סנסורים חדקונית הדקל

אדמה אגן צועדת לסביבה ירוקה יותר ומרחיבה את סל מוצריה בתחום הירוק,  היום התקינו סנסורים מתקדמים תוצרת חברת אגרינת, לגילוי מוקדם של חדקונית הדקל באשדוד, שמקדימה הרבה ערים בישראל וממשיכה בתהליך של עיר חכמה ומתקדמת.

לפני כשנה וחצי , התחיל פיילוט באשדוד של התקנת סנסורים, לפיילוט הכניסו גן ורחוב, סמוך לעירייה, במהלך הפיילוט הובנו  על ידי העיריה, היכולות והערך המוסף של השימוש במערכת , עיריית אשדוד , היא הרשות הראשונה  שעברה משלב הפיילוט לשלב המעשי ורכשה 1,000  סנסורים, שהתקנתם תחל השבוע, כמות זו הינה רבע מכמות העצים בעיר, הצלחת השלב הראשון תוביל לניטור מלא של כל עצי התמר בעיר.

פרסום

חדקונית הדקל האדומה נפוצה ברחבי העולם. וגם בישראל, החיפושית נפוצה בערים, בבניינים משותפים, בתים פרטיים ובחקלאות. החדקונית שפועלת בפנים גזע העץ – ללא כל זיהוי או סימנים חיצוניים בשלבים הראשוניים, מכרסמת את פנים הגזע עד להיחלשותו המוחלטת ולקריסתו של העץ. היות והחיפושית פועלת "מתחת לרדאר" אין דרך לזהות מראש האם העץ נגוע ולכן עד היום בוצע טיפול מניעתי קבוע בחומרי הדברה כל הזמן ולכל העצים – הן על ידי ריסוס (הגמעת כתר)  והן על ידי הזרקת חומר ייעודי בשם אקטרה, מבית אדמה אגן, אל תוך גזע העץ.

רפי חפץ מנהל תחום תברואה – אדמה אגן

“אדמה אגן" יצאה בשת"פ ייחודי עם חברת הטכנולוגיה Agrint, ובמסגרתו הן מציעות מוצר חדשני לאיתור מוקדם של חדקונית הדקל בתוך גזעי עצי הדקל.

הסנסור מותקן בגזע העץ' ומתקשר עם עצים אחרים בסביבתו בעזרת טכנולוגיית BLE (בלו טות').העצים מתקשרים עם רכזת סלולרית המעבירה את הנתונים ל"ענן",שם המידע מעובד באלגוריתם יחודי  ומתורגם לאפליקציה בטלפון ולמחשב. הניטור נעשה 24/7 ומאפשר לרשות המקומית טיפול יעיל ומקומי בעצים הנגועים בלבד, ללא טיפול מיותר בעצים בריאים. המידע מגיע ישירות לטלפון או למחשב בזמן אמיתי ומראה את מיקום העץ ,מצבו (נקי, נגוע, נגיעות גבוהה, נגיעות חלשה) , ההיסטוריה של הנגיעות ומועדי הטיפול.

"מדובר בחקלאות חכמה, מדויקת ויעילה הרבה יותר", מוסיפים בחברת "אדמה אגן" השותפה לקידום המוצר. "בעזרת הטכנולוגיה, יכולים החקלאים והגורמים הרלוונטיים בעיריות  להתעדכן באופן מידי ושוטף במצב כל עץ ולטפל נקודתית ואיכותית רק בעצים הפגועים. לקבל אינדיקציה על יעילות איכות הטיפול וכך, בעזרת שימוש בסנסורים נוצרת סביבה בטוחה יותר הנובעת  משימוש מושכל וממוקד בחומרי ההדברה והן מעצים בריאים יותר.

פרסום

אדמה אגן- האיכות מתחילה בסביבה.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

פיתוח פירות וירקות המתייבשים באופן עצמאי על הצמח

21 בינואר 2024

מלגות בסכום כולל של מעל רבע מיליון שקלים לסטודנטים מצטיינים לחקלאות שיתנדבו...

18 בדצמבר 2023

מוצר חדש: תי-קו-מיקס - מערכת ייצור תה קומפוסט לחידוש פוריות קרקע בשטחים קטנ...
פטנט ישראלי: 70 ירקות ועשבי תיבול - בחבית אחת!
קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

פיתוח פירות וירקות המתייבשים באופן עצמאי על הצמח

21 בינואר 2024

מלגות בסכום כולל של מעל רבע מיליון שקלים לסטודנטים מצטיינים לחקלאות שיתנדבו...

18 בדצמבר 2023

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים