סדרת כנסי החורף של מו"פ צפון ושה"מ יוצאת לדרך

עכשיו יותר מתמיד – תומכים בחקלאות כחול לבן

סדרת כנסי החורף של מו"פ צפון ושה"מ יוצאת לדרך

בשיתוף מועצת הצמחים וקק"ל

פרסום

כנס ראשון "טכנולוגיות השקיה מדייקת"

בהשתתפות פארוק דבור מנהל מחוז גליל גולן במשרד החקלאות

יום ג' ה -19.12, בית גבריאל

השתתפות ללא תשלום

מו"פ (מחקר ופיתוח) צפון, במכון המחקר מיגל, של החברה לפיתוח הגליל, פותח את סדרת כנסי החורף המקצועיים בחקלאות לעונת 2023-24, בשיתוף שירות ההדרכה והמקצוע (שה"מ) במשרד החקלאות, אשר יתקיימו בכפוף להנחיות פיקוד העורף ויהיו פתוחים בפני חוקרים, חקלאים והקהל הרחב- ללא תשלום.

את הכנס "טכנולוגיות השקיה מדייקת", יפתח פארוק דבור, מנהל מחוז גליל גולן במשרד החקלאות, בהצגת התוכניות שגובשו במשרד החקלאות לתמיכה בחקלאים ושיקום ענפי החקלאות השונים שניזוקו מהשלכות המלחמה, כגון עזיבת עובדים זרים, חסימת הגישה למטעים ושדות בגבולות הצפון והדרום.

חיה רק-יהלום, מנהלת מו"פ צפון: "על פי סקר שערך ד"ר אדם אברמסון ממכון המחקר מיגל יחד איתי, בקרב מאות חקלאים מכל הארץ, 9 מתוך 10 מגדלים כבר ניזוקו משמעותית כתוצאה מהמלחמה, והעידו על ירידה ממוצעת של 35% בייצור ובהכנסה" אומרת רק-יהלום ומציינת "עכשיו יותר מתמיד, ועל אף המציאות המאתגרת, מצאנו לנכון לקיים את סדרת כנסי החורף כמדי שנה, כדי להמשיך ללוות ולחזק את החקלאים גם בשעה קשה זו, וכן לדאוג לא רק לכך שהחקלאות הישראלית תשוקם, אלא גם לכך שהיא תמשיך לצמוח ותהיה איתנה מתמיד".

כמו כן, יתקיימו בכנס הפתיחה, הרצאותיהם של ד"ר מולי זקס משה"מ בנושא עקרונות בקרת השקיה בגידול עצים; גיא הרצל מחברת treetoscope על העתיד של ניהול השקיה מדייקת; ד"ר ישי נצר מאוניברסיטת אריאל ומו"פ אזורי מזרח, על חיזוי פוטנציאל מים על בסיס סנסורים בשיטת למידת מכונה; עומר שגיא מחברת Phytech על השקיה מדייקת באמצעות מדידה צמחית; מעוז אביב מחברת ריווליס על שחקן החיזוק במלחמה בהתחממות כדוה"א; ואלי בן דוד ואבי שטיין מחברת נטפים, שיציגו את מערכת ההפעלה והפלטפורמה להשקיה מדייקת GrowSphere.

בסדרת הכנסים יציגו חוקרים בכירים ממו"פ צפון-מיגל ושה"מ, יחד עם חוקרים ממוסדות מחקר ואקדמיה נוספים, מגוון מחקרים יישומיים ואת החידושים האחרונים בענף החקלאות בתחומי ההשקיה המדייקת, פירות ההר, הדרים, אבוקדו ונשירים.

עוד ישתתפו נציגי חברות אגרי-טק ובכירים בסקטור החקלאי שיציגו תוכניות להתמודדות עם השלכות המלחמה על ענפי החקלאות השונים, בהיבטים כלכליים, שיווקיים, רגולטוריים ועוד.

פרסום

 

המחקרים המוצגים על ידי החוקרים, מתבצעים הודות לתקציבים ציבוריים והכנסים נועדו להפיץ את הידע המקצועי הנצבר לחקלאים, ולחזק את הקשר חוקר-מדריך-חקלאי. 

 

סדרת כנסי החורף של מו"פ צפון תיפתח עם 'כנס טכנולוגיות השקיה מדייקת', ביום ג' ה-19.12.23, בבית גבריאל, הכנסים הבאים – 'פירות ההר – נשירים' לזכר חנה ואבשלום שוורץ ב-2.1.24, כנס תפוח ב- 30.1.24, כנס הדרים ב-13.2.24 וכנס אבוקדו ב-20.2.24. ההשתתפות בכנסים ללא תשלום.

פרטים יתעדכנו בדף הפייסבוק של מו"פ צפון: https://www.facebook.com/Mopzafon ובאתר המו"פ.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות: שיא בהיקף נזקי החום הישירים לגידולים החק...

3 ביולי 2024

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ...

26 ביוני 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים