דף הבית / חדשות בחקלאות / נתוני השימוש בתכשירי הדברה לשנת 2016

נתוני השימוש בתכשירי הדברה לשנת 2016

אינדקס חברות וספקים

משרד החקלאות חושף את נתוני השימוש בתכשירי הדברה לשנת 2016

פרסום

92% מתכשירי ההדברה תקינים בהתאם לתווית שעליהם • חלה ירידה של כ-5% תכשירי הדברה וכימיקלים חריגים בשנתיים האחרונות

משרד החקלאות ממשיך בפעולותיו לשמירה על תוצרת חקלאית תקינה ופועל נגד בעלי התכשירים החריגים

במהלך שנת 2016, משרד החקלאות דגם 143 חומרי הדברה שנקנו בחנויות מכל רחבי הארץ, וכן חומרים טרם חידוש רישיונם. בכל שנה מתבצע דיגום לתכשירים שנמצאו לא תקינים בשנים הקודמות, במקרים אחרים מתבצע דיגום יזום לאחר חשדות בגין אי- תקינות של תכשירים ספציפיים. כל חומר שנלקח לבדיקה הובא ממקום שונה ובמקרים מסוימים נבדקו מספר פעמים. כל זאת במטרה לבדוק את תקינותם ולהבטיח שחברות הרושמות חומרי הדברה, אכן מכניסות לתוך מכלי החומרים את מה שאושר להם ונכתב בתווית שעליהם. מן התוצאות עולה כי רובן המוחלט של הדגימות תקינות. בכל מקרה של חריגה, פתח המשרד בתהליך בירור וחקירה מול החברות, שהוביל לבדיקות חוזרות או דרישה מהחברות לאיסוף מן החנויות (recall) ועיכוב בחידוש רישום התכשירים עד להוכחת תקינות התכשירים. יצוין, חלק מן החריגות היינם בשיעורים נמוכים.

לפני כחודש פרסם המשרד את תוצאות הסקר השנתי לשימוש חורג בחומרי הדברה בתוצרת צמחית טרייה. המשרד מבצע את הסקר מידי שנה בפירות וירקות הנדגמים בשדות ובבתי האריזה. בממצאי סקר 2016, חשפנו כי 89% מהדגימות תקינות, וישנה עלייה במספר הדגימות התקינות ביחס לשנה שעברה.

פרסום

 

משרד החקלאות ממשיך לפקח על חומרי ההדברה ושימושם למען בריאות הציבור. המשרד אינו בוחל באמצעים, וינטר את החקלאים הפועלים בניגוד להנחיותיו. יחד עם זאת, יש להדגיש כי לא כל חריגה מסוכנת לבריאות, משמעות החריגות היא שימוש בחומרי הדברה הנעשה בניגוד להנחיות המשרד ל"חקלאות נאותה".

 

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר/ כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר