור השנתי למגדלי הדובדבן

10 ביוני 2024

התמונה "בהצדעה" נבחרה לתמונת הטבע וההתנדבות של ישראל לשנת 2024

9 ביוני 2024

משרד החקלאות יתמרץ חקלאים מגדלי עגבניות, שישווקו את תוצרתם במהלך החודשים ספ...

9 ביוני 2024

מפקחי יחידת הפיצו"ח במשרד החקלאות סיכלו, בסוף השבוע, הברחה של 10 טון מלונים...

2 ביוני 2024

איזה סוגי פירות נאכל השנה הרבה

28 במאי 2024

קול קורא לחקלאים שציודם החקלאי נפגע ב 7-באוקטובר

11 ביוני 2024

חוקרים, מגדלים ומדריכים מכל הארץ השתתפו בסיור השנתי למגדלי הדובדבן

10 ביוני 2024

התמונה "בהצדעה" נבחרה לתמונת הטבע וההתנדבות של ישראל לשנת 2024

9 ביוני 2024

משרד החקלאות יתמרץ חקלאים מגדלי עגבניות, שישווקו את תוצרתם במהלך החודשים ספ...

9 ביוני 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים