סופלנט הישראלית מביאה חקלאות חכמה לרחבי העולם עם טכנולוגיית ענן מבוססת אינטרנט של דברים (IoT)

תציג את המערכת שפיתחה בתערוכת פרש אגרומשוב 2018 בגני התערוכה בין 26-27 ליוני 

חברת סופלנט(SuPlant) מעפולה, המאפשרת לחקלאים ליהנות מחקלאות חכמה באמצעות הסמארטפון, תציג את המערכת אותה פיתחה והמשווקת ופועלת ב- 14 מדינות בעולם, בתערוכת פרש אגרומשוב 2018 – האירוע הגדול בישראל לשיווק תוצרת חקלאית. התערוכה תתקיים ביוזמת קבוצת "משוב" בתאריכים 26 ו-27 ליוני 2018 בביתן 1, גני התערוכה תל אביב.

סופלנט, שהוקמה לפני שלוש שנים, פיתחה מערכת אינטרנט של דברים(IoT) המשלבת חיישנים רגישים, לוויינים, אלגוריתמים ואינטרנט. המערכת, הפועלת בענן, מאפשרת לחקלאים לדעת הכל על הגידולים שלהם בזמן אמת, בעוד הם יושבים במכונית או על הכורסה בבית והטכנולוגיה המתקדמת מדווחת על כל המתרחש בשדות. בנוסף, פיתחה החברה יכולת להשתמש בנתונים מחלקות לדוגמא, לחישוב צרכים של חלקות אחרות בעלות מאפיינים דומים, ללא צורך בחומרה.
הטכנולוגיה של סופלנט פועלת כיום ב- 14 מדינות, כולל ישראל, לרבות אוסטרליה, ספרד, ברזיל, סין ועוד, בתחומי גידולי שדה, ירקות ומטעים.

פרסום

זוהר בן-נר, המייסד ומנכ"ל סופלנט, אומר כי הטכנולוגיה שעליה מבוססת פעילות החברה משלבת תוכנה מבוססת אלגוריתמים, כשהנתונים שנאספים מהחיישנים המוצבים בשטח מועברים לענן ושם מנותחים על ידי האלגוריתמים החכמים. מהחיישנים הרגישים המוצמדים לצמח ולקרקע ומחיישנים מטאורולוגיים, מתקבלים נתונים רבים, כגון רטיבות קרקע, מליחות, נתונים מהצמח, פרי, טמפרטורה, ועוד פרמטרים מטאורולוגיים-אקלימיים.

לאחר ניתוח המידע בענן, הוא מוזרם לשני כיווני פעולה:
השקיה אוטונומית – המידע המנותח מועבר לבקר ההשקיה ומעביר תכנית השקיה עדכנית המתעדכנת בזמן אמת, על פי צרכי הצמח.
התראות ומידע בזמן אמת – המגיעים לטלפון הסלולרי של החקלאי. במקרה של מצוקה או אזהרה, מתקבלת התראה באופן פשוט להבנה, עם הנחיות לטיפול.

"האנושות מתמודדת היום עם בעיות לא פשוטות ובראשן שינויי אקלים דרמטיים. אף שנה אינה דומה לקודמותיה והאמצעים שהיו קיימים עד כה לחיזוי מזג האוויר כבר לא רלוונטיים לחקלאי", אומר זוהר בן-נר, "יש צורך במערכת שתיתן מענה הוליסטי אונליין, בזמן אמת, לכל שינוי שמתרחש ולכל השפעה על הגידולים. הטכנולוגיה שלנו חוסכת לחקלאים המשתמשים בה בממוצע 30 אחוזים מהוצאות המים ומעלה את היבולים ברמה של 5% בממוצע".

סופלנט פועלת בשיתוף פעולה עם חברות בינלאומיות גדולות כגון "אדמה", "ברמד", "נען", "Nulandis" ועוד, הן בתחומי המחקר והן בתחומי ההפצה. לחברה יש תחנת מחקר בכפר יהושע והיא מעסיקה 12 אגרונומים חוקרים. בין הגופים בישראל שכבר משתמשים במוצריה ניתן למנות משקים חקלאיים בכל רחבי הארץ.
לינק הדגמה >>> https://goo.gl/R64bWV

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים