סופלנט מביאה את טכנולוגית ההשקיה המתקדמת ל-500 אלף מגדלות תירס בקניה

 

החל מהבוקר, ל-500 אלף נשים מגדלות תירס בקניה במחוזות בונגומה ובבוסיה, תהיה גישה לטכנולוגיית ההשקיה ללא חיישנים של סופלנט. חברת הטכנולוגיה החקלאית  SupPlant מובילה חזון מהפכני של הנגשת טכנולוגיות השקייה מבוססות בינה מלאכותית לכל חקלאי העולם, לרבות חקלאים קטנים המהווים 98% מסך החקלאים. זאת בשונה מרוב חברות האגרי-טק המכוונות את מוצריהן לחקלאים גדולים המהווים את ה2% הנותרים.

הפרויקט נעשה בשיתוף פעולה עם ארגון פלאנט וילג' מאוניברסיטת Penn State, כדי להגיע לחקלאים אלה המייצגים חלק קטן אך משמעותי מתוך חצי מיליארד החקלאים הקטנים בעולם, שכל אחד מהם מגדל על שטח של פחות משני דונם ברחבי העולם. עד לסוף שנת 2022 מתכוונת סופלנט לשרת לפחות 2 מיליון חקלאים קטנים ברחבי אפריקה והודו.

פרסום

שינויי אקלים ומזג אוויר קיצוני מאיימים על חיי החקלאים הקטנים ופרנסתם. תקופות בצורת, גשמים בלתי צפויים וגלי חום מגבירים את הסיכון לתחום החקלאות. הפתרונות הקיימים יקרים מדי או לא מדויקים מספיק בכדי לעזור לאותם חקלאים להתמודד עם השינויים האקלימיים. למרבה הצער, הגידולים החקלאיים מאוד רגישים ואפילו מעט מזג אויר קיצוני עלול לחסל יבול שנתי. הטכנולוגיה החדשה נטולת החיישנים של סופלנט אוספת ומנתחת נתוני אקלים, צמחים והשקיה מקומיים כדי לסייע למגדלים להימנע מאובדן היבולים. החברה מספקת המלצות השקייה בעלות סמלית ומספקת לחקלאים הקנייתים הקטנים תחזיות מזג אוויר, התראות על כניסת צמחים לעקה והנחיות אגרונומיות נקודתיות מבוססות בינה מלאכותית המאפשרות לחקלאים להיות עמידים יותר בפני שינויי אקלים.

דייוויד יוז, מייסד PlantVillage, מסר כי "מאגר הנתונים הייחודי של סופלנט, המומחיות האגרונומית והאלגוריתמיקה שפיתחה מצעידים את החקלאים המתמודדים עם איום הבצורת צעד חשוב קדימה. הפיילוטים הראשונים שביצענו נחלו הצלחה ואנחנו מצפים לראות אספקה מהירה לחקלאים ותוצאות מעולות בקציר הקרוב."

חברת סופלנט גדלה פי 12 במהלך השנה וחצי האחרונות באמצעות התקשרויות עם חקלאים גדולים ברחבי העולם והודיעה לאחרונה על גיוס של 10 מיליון דולר להאצת התהליך. סופלנט היא חברת פורטפוליו של סמארט אגרו. הנהלת החברה והמשקיעים מתמקדים בהתאמת השירות לכל ענפי החקלאות ליצירת עולם בר קיימא. ג'פרי שוורץ, מנכ"ל טימברלנד לשעבר, ומייסד שותף בקרן בורסייט קפיטל, שהובילה את סבב הגיוס האחרון, אמר כי "הפתרון של סופלנט הוא דוגמה קונקרטית לאופן בו טכנולוגיה חדשנית ברמה עולמית וצוותי מנהלים מוכווני מטרה יכולים לשנות את העולם, למרות שינויי האקלים שאנו חוזים בהם. אנו תומכים בסופלנט מכיוון שהם עוזרים לחקלאים החל מהקטנים שבהם ועד לגדולים במגוון רחב של תנאי אקלים לייצר מזון טוב יותר תוך שמירה על קיימות."

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

פיתוח פירות וירקות המתייבשים באופן עצמאי על הצמח

21 בינואר 2024

מלגות בסכום כולל של מעל רבע מיליון שקלים לסטודנטים מצטיינים לחקלאות שיתנדבו...

18 בדצמבר 2023

מוצר חדש: תי-קו-מיקס - מערכת ייצור תה קומפוסט לחידוש פוריות קרקע בשטחים קטנ...
פטנט ישראלי: 70 ירקות ועשבי תיבול - בחבית אחת!
קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

פיתוח פירות וירקות המתייבשים באופן עצמאי על הצמח

21 בינואר 2024

מלגות בסכום כולל של מעל רבע מיליון שקלים לסטודנטים מצטיינים לחקלאות שיתנדבו...

18 בדצמבר 2023

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים