משרד החקלאות מפרסם הליך תחרותי לייבוא דבש בפטור ממכס

המטרה: הורדת יוקר המחייה והנגשת הדבש לכלל האוכלוסייה • זהו עוד צעד כחלק ממדיניות המשרד למקרים בהם נדרש ייבוא נוסף לצד שמירה על הייצור המקומי

 

שיא צריכת הדבש של אזרחי מדינת ישראל הוא בתקופת ראש השנה ובחודשי החורף בין החודשים נובמבר-פברואר. אדם ממוצע  בישראל צורך בשנה בין כ-650-700 גרם דבש בשנה, לעומת אירופה עם צריכה של כק"ג וחצי דבש לאדם. במטרה להוריד את יוקר המחייה וכדי לאפשר לכלל אזרחי ישראל לקנות דבש לקראת חגי תשרי, משרד החקלאות ופיתוח הכפר יוזם הליך תחרותי לייבוא דבש בפטור ממכס, בהיקף של 500 טון. במסגרת זו, בהליך התחרותי ייבחר קמעונאי / קמעונאים שיציעו את המחיר הנמוך ביותר לצרכן. במשרד החקלאות צופים שבעקבות ההליך התחרותי הצרכן הישראלי ייהנה מדבש במחיר זול ונגיש יותר. הדבש אשר ייובא בהליך התחרותי, יימכר בצנצנות במשקל של עד 1.5 ק"ג, והוא יסומן באופן בולט וברור על המדפים. בהליך דומה שניהל המשרד בשנה שעברה, יובאו לישראל כ-120 טון דבש באריזות, במחיר ממוצע של 21.5 ₪ לק"ג.

פרסום

 

משרד החקלאות פועל להורדת יוקר המחייה ולהנגשת התוצרת החקלאית לכלל אזרחי מדינת ישראל באמצעות הגברת התחרות בשוק. דירוג הזוכים בהליך התחרותי יעשה על פי המחיר לצרכן שהוצע על ידם, כך שהמחיר הנמוך ביותר יזכה את היבואן בדירוג הגבוה ביותר. יבואן אשר דורג במקום הראשון, והציע את המחיר הזול ביותר עבור הצרכן, יהיה זכאי לקבל עד 40% מהיקף מכסת הייבוא. כל זאת בתנאי שמקור הייבוא הוא מהמדינות החברות בארגון הסחר העולמי (WTO), ועבור צנצנות דבש העומדות בדרישות הייבוא של משרד הבריאות. יבואן אשר יזכה במכסה פטורה ממכס, יידרש לייבא את כל תוצרתו עד לסוף שנת 2023.

כאמור, על פי ההליך היבואן הזוכה יסמן על המדפים בחנויות את צנצנות הדבש המיובאות באמצעות שילוט גדול וברור, ובו יציין את מחיר הדבש וארץ מקור הייבוא. בנוסף לכך, על היבואנים להגיש גם את כלל נקודות המכירה בהן יימכר הדבש. משרד החקלאות יפרסם את שמות הזוכים בהליך, המחיר שבו התחייבו למכור את הדבש וצילום של הצנצנות, כך שהצרכן יוכל למצוא בקלות את הדבש במחיר שפורסם והובטח.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

הישראלי הממוצע צורך כ-40 ק"ג תפוחי אדמה בשנה

23 במאי 2024

דוח מבקר המדינה בחקלאות

21 במאי 2024

93.3% מהדגימות של דוח שאריות חומרי ההדברה עמדו בתקן הישראלי, שהוא מהמחמירים...

20 במאי 2024

פרופסור בני חפץ נכנס  הבוקר לתפקיד ראש מינהל המחקר החקלאי- מכון וולקני

19 במאי 2024

מחקרים חדשים פורצי דרך הוצגו בכנס מיגל ה-19 ע"ש יעקב ארזי ז"ל

15 במאי 2024

חתימה על הצהרת כוונות עם רומניה לאספקת חיטה לישראל בעת חירום

12 במאי 2024

הישראלי הממוצע צורך כ-40 ק"ג תפוחי אדמה בשנה

23 במאי 2024

דוח מבקר המדינה בחקלאות

21 במאי 2024

93.3% מהדגימות של דוח שאריות חומרי ההדברה עמדו בתקן הישראלי, שהוא מהמחמירים...

20 במאי 2024

פרופסור בני חפץ נכנס  הבוקר לתפקיד ראש מינהל המחקר החקלאי- מכון וולקני

19 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים