סאליקורפ – פתרון טכנולוגי ייחודי אשר יסייע להתמודד עם בעיית המחסור העולמי במזון- Food shortage

 

סאליקרופ פיתחה טכנולוגיה ייחודית המאפשרת למגוון רחב של גידולים לצמוח בתנאי מליחות קשים. הפיתוח מבוסס על טיפול מהפכני בזרעים, אשר מקנה לצמחים עמידות בפני עקת מליחות  (Salinity Stress) ומהווה פתרון פורץ דרך לשוק עצום ללא מתחרים קיימים ונותנת מענה אמיתי לאחת הבעיות הגדולות  ביותר של האנושות- המחסור העולמי במזון.

עקת מליחות הינה אחת הבעיות הגדולות והבלתי פתורות של ענף החקלאות המודרנית. הנזק הכלכלי השנתי של מליחות בקרקע ובמי ההשקייה נאמד בכ- 12 מיליארד דולר, ומשפיע על כ- 20% משטחי החקלאות המושקית (לפי FOA, ארגון החקלאות והמזון העולמי של האו"ם).

פרסום

הטכנולוגיה המהפכנית של סאליקרופ, לראשונה מאפשרת לזנים רבים של גידולים, לגדול גם בתנאי מליחות קשים, ובכך מביאה פתרון פורץ דרך לשוק עצום ללא מתחרים קיימים ונותנת מענה אמיתי לאחת הבעיות הגדולות  ביותר של האנושות- המחסור העולמי במזון.

יישום מהפכני ופורץ דרך

הפיתוח הייחודי של סאליקרופ נוקט בגישה חדשה להתמודדות עם בעיית המליחות בקרקעות הגידול ומי ההשקיה מליחים. כיום, התעשייה מנסה להתמודד עם עקות מליחות על ידי שימוש בהנדסה גנטית ליצירת זנים חדשים ועמידים של צמחים מהונדסים, אך זאת ללא הצלחה מסחרית כלל. הפיתוח הייחודי של סאליקרופ מקנה עמידות לזנים הקיימים, כולל אלו הרגישים למלח, ע"י טיפול בזרעים לפני הזריעה וללא שימוש בהנדסה גנטית. סאליקרופ הוכיחה את ישימות הפתרון למגוון רחב של ירקות וגידולי שדה בתנאי מליחות אמתים.

הפיילוט המוצלח של החברה מציג הישג חסר תקדים- גידול של עד 75% בתוצר היבול הסופי

החברה סיימה יישום מוצלח של הטכנולוגיה בסדרת ניסוייים בתנאי מעבדה ותנאי חממה מבוקרים במגוון רחב של ירקות וגידולי שדה מובילים. הניסויים בוצעו, בחלקם ע"י חוות הניסיונות של נטפים ובפיקוח האגרונום של נטפים, בהצלחה רבה ומובהקות סטטיסטית – שיעור גידול אשר נע בין 5% – 75% בכמות היבול הסופי. ניסוי שדה נוסף של החברה, של גידול אורז בתנאי מליחות קיצוניים, הציג גידול בכמות יבול האורז ב-32% יותר מהזרעים שלא טופלו. ההצלחה חסרת התקדים של ניסויי השדה, הביאה לביקוש אמתי ולהזמנות של טיפול בזרעים.

שוק יעד ענק וצומח המוערך במיליארדי דולרים בשנה

סאליקרופ פועלת בשני שווקי ענק של עולם החקלאות: שוק הטיפול בזרעים, אשר מוערך במעל 6 מיליארד דולר בשנה, צומח בקצב מהיר וצמא לחידושים טכנולוגיים; ושוק הביו-סטימולאנטים לצמחים, המוערך בכ- 2 מיליארד דולר בשנה, כאשר תחום הביו-סטימולאנטים ביישומי טיפול זרעים, שהוא פלח השוק היעודי של סאליקרופ, מבוסס ומתפתח במהירות. נכון להיום, אין בסקרי השוק של הביו-סטימולאנטים וטיפולי הזרעים כל אזכור לפתרון המיועד לעקות מלח, מה שהופך את הפיתוח הטכנולוגי של סאליקרופ לחלוצי ופורץ דרך.

 

חברת פורטפוליו של קרן ההשקעות רימונים, זכיה בתחרות סטארט-אפים ושיתופי פעולה בינ"ל עם חברות מובילות בתעשיה 

קרן "רימונים אגרו", מהקרנות המובילות והפעילות בתחום הטכנולוגיות החקלאיות, היא בין המשקיעים הראשונים בחברת סאליקרופ. הקרן מובילה את ההשקעה בחברה ומייסדיה אף השקיעו בה מכספם הפרטי. כמו כן, סאליקרופ הקימה סדרה של שיתופי פעולה עם חברות זרעים וחברות טיפולי זרעים בהודו, ספרד וישראל, אשר כוללים ניסויי שדה משותפים לקראת מסחור. בנוסף, החברה זכתה במקום הראשון בתחרות הסטארט-אפים ישראל-הודו וקיבלה פרס כספי משמעותי.

פרסום

 

קמפיין הגיוס החדש עלה ממש היום לEXITVALLEY וכבר גייס 12% מהיעד.

https://www.exitvalley.com/Projects/Salicrop/?WebLang=HE  מצ"ב קישור לקמפיין עצמו.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים