דף הבית / חדשות בחקלאות / סוכל ניסיון הברחה של 5.5 טון ירקות שהוברחו מהשטחים

סוכל ניסיון הברחה של 5.5 טון ירקות שהוברחו מהשטחים

מפקחי משרד החקלאות סיכלו ניסיון הברחה של 5.5 טון ירקות שהוברחו מהשטחים

 

הירקות שנתפסו יועדו לשיווק בישראל משרד החקלאות חוזר ומדגיש את חשיבות קניית פירות וירקות במקומות מוסדרים קניית תוצרת שאינה מפוקחות עלולה לפגוע בבריאות הציבור

פרסום

מתחילת השנה סוכלו 11 ניסיונות להברחת פירות וירקות מתחומי הרשות הפלסטינאית בהיקף של 24,115 ק”ג

 

מפקחי היחידה המרכזית לחקירות ואכיפה (פיצו”ח) במשרד החקלאות סיכלו ניסיון הברחה של 5.5 טון ירקות של חצילים וקישואים מעזה לישראל. הנהג החשוד הועבר לחקירה, המשאית הוחרמה והתוצרת הועברה להשמדה. מחקירה ראשונית של נהג המשאית, עלה כי הנהג התכוון לשווק את התוצרת בישראל.

על פי חוק שיווק תוצרת חקלאית ישנם מספר תנאי סף לכניסת תוצרת חקלאית לארץ, ביניהם: חובת מעבר סחורות במקומות מוסדרים על פי חוק; דיגום התוצרת לשאריות מיקרוביולוגיות ושאריות חומרי הדברה בכדי לוודא שהתוצרת הושקתה במים מתאימים וטופלה בחומרים מורשים ועוד. מכאן, תוצרת חקלאית שלא נבדקת, מהווה סכנה לבריאות הציבור מחד, ומאידך עלולה להוביל לכניסת מזיקים ונגעים, העלולים להרוס ענפי חקלאות רבים.

פרסום

רואי קליגר, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות: “מפקחי המשרד פועלים במטרה לוודא כי מקור הפירות והירקות הנמכרים בישראל מפוקח ונבדק. נמשיך לפעול  באופן מתמיד כדי למנוע ניסיונות אלו, אשר עלולים להשליך הן על בריאות הציבור והן על בריאות הצומח”.

בדיון שנערך במשרד החקלאות סוכם כי יוזמנו לשימוע , לפני שלילת הרישיון שיווק ירקות, סיטונאים שקונים תוצרת זו. כיוון שידוע לסיטונאים כי סחורה זו שמיוצאת מעזה לא עברה את הבדיקות הנדרשות, וכי אסור לשווק כל תוצרת מעזה של קישואים וכדומה.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

עמק הירדן בדרך להפוך למרכז אגרו-טק בינ”ל מוביל

במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן נפתח השבוע (חמישי 14/2)  מרכז החדשנות kinneret-innovation, פרי שיתופם של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *