דף הבית / חרבות ברזל - חקלאות בצל המלחמה / סוכם על שיתוף פעולה בין הגופים הירוקים ואגודות המים לחקלאות.

סוכם על שיתוף פעולה בין הגופים הירוקים ואגודות המים לחקלאות.

אינדקס חברות וספקים

השבוע התקיימה ביוזמת מים לישראל ישיבה בין נציגי קק"ל, רט"ג (רשות הטבע והגנים הלאומיים), החברה להגנת הטבע, אדם טבע ודין וארגון מים לישראל – המאגד את אגודות המים לחקלאות מדן ועד אילת. בישיבה סוכם על שיתוף פעולה בין הגופים הירוקים ואגודות המים לחקלאות.

פרסום

שלוש מטרות עיקריות הוצבו על ידי הגופים, הראשונה היא להבטיח שמי הקולחים יטופלו ויהפכו למים לחקלאות ולא יזהמו את הנחלים וחופי הרחצה, השנייה להבטיח מים במחיר סביר לחקלאות והשלישית היא שמירה על הטבע ועל השטחים הפתוחים והירוקים.

בשבועות  הקרובים יערכו דיונים ברשות המים  בנושא מחירי המים לחקלאות בשנת 2024. מים לישראל ואגודות המים פועלים בכל דרך אפשרית שמחיר המים לחקלאות לא יעלה ומחיר מי הקולחין ירד בצורה משמעותית, ובאזורים שבהם אין מי קולחין ימצא פתרון לבעיית מחיר המים.

בעיצומה של המלחמה ברורה לכולם החשיבות של החקלאות, שמאפשרת ביטחון מזון לכל ימות השנה ובמיוחד בזמן חירום, כמו גם חשיבות ההתיישבות לאורך הגבולות.

אנו קוראים לממשלה לאפשר תוספת מים לחקלאות במקומות שבהם ניתן לחזק אותה במיוחד לאור הנזקים לחקלאות באזור העוטף.

פרסום

הגופים הירוקים והחקלאיים הסכימו כי יש להקים צוות משותף שיעסוק בנושא.

איתן ברושי, יו"ר מים לישראל: "אני שמח על שיתוף הפעולה הראשון מסוגו בין החקלאים והגופים הירוקים. גם החקלאים וגם הארגונים הירוקים רוצים בטובת הטבע והסביבה למען הדורות הבאים. יש לנו זהות אינטרסים בנושא. חשוב לזכור, כי השטחים החקלאיים הם הריאה הירוקה הגדולה ביותר בארץ וכן שהחקלאים הם הפתרון לבעיית הקולחים. כולנו מאוחדים בדעה שיש לתמוך בהם".

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר/ כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר