ניטור נמלת האש הקטנה

קטנה אבל מציקה: המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים קיימו פעילות ארצית נרחבת לניטור נמלת האש הקטנה באזורים נרחבים מצפון הארץ לדרומה; המטרה: הגברת המודעות של הרשויות המקומיות להימצאות הנמלה בשטחים הציבוריים והטיפול הנדרש

 

 

פרסום

בין הרשויות שבהן בוצעה הפעילות: קריית שמונה, מועצה אזורית גליל עליון, מעלות, כרמיאל, חיפה, זיכרון יעקב, ראשון לציון, רמלה, מודיעין, רעננה, נתניה, תל אביב, רמת השרון, הרצליה, מבשרת ציון, בית שמש, ירושלים, דימונה, ירוחם ואילת

 

 

ד"ר גל זגרון, מנהלת אגף מזיקים והדברה במשרד להגנת הסביבה: "לא רק שנמלת האש הקטנה עוקצת ומכאיבה לבני אדם, היא גם פוגעת בכל סביבתה. הנמלה הוגדרה כמין פולש מהמאה הגרועים בעולם ומחסלת חרקים וזוחלים בסביבתה. הנמלה פוגעת גם בבעלי חיים גדולים, כמו כלבים וחתולים, כאשר היא עוקצת אותם בעיניהם ומותירה אותם עיוורים. המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים פועלים יחד למיגור מינים פולשים. בשטחים ציבוריים שבהם זוהתה נמלת האש הקטנה, על הרשות המקומית לפעול להדבירה באמצעות פיזור תכשירי הדברה מבוססי פיתיונות גרגריים, על ידי מדביר מוסמך".

 

ירין טייטלר, פקח ביחידה הסביבתית ברשות הטבע והגנים: ״כדי שהאדם יוכל להמשיך לבלות באתרי פנאי ונופש, הכוללים אתרים הצמודים לבתי גידול לחים כגון: נחלים, מעיינות, בריכות חורף ועוד, ולצורך שמירה על חיות הבר המצויים הן בגני חיות ובפינות חי, והן בשטחים הפתוחים, חשוב מאוד לשמור על המערכות האקולוגיות ולמנוע התבססות של מינים פולשים בכלל ונמלת האש הקטנה בפרט. חינוך להעלאת המודעות הציבורית חשובה מאד בנושאים אלו״

 

  הימים מתארכים ומתחממים, ורבים יוצאים לפארקים ולשטחים הציבוריים לבלות. לא פעם קורה כי נעקצים בגינה, ולא יודעים את הסיבה. אם חשתם בעקיצה קטנה וצורבת כמו כוויה, ולא הצלחתם לראות את גורם העקיצה, נמלת האש הקטנה יכולה להיות הסיבה.

 המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים, בשיתוף הרשויות המקומיות השלימו פעילות ארצית נרחבת לניטור נמלת האש הקטנה בשטחים ציבוריים. מטרת פעילות הניטור שארכה יומיים ונפרסה על פני אזורים נרחבים מקריית שמונה, ירושלים ועד לירוחם בדרום, היא העלאת מודעות הציבור והרשויות המקומיות להימצאות נמלת האש הקטנה בשטחים הציבוריים. הפעילות כללה ניטור מוקדי קינון וההתבססות של נמלת האש הקטנה בשטחים הציבוריים – פעולה משלימה לתמיכה הכספית שהמשרד להגנת הסביבה העביר למספר רשויות בכל הארץ שזכו במסגרת קול קורא, שכלל תמיכה בפעולות ניטור, מניעה והדברה של נמלת האש הקטנה. כל זאת על מנת לסייע לרשות המקומית לייצר תוכנית ניטור, מניעה והדברה בליווי מקצועי של צוות מזיקים והדברה במשרד להגנת הסביבה.

פרסום

 בפעילות הניטור בשטחים הציבוריים השתתפו 20 אנשי צוות מזיקים והדברה מטעם המשרד להגנת הסביבה, בהם גם פקחי מזיקים מהיחידה הסביבתית של רשות הטבע והגנים. הצוות ביצע ניטור שיטתי בעזרת פיזור ותיעוד במערכת ניטור GIS מקוונת של פיתיונות מבוססים חמאת בוטנים באזור הפיקוח המופקד תחתם. הממצאים שהתקבלו הובאו לידיעת הרשויות ומפורסמים לידיעת הציבור.

 כיצד תמנעו את חדירת והתבססות נמלת האש הקטנה בגינות הפרטיות? בדקו את העציצים והשתילים שאתם מביאים הביתה, המשרד מפרסם מפה מקוונת עם ממצאי ניטור נמלת האש הקטנה במשתלות:

 

למידע נוסף באתר המשרד: https://did.li/HeDCN

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

שיא בהיקף הפיצויים למגדלי אגוזי האדמה: קנט פיצתה את המגדלים בכ-15 מיליון ש"...

4 באפריל 2024

בשלוש השנים האחרונות פיצתה קנט את מגדלי האבוקדו בקרוב ל-100 מיליון ש"ח

3 באפריל 2024

קנט פיצתה את מגדלי ההדרים בלמעלה מ-54 מיליון ש"ח במהלך שלוש שנים האחרונות –...

3 באפריל 2024

לקראת חג הפסח, מפקחי משרד החקלאות החלו לתגבר את פעילותם במעברי הגבול וסיכלו...

3 באפריל 2024

נחתם הסכם בין קרן הפיצויים במס רכוש ומשרד החקלאות למגדלי ירקות בבתי צמיחה

3 באפריל 2024

תחרות הצילום המסורתית "הגלריה החקלאית" של קנט תעמוד השנה בסימן הצדעה למתנדב...

20 במרץ 2024

שיא בהיקף הפיצויים למגדלי אגוזי האדמה: קנט פיצתה את המגדלים בכ-15 מיליון ש"...

4 באפריל 2024

בשלוש השנים האחרונות פיצתה קנט את מגדלי האבוקדו בקרוב ל-100 מיליון ש"ח

3 באפריל 2024

קנט פיצתה את מגדלי ההדרים בלמעלה מ-54 מיליון ש"ח במהלך שלוש שנים האחרונות –...

3 באפריל 2024

לקראת חג הפסח, מפקחי משרד החקלאות החלו לתגבר את פעילותם במעברי הגבול וסיכלו...

3 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים