נידונו ההערכות הנדרשת של כלל אגודות המים בארץ על מנת לאפשר אספקה סדירה של מים לחקלאות בכל מצב עם דגש לגבי אזור  עזה, הדרום, הצפון וכמובן ייתר  אזורי הארץ .

הנהלת מים לישראל- אגודת הגג המאגדת את כלל אגודות המים לחקלאות במרחב הכפרי, קיימה ביום חמישי דיון מיוחד בעקבות מצב החירום והמלחמה.

בישיבה שבה השתתף גם דני גרינוולד סמנכ"ל אסדרה ברשות המים, נידונו ההערכות הנדרשת של כלל אגודות המים בארץ על מנת לאפשר אספקה סדירה של מים לחקלאות בכל מצב עם דגש לגבי אזור  עזה, הדרום, הצפון וכמובן ייתר  אזורי הארץ .

בדיון הוצגה תמונת מצב ע"י מנהלי האגודות לפיה יש בעיות באספקת מים לחקלאות  באזורים שנפגעו במלחמה בדרום ובייתר האזורים בארץ  כרגע אין בעיות מיוחדות .

פרסום

בדיון הועלה צורך לבצע את כלל הבדיקות על מנת להבטיח אספקה תקינה של מים לחקלאות בכמות ובאיכות  הנדרשת . הודגש הצורך בשיתוף פעולה עם המועצות האזוריות, מקורות ולפעול בהתאם להנחיות המקצועיות של רשות המים שהוצגו ע"י דני גרינוולד.

חשוב לציין כי בכל השנה אגודות המים  פועלות באחריות מלאה ובימי המלחמה התגייסות האגודות בצורה מלאה על מנת לספק מים לבעלי החיים ולמשק החקלאי ובחלק מהאגודות גם מים לשתיה.

איתן ברושי הודה למנהלי האגודות על המאמץ והתרומה החשובה למים לחקלאות בכל ימות השנה  ובזמן מלחמה בפרט וביקש ממנהלי האגודות להקפיד על כלל ההוראות ולשתף פעולה בין האגודות ולתת גיבוי הדדי  בהתאם לצרכים עם דגש על איזור עוטף עזה.

אגודות המים  הונחו לבחון את תקינות המערכות ולאתר תקלות על מנת למנוע נזק ולהיות מוכנים לכל תרחיש .כמו כן קיבלו כלל האגודות נתונים המאפשרים תקשורת ישירה עם החמ"ל של רשות המים , מקורות מים לישראל וחברת החשמל   שזמינים בהתאם לצורך 24/7. .

פרסום

הנהלת מים לישראל פנתה לרשות המים בדרישה לדחות דיונים והחלטות ולעסוק כרגע  רק בנושאים הקשורים למלחמה .להקל על החקלאים ולצמצם בירוקרטיה כמו כן להמנע מכל מהלך שיגרום להתייקרות כלל סוגי המים לחקלאות בכל הארץ

"המלחמה מוכיחה פעם נוספת למי שלא היה ברור שהחקלאות וההתישבות  בכל רחבי הארץ במיוחד באזורי הספר הם חיוניים על מנת להבטיח משילות וריבונות  כמו גם ביטחון מזון ותזונתי לכל ואספקת מזון טרי בכל רחבי הארץ" ציין ברושי בסיום דבריו בישיבה .

אגודות המים לחקלאות ימשיכו למלא את תפקידם בכל תנאי ובכל מצב.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

משרד החקלאות וביטחון המזון מפרסם ארבעה מסלולים שונים להגדלת עובדים זרים בחק...

8 ביולי 2024

התנועה הקיבוצית פתחה קמפיין גיוס המונים עבור ציוד כיבוי ראוי לצפון. מוזמנים...

26 ביוני 2024

משרד החקלאות פועל למיצוי זכויות חקלאי הצפון

17 ביוני 2024

קול קורא לחקלאים שציודם החקלאי נפגע ב 7-באוקטובר

11 ביוני 2024

עשרות אלפי דונם של שטחי מרעה נשרפו בגולן ובגליל כתוצאה מהשריפות שנוצרו מיר...

4 ביוני 2024

הודעת המדינה שאומרת למספר קיבוצים מהנגב המערבי כי עליהם לחזור הביתה מהמקום ...

1 ביוני 2024

משרד החקלאות וביטחון המזון מפרסם ארבעה מסלולים שונים להגדלת עובדים זרים בחק...

8 ביולי 2024

התנועה הקיבוצית פתחה קמפיין גיוס המונים עבור ציוד כיבוי ראוי לצפון. מוזמנים...

26 ביוני 2024

משרד החקלאות פועל למיצוי זכויות חקלאי הצפון

17 ביוני 2024

קול קורא לחקלאים שציודם החקלאי נפגע ב 7-באוקטובר

11 ביוני 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים